Plastyka i modelowanie łydek - Macroline, implanty

Plastyka i modelowanie łydek to zabieg dedykowany osobom, które pomimo stosowana specjalnej diety oraz specjalnych ćwiczeń, nie są w stanie osiągnąć wymarzonych kształtów. Zasadniczo istnieją dwie metody. Pierwsza to wszczepenie implantów, nastomiast druga to modelowanie łydek żelem Macroline.

Plastyka łydek

Plastyka łydek implantami

Wykorzystanie pierwszej metody, czyli wszczepienie implantów, pozwala na uzyskanie efektu już po jednym zabiegu i to na całe życie, czyli bez potrzeby powtarzania całej procedury. Przed zabiegiem dobierany jest odpowiedni kształt implantów, których zadaniem będzie imitacja dobrze rozwiniętych mięśni. W związku z tym, wykorzystywane są implanty silikonowe, które mają również odpowiednią elastyczność. Do dyspozycji lekarza są implanty wrzecionowate i anatomiczne, ewentualnie wykonane na zamówienie. Te ostatnie wykonywane są z wzorca z odlewu gipsowego. Implanty są wypełnione specjalnym żelem, który jest twardszy i znacznie bardziej spoisty od normalnego silikonu. Jest tak dlatego, że nogi są narażone są na urazy.

Zabieg wszczepienia implantów łydek

Zabieg trwa około dwóch godzin. Chirurg wykonuje nacięcie w odpowiednim miejscu pod kolanem. Nacięcie ma długość od 5 do 7 centymetrów, ale po zabiegu nie będzie widoczne, gdyż zniknie w zagięciach skóry. Lekarz umieszcza implant bezpośrednio pod skórą lub w utworzonej kieszonce w mięśniu.

Pacjent musi mieć świadomość, że w trakcie rekonwalescencji będzie odczuwał duże dolegliwości, zwłaszcza ból. Odczuwanie bólu jest znacznie większe, gdy chirurg wszczepił implant w mięsień. Przez dwa tygodnie po zabiegu pacjent nie powinien wykonywać żadnych codziennych czynności, aby nie obciążać nóg. Ponadto w okresie gojenia się ran, należy jak najczęściej trzymać nogi uniesione, na przykład na poduszkach. Całkowity okres rekonwalescencji wynosi około cztery tygodnie.

Najczęstsze powikłania po zabiegu to:

 1. Infekcja w miejscu nacięcia
 2. Krwawienia, których wydłużanie się w czasie może powodować powstawanie brzydkich blizn w miejscu nacięć
 3. „kapsuła”, czyli stwardnienie tkanki wokół implantu – w ekstremalnych przypadkach prowadzi to do włóknistego stwardnienia przykurczowego
 4. Odkształcenie implantu
 5. Przemieszczenie implantu
 6. Reakcja alergiczna na implant
 7. Odrzucenie implantu przez organizm
Modelowanie łydek żelem Macroline

Druga metoda polega na wykorzystaniu żelu Macrolane. Preparat zawiera kwas hiauloronowy, więc jest w pełni naturalny, dzięki czemu nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Jest to specjalnie stabilizowany żel hiauloronowy, aby nie uległ szybkiej metabolizacji.

Zabieg plastyki łydek żelem Macroline

Lekarz wykonuje kilka niewielkich nacięć, a następnie wstrzykuje żel bezpośrednio w łydkę i w ten sposób nadaje jej nowy kształt. Ważne, aby lekarz rozmasował łydkę, co zabezpieczy pacjenta przed tworzeniem się grudek pod skórą. Efekty po zabiegu są natychmiastowe. Zabieg nie pozostawia żadnych blizn. Niestety efekt nie jest trwały i utrzymuje się tylko przez dwa lata. Po tym okresie należy zabieg powtórzyć. Należy pamiętać, iż przy powtórnym zabiegu, ilość wykorzystywanego żelu będzie znacznie mniejsza.

W okresie rekonwalescencji pacjent nie odczuwa takiego bólu, jak przy tradycyjnej metodzie chirurgicznej. Oczywiście przez pierwsze kilka dni po zabiegu może utrzymywać się obrzęk. Jednak nie jest wymagana hospitalizacja, więc pacjent od razu może powrócić do normalnego tryby życia.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem żelu Macrolane:

 1. Choroby autoimmunologiczne
 2. Problemy z krzepliwością krwi
 3. Przewlekłe stany zapalne
 4. Zaburzenia pracy wątroby i nerek
 5. Alergia na kwas hiauloronowy
Modelowanie i plastyka łydek - najlepsze kliniki chirurgii plastycznej:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Katowice

  Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej w Katowicach. Oferujemy małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej bez ryzyka powikłań około i pooperacyjnych, niewymagające długiej rehabilitacji. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów gwarantują bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Meritum to nowoczesna Klinika, wyposażona w zaawansowany sprzęt medyczny, w której do Państwa dyspozycji pozostaje  wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. W Klinice wykonywane są operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej, ortopedyczne oraz urologiczne. Meritum to jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej