Operacja plastyczna zmiany kształtu oka

Chirurgia plastyczna idzie coraz dalej, aby zaspokoić wymagania swoich pacjentów i pacjentek. Już nie tylko stanowi pomoc przy poprawianiu urody ze względu na zmiany wynikające z upływu czasu, czy nagłych sytuacji życiowych. Obecnie chirurgia plastyczna pozwala na realizację marzeń, dotyczących wyglądu. Przykładem może być chirurgiczna zmiana kształtu oka. Moda na ten typ zmiany, znana jest już nie tylko w Ameryce i Europie. W wielu publikacjach możemy wyczytać, iż jest to bardzo powszechny zabieg w krajach Azji, gdzie kobiety chcą bardziej upodobnić się do pań z Europy. Należy zaznaczyć, iż po tą metodę sięgają już nie tylko panie, ale coraz częściej panowie. Kobiety o dużych oczach, głębokim spojrzeniu, przyciągają więcej uwagi. A kiedy kształt oka odbiega od standardów, może nawet stanowić duże źródło kompleksów.

Zmiana kształtu oka

Zabieg zmiany kształtu oczu

Przed zabiegiem pacjent musi wykonać badania zgodnie z zaleceniami lekarza, a w tym:

 • Morfologia
 • Grupa krwi
 • Układ krzepnięcia krwi
 • Czas krwawienia

W tym momencie wkracza chirurg plastyczny. Przed zabiegiem podawana jest narkoza i i wykonywany jest on w całkowitym znieczuleniu. Zdarza się, że stosowane jest znieczulenie miejscowe. W rzeczywistości metoda znieczulenia, jest uzależniona od predyspozycji pacjenta. Lekarz rozpoczyna zabieg od wykonania odpowiednich nacięć w naturalnych miejscach załamania skóry:

 • Dolna powieka - Nacięcie o długości około 2, 5 cm wykonywane jest na granicy linii rzęs a także w miejscu występowania tak zwanych zmarszczek śmiechowych.
 • Górna powieka – nacięcia w naturalnych załamaniach skóry,

Chirurg odseparowuje skórę od tkanek. Następnie usuwa nadmiar tłuszczu i skóry. Na koniec ostatecznie kształtuje powieki i zakłada szwy. Operacja trwa mniej więcej godzinę. Po zabiegu stosowane są specjalne okłady, których zadaniem jest zmniejszenie obrzęku, który po takiej operacji niestety się pojawi. Przez dziesięć dni po zabiegu, nie wolno spać na brzuchu i z głową uniesioną. Po zabiegu pacjent musi unikać gwałtownych ruchów głową oraz wysiłku fizycznego. Należy się liczyć z bólem pooperacyjnym, ale łatwo go zminimalizować lekami zapisanymi przez specjalistę. W trakcie gojenia się ran, może pojawić się świąd, który jest naturalnym etapem. Należy chronić oczy przed ekspozycją na słońce. Lekarz zdejmuje szwy po upływie około pięciu dni po zabiegu. Okres powrotu do zdrowia wynosi około miesiąca.

Zmiana kstałtu oczu - ewentualne komplikacje po zabiegu
 • Krwiaki
 • Brak czucia w okolicy oczu
 • Unieruchomione powieki

Są to jednak czasowe zmiany, które z czasem zanikają. Jeśli jednak nie, należy pilnie skonsultować się z lekarzem. Najczęściej spotykaną komplikacją, jest infekcja. Pojawia się, gdy pacjent nie przestrzega zaleceń lekarza.

Zmiana kształtu oczu - najlepsze kliniki chirurgii plastycznej:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Katowice

  Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej w Katowicach. Oferujemy małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej bez ryzyka powikłań około i pooperacyjnych, niewymagające długiej rehabilitacji. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów gwarantują bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Meritum to nowoczesna Klinika, wyposażona w zaawansowany sprzęt medyczny, w której do Państwa dyspozycji pozostaje  wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. W Klinice wykonywane są operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej, ortopedyczne oraz urologiczne. Meritum to jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej