Korekta i plastyka brody implantami

Silikonowy implant brody to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą lub muszą poprawić wygląd swojego podbródka i brody, gdyż ta którą posiadają, zaburza proporcje twarzy lub po prostu im nie odpowiada. Pacjenci najczęściej narzekają, że mają niekształtną, zbyt małą lub nazbyt cofniętą brodę. W takich przypadkach do działania wkracza chirurg plastyczny, który za pomocą specjalnie przygotowanego silikonowego implantu, kształtuje brodę, o której pacjent marzył. Trzeba zauważyć, że choć jest to niewielka zmiana pod względem chirurgicznym, nada twarzy zupełnie inny, nowy wygląd. Wszystko po to, aby otrzymać symetrię i właściwy kontur.

Plastyka brody implantami

Wytyczną do zabiegu nie jest tylko subiektywna negatywna ocena pacjenta. Operacja wykonywana jest również, gdy osoba doznała wypadku, której efektem jest deformacja twarzy. Przed zabiegiem pacjent spotyka się ze specjalistą, który na podstawie wykonanego mu zdjęcia, dokonuje wizualizacji po zmianach. Takie działanie ma dwa zadania: uzmysłowienie pacjentowi, na co może liczyć i w jakim zakresie może mu pomóc chirurg oraz prezentację twarzy po zmianach. Lekarz dobierze odpowiedni implant pod względem wielkości i kształtu. W trakcie tego spotkania, lekarz przeprowadza także wywiad dotyczący zdrowia i wskazuje, jakie badania musi wykonać pacjent, w tym:

 • Morfologia
 • OB.
 • INR
 • APTT
 • Wskaźnik PT
 • Antygen HBs

Najczęstsze zalecenia przed zabiegiem wstawienia implantu brody to:

 • Zabiegu nie wykonuje się w tak zwanym okresie około miesiączkowym
 • Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy wstrzymać kurację lekami wpływającymi na krzepnięcie krwi
 • Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić spożywanie produktów, które zawierają imbir, czosnek lub żeń – szeń
 • Na dwa tygodnie przed zabiegiem i tydzień po zabiegu nie wolno palić tytoniu
 • Na trzy dni przed zabiegiem zaprzestać picia alkoholu
 • Na dwa tygodnie przed zabiegiem wstrzymać ekspozycję twarzy na słońce
 • W dniu zabiegu nie wykonywać makijażu
Implant brody - przebieg zabiegu

Operacja wykonywana jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym, ale zdarza się, że lekarz po konsultacji zaleci znieczulenie ogólne. Jeśli chodzi o nacięcie, istnieją dwie metody: nacięcie od zewnętrznej strony brodą, a dokładnie pod brodą oraz nacięcie od wewnętrznej strony brody, w jamie ustnej. Pamiętajmy, że cięcie w jamie ustnej, oznacza brak widocznej blizny. Nacięcie pod brodą jest malutkie i po zagojeniu się rany, blizna jest prawie niewidoczna. Następnie chirurg umieszcza w skórze implant i zszywa ranę. Jeśli cięcie było w jamie ustnej, szwy są rozpuszczalne. Jeśli cięcie było na zewnątrz, szwy nie są rozpuszczalne.

Zazwyczaj operacja wszczepienia implantu brody, łączy się z korektą – plastyką nosa. Chodzi o to, aby zachować symetrię twarzy. O tym, czy będą wykonane oba zabiegi naraz, decyduje chirurg plastyk. Jeśli zabieg dotyczy tylko brody, trwa około godziny.

W trakcie rekonwalescencji:
 1. Jeśli cięcie wykonano wewnątrz jamy ustnej, pacjent przez pierwszą dobę może przyjmować tylko płynne pokarmy.
 2. Następstwem zabiegu mogą być zasinienie, zaczerwienienie, opuchlizna.
 3. Przez pierwszy tydzień po zabiegu można spać tylko z podniesioną głową.
 4. W pierwszym tygodniu po zabiegu należy stosować zimne okłady.
 5. Nie wolno wykonywać nagłych ruchów mimicznych.
 6. Przez dwa tygodnie po zabiegu używać płynu do dezynfekcji ust, zamiast szczoteczki do zębów.
 7. Płukać usta po każdym posiłku.
 8. Nie spożywać słodyczy.
 9. Nie uciskać okolic brody, nawet do trzech miesięcy od zabiegu.
Najczęstsze powikłania po zabiegu implantu brody
 • Widoczne blizny
 • Krwiaki
 • Infekcje
 • Odrzucenie przez organizm implantu
 • Przesunięcie implantu

 

Plastyka brody implantami - najlepsze kliniki chirurgii plastycznej:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Katowice

  Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej w Katowicach. Oferujemy małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej bez ryzyka powikłań około i pooperacyjnych, niewymagające długiej rehabilitacji. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów gwarantują bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Meritum to nowoczesna Klinika, wyposażona w zaawansowany sprzęt medyczny, w której do Państwa dyspozycji pozostaje  wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. W Klinice wykonywane są operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej, ortopedyczne oraz urologiczne. Meritum to jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej