Labioplastyka - plastyka warg sromowych

Przerośnięte i zniekształcone lub niesymetryczne wargi sromowe są często przyczyną wielu kłopotów w życiu codziennym. Labioplastyka to zabieg z pogranicza chirurgii i ginekologii plastycznej, który polega zmniejszeniu i skorygowaniu wyglądu warg sromowych mniejszych i większych. Dodatkowo wargom sromowym większym przywracana jest odpowiednia sprężystość. Możliwości wykonania plastyki warg sromowych:

 • Mniejszych – najczęściej w trakcie zabiegu chirurg usuwa nadmierną ilość zwiotczałej tkanki.
 • Większych – najczęściej zabieg wykonywany jest przy zaniku narządu, a polega na wstrzyknięciu w wargi botoksu.

Labioplastyka

Przed zabiegiem labioplastyki należy wykonać odpowiednie badania laboratoryjne, według wskazań lekarza:

 1. Grupa krwi
 2. Wskaźnik krzepnięcia APTT
 3. Wskaźnik krzepnięcia INR
 4. Poziom glukozy
 5. Kreatynina
 6. Elektrolity Na
 7. Elektrolity K
 8. Ogólne badanie moczu
 9. Szczepienie p/WZW B.
Zabieg plastyki warg sromowych

Zabieg nie powinien być wykonywany w okresie około miesiączkowym (2 dni przed i 2 dni po menstruacji). Zaleca się wykonywanie zabiegu najpóźniej na 10 dni przed spodziewaną menstruacją. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania kuracji lekami, zaburzającymi krzepliwość krwi. Zaleca się, aby na dwa tygodnie przed terminem zabiegu, pacjenta przyjmowała cztery tabletki na dobę (2 rano + 2 wieczorem) leku o nazwie Rutinoscorbin lub Aescin. Przed zabiegiem pacjent otrzymuje znieczulenie dożylne. Znieczulenie może być miejscowe, przewodowe lub ogólne. Chirurg używa szwów wchłanialnych. Pobyt w klinice trwa dobę.

Metody techniki plastyki:

 1. TRIM – chirurgiczne ścięcie nadmiaru tkanki i nadanie pożądanego kształtu. Wadą tej metody jest pozostawienie blizn na całej długości wargi sromowej. Blizna ta jest nie tylko nieestetyczna, ale również może bardzo doskwierać ze względu na swą drażliwość.
 2. WEDGE – resekcja klinowa warg sromowych, zwana również techniką „V”. Nie pozostają widoczne blizny a kształt jest bardziej zbliżony do naturalnych niż w technice TRIM.

Po zabiegu labioplastyki:

 • Należy przez nawet sześć tygodni od zabiegu powstrzymać się od seksu.
 • Po każdym wypróżnieniu należy dokładnie obmywać okolice po zabiegu i przez dziesięć kolejnych dni zmieniać opatrunki.
 • Przez pierwsze pięć dni po zabiegu należy unikać siedzenia oraz napinania krocza. Najlepsza jest pozycja, tak zwana półsiedząca.

Przeciwwskazania do labioplastyki:

 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Skazy naczyniowe
 • Nadciśnienie tętnicze
 • Cukrzyca
 • Infekcja ropna skóry
 • Infekcja ropna śluzówek
 • ciąża
Labioplastyka (plastyka warg sromowych) - kliniki w Polsce:
 • Miasto: Warszawa

  Revival Clinic to renomowana placówka specjalizująca się w nowoczesnych, innowacyjnych metodach leczenia z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatologii estetycznej i ogólnej, ginekologii estetycznej i ogólnej, kosmetologii, laryngologii, chirurgii, proktologii i flebologii. Pracują w niej wysoko wykwalifikowani specjaliści zapewniający usługi na najwyższym poziomie. »

 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Warszawa

  Klinia Medifem została stworzona z myślą o zapobieganiu chorobom oraz ich leczeniu, a także w trosce o piękną sylwetkę, urodę i dobre samopoczucie kobiet. W Medifem Panie mogą znaleźć komfortowe warunki pobytu, intymną atmosferę, dyskrecję oraz medyczny profesjonalizm. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej