Jak wybrać najlepszą klinikę chirurgii plastycznej?

Polacy coraz więcej uwagi przykładają do swojego wyglądu. Chcą wyglądać zdrowiej i młodziej, a niejednokrotnie to właśnie klinika chirurgii plastycznej stanowi wręcz ich ostatnią deskę ratunku, aby poprawić swój poziom życia. Należy bowiem zauważyć, że kliniki te oferują nie tylko poprawianie mankamentów urody, ale także poprawiają to, co zostało uszkodzone w wyniku nieszczęśliwego wypadku, nieudanej operacji i komplikacjach po niej. Do tych właśnie klinik zwracają się również osoby, które żyją z defektami wynikającymi z powodu przebytych chorób lub w wyniku anatomicznych braków, będących efektem komplikacji genetycznych.

Rynek usług chirurgii estetycznej w ostatnim czasie, idąc naprzeciw potrzeb pacjentów, bardzo się w Polsce rozwinął. A kiedy przyszły pacjent podejmie już decyzję o wykonaniu zabiegu, a jego decyzja musi być bardzo przemyślana, musi dokonać wyboru odpowiedniej kliniki.

Klinika chirurgii plastycznej - jak wybrać najlepszą

W pierwszej kolejności należy zebrać jak najwięcej informacji o klinice, jej usługach, lekarzach i wynikach działalności. Choć jak zawsze najlepsza jest poczta tak zwana pantoflowa, czyli polecenie bezpośrednie, można również skorzystać z innych form dokonując przeglądu. Ocena powinna być dogłębna i wszechstronna. W końcu oddajemy swoje ciało i życie w obce ręce. Chcemy nie tylko poprawić swoje samopoczucie, chcemy przede wszystkim super efektów bez niespodzianek.

Poniżej wykaz dróg, które pomogą w ocenie potencjału i możliwości danej kliniki:
 • Wspomniana poczta pantoflowa, czyli polecenie bezpośrednie przez osoby, które skorzystały z danej kliniki – oceny byłych pacjentów. Chodzi tu zarówno o znajomych, jak i o opinie zamieszczane w Internecie. Oczywiście może się zdarzyć, że dana klinika będzie miała kilka negatywnych opinii, ale bywają ludzie, którzy nigdy nie są zadowoleni lub faktycznie wystąpiły u nich komplikacje, ale wynikały na przykład z ukrycia pewnych informacji w trakcie wywiadu. Kiedy jednak większa część opinii jest negatywna, należy podjąć dalsze poszukiwania.
 • Reklama – pozwala na zapoznaniem się z zakresem oferowanych usług, ale na pewno nie jest miarodajnym źródłem, jeśli chodzi o ocenę działalności.
 • Bezpośrednia wizyta w klinice – pozwala na zapoznaniem się z faktycznym stanem kliniki, ale również nie jest tym źródłem informacji, które dowiedzie, że dana klinika jest najlepsza w swoim fachu.
Poniżej wykaz cech, jakie powinny określać godną zaufania klinikę:
 1. Klinika powinna mieć odpowiednie dopuszczenia i licencje na prowadzenie tego typu działalności. Są to dokumenty wystawiane przez właściwe organizacje medyczne oraz przez organy państwowe.
 2. Klinika posiada wieloletnie doświadczenie, potwierdzone odpowiednimi dokumentami.
 3. Klinika, jako budynek spełnia wszelkie normy, wymagane odpowiednimi dokumentami, dopuszczony do prowadzenia tego typu działalności.
 4. Zakres usług i zabiegów, a także cen jest jasny dla pacjenta.
 5. Odpowiednie przygotowanie do zabiegu w postaci rzeczowego wywiadu lekarskiego z przedstawieniem faktycznych możliwości spełnienia wymagań pacjenta wraz z prezentacją komputerową.
 6. Ocena faktycznej potrzeby wykonania zabiegu.
 7. Ocena możliwości wykonania zabiegu w oparciu o wyniki zdrowotne pacjenta. Przy jednoczesnym przedstawieniu pacjentowi ewentualnych komplikacji, jakie mogą wystąpić po zabiegu, aby pacjent miał ich świadomość.
 8. Skierowanie na szczegółową diagnostykę przed wykonaniem zabiegu.
 9. Jasna procedura przygotowania do zabiegu i informacja o przebiegu rekonwalescencji.
Poniżej cechy kliniki, którą z pewnością należy wykluczyć:
 1. Brak dopuszczeń i licencji.
 2. Bardzo ograniczona lista oferowanych zabiegów i usług.
 3. Zbyt niskie ceny, gdyż wiadomo, że rynek tych usług nie jest tani.
 4. W przypadku, gdy chirurgia plastyczna nie jest główną działalnością i zabiegi wykonywane są okazjonalnie.
 5. Brak informacji ze strony lekarza o ewentualnych komplikacjach, czy ostrzeżeń przed wykonaniem zabiegu, a jedynie zachwalanie przyszłych efektów i samej kliniki.
 6. Brak skierowania na specjalistyczne badania przed operacją, które powinny być wskaźnikiem do poddania się zabiegowi.
 7. Brak informacji na temat przygotowania do zabiegu, czyli wejście z tak zwanej ulicy.
 8. Brak wytycznych na okres rekonwalescencji.
 9. Zły lub kiepski stan budynku.
 10. Przestarzały sprzęt lekarski.
 11. Nieprofesjonalna, słabo wykwalifikowana kadra lekarska.
 12. Dużo złych opinii.
Rekomendowane kliniki chirurgii plastycznej:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Katowice

  Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej w Katowicach. Oferujemy małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej bez ryzyka powikłań około i pooperacyjnych, niewymagające długiej rehabilitacji. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów gwarantują bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Meritum to nowoczesna Klinika, wyposażona w zaawansowany sprzęt medyczny, w której do Państwa dyspozycji pozostaje  wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. W Klinice wykonywane są operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej, ortopedyczne oraz urologiczne. Meritum to jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej