Masaż leczniczy jest dobry na wszystko

Dobrze wykonany masaż odpręża, a jednocześnie poprawia nam nastrój i samopoczucie. Ma korzystny wpływ na naszą formę oraz na psychikę. Masaż to jedna z tych terapii, którą człowiek ceni od tysięcy lat. Leczenie dotykiem, mimo braku specjalistycznej wiedzy na ten temat, znane były przecież człowiekowi niemal na samym początku dziejów ludzkości. Z bardziej profesjonalnej formy masażu korzystano jednak już w starożytnym Rzymie, a w gronie miłośników takiego leczenia znalazł się sam Juliusz Cezar. Zasady klasycznego masażu opracowano wprawdzie dopiero w XIX wieku, jednak podstawowe jego zasady były znane człowiekowi znacznie wcześniej. Współczesny masaż to z jednej strony popularny zabieg, z drugiej – skuteczna terapia, która może ułatwiać walkę z licznymi schorzeniami.

Masaż leczniczy
Masaż leczniczy w Malinowym Zdroju - Hotel**** Medical SPA

Masaż leczniczy

Istnieje wiele technik masażu. Leczenie w ten sposób wymaga opanowania sztuki najtrudniejszego rodzaju masażu – masażu leczniczego. Pamiętajmy, że aby efekty były zadowalające, masaż taki musi być przeprowadzony przez specjalistę. Amator, który bawi się w masażystę, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Wybierając się zatem do masażysty, warto w porę sprawdzić jego kwalifikacje. Tylko osoba uprawniona powinna zająć się wykonywaniem takiego masażu i tylko jej możemy powierzyć swe ciało oraz zdrowie.

Masaż leczniczy a problemy z kręgosłupem

Bóle pleców i schorzenia kręgosłupa to problemy, z którymi musi borykać się wiele osób na całym świecie. Czy takim osobom może przynieść ulgę masaż leczniczy? W jaki sposób taki zabieg może wpłynąć na formę kręgosłupa? Zaletą masażu leczniczego jest to, iż w znacznym stopniu może on poprawić stan zdrowia i pomóc walce z bólem, a to wszystko bez korzystania z leków. Taka naturalna terapia sprawdza się najlepiej w wielu problemach związanych właśnie z kręgosłupem. Dzięki wykonywanym ruchom masażysta może wpływać nie tylko na mięśnie, ale i na poszczególne narządy. Masaż leczniczy jest zatem od lat z powodzeniem stosowany w przypadku wielu przewlekłych chorób.

Masaż leczniczy można zastosować również przy niektórych schorzeniach kręgosłupa. Leczyć można za jego pomocą przede wszystkim te dolegliwości, których przyczyną są przeciążone mięśnie oraz stawy kręgosłupa. Sprawdza się on również bardzo dobrze przy przewlekłych zapaleniach powiązanych z więzadłami oraz ścięgnami, można go też zastosować przy zmianach zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa. Przynosi on jednocześnie ulgę tym, którzy uskarżają się na bóle pleców oraz tym, u których stwierdzono wady postawy. Masaż leczniczy pomaga nie tylko zwalczyć ból, ale i wzmocnić mięśnie pleców. Im silniejsze są one, tym lepszą podporę otrzymuje kręgosłup.

Masaż dobry na wszsytko

Jeśli trafimy w ręce specjalisty, możemy liczyć na to, że terapia taka przyniesie nam wspaniałe rezultaty. Masaż pomaga w walce z bólem, szczególnie w chwili, gdy za ból odpowiadają zbyt napięte mięśnie. Masaż pomaga sportowcom, leczenie za pomocą dotyku jest też zalecane tym, którzy żyją w ciągłym stresie. Dla nich masaż to przede wszystkim relaks oraz odprężenie, a to pozytywnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Jeśli masaż zostanie połączony z zastosowaniem odpowiednich olejków zapachowych, można osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Leczenie za pomocą dotyku może też polegać na ugniataniu określonych punktów na twarzy, dłoniach lub stopach. Taki masaż pomaga, za pomocą stymulacji konkretnych punktów naszego ciała, wspierać prace konkretnych narządów. Taka terapia wymaga jednak wyjątkowo głębokiej wiedzy na temat anatomii człowieka i jej prowadzeniem mogą się zajmować tylko odpowiednio przygotowane osoby.

I refleksologia, i klasyczny masaż, mogą mieć bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Pamiętajmy jednak, by takie zabiegi zlecać tylko profesjonalistom, dla których nasze zdrowie nie będzie ważniejsze od pieniędzy, jakie zapłacimy za zabieg.

Masaż leczniczy - najlepsze ośrodki w Polsce:
 • Miasto: Kraków

  Ortopedicum jest nowoczesnym ośrodkiem ortopedii i rehabilitacji. Oferuje kompleksową opiekę w pełnym zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W ofercie szpitala jest ponad 100 typów zabiegów w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Głównym obszarem działalności medycznej szpitala jest protezoplastyka stawu biodrowego i kolanowego. »

 • Miasto: Polanica-Zdrój

  Sanatorium i uzdrowisko Polanica to idealne miejsce dla wszystkich alergików, rodzin i ich dzieci, a także dla osobób starszych. Nasza kadra składająca się z pomocy medycznej, dietetycznej i szefa kuchni profesjonalnie zadba o Państwa zdrowie, łącząc ruch z leczniczą i przepyszną kuchnią oraz zabiegami wodoleczniczymi i fizjoterapią. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Uzdrowisko oferuje specjalistyczną rehabilitację między innymi przy zastosowaniu egzoszkieletu,  profesjonalne leczenie, szeroki wachlarz zabiegów przyrodoleczniczych oraz aktywny wypoczynek. Dzięki nowo otwartej klinice stomatologicznej na światowym poziomie, uzdrowisko oferuje również kompleksowe leczenie stomatologiczne. »

 • Miasto: Ustka

  Hotel Grand Lubicz to największy i najlepiej wyposażony kompleks wypoczynkowy na Pomorzu Środkowym. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku, gdzie poza luksusowymi pokojami znajduje się atrakcyjna strefa Spa & Wellness oraz kompleksowa strefa Medical, a urokliwa okolica dodatkowo sprzyja aktywnym formom wypoczynku. »

 • Miasto: Częstochowa

  Dysponujemy najnowszym i światowej klasy sprzętem oraz aparaturą medyczną, która  pozwala na wykonanie prawie każdego zabiegu operacyjnego. Wykonujemy zabiegi operacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii ogólnej oraz urologii i chirurgii naczyń. W naszym centrum świadczymy również usługi z zakresu rehabilitacji i medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Jelenia Góra

  Viva Medica to ultranowoczesna klinika świadcząca szeroką gamę zabiegów z zakresu rehabilitacji i nieinwazyjnej estetyki ciała. Wady postawy, schorzenia neurologiczne, bóle kręgosłupa, nadwaga i otyłość, nadmiar tkanki tłuszczowej - wszystkie te schorzenia i problemy można skutecznie wyleczyć w Centrum Viva Medica. »

 • Miasto: Bobrowniki (k. Zielonej Góry)

  Meditour Villa Uroczysko to ośrodek oferujący turnusy rehabilitacyjne, połączone z diagnostyką i kierunkowym leczeniem, a także wypoczynkiem oraz atrakcjami turystycznymi. Pomożemy Państwu uporać się m.in. z zapaleniem stawów, zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa czy też ostrą chorobą reumatyczną. Współpracujemy z Centrum Medycznym Aldemed w Zielonej Górze. »

 • Miasto: Wieniec-Zdrój

  Bazując na naturalnych surowcach leczniczych oraz szerokiej gamie zabiegów leczniczych wykonywanych przez  doświadczony i życzliwy personel  stworzyliśmy  możliwość kompleksowego leczenia i rehabilitacji w schorzeniach: ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, neurologicznych,  kardiologicznych i nadciśnienia tętniczego. »

 • Miasto: Sopot

  Zakres świadczeń zdrowotnych w Centrum Rehabilitacji Mewa obejmuje kompleksową rehabilitację ortopedyczną, neurologiczną, pourazową, powypadkową, poudarową, sportową, jak również szereg profilaktycznych programów prozdrowotnych. Jest to pierwsza tak kompleksowo wykonującą swoje usługi placówka rehabilitacyjna w Sopocie. »

 • Miasto: Przecław (Szczecin)

  Centrum Rehabilitacji to nowoczesny podmiot leczniczy, specjalizujący się w intensywnej rehabilitacji osób po: operacjach ortopedycznych, urazach, wypadkach, wylewach, udarach, kontuzjach sportowych, a także pozostałych dolegliwościach utrudniających sprawność fizyczną. Oferujemy rehabilitację dzienną oraz pobyty lecznicze – turnusy rehabilitacyjne. »

 • Miasto: Busko Zdrój

  Lawendowy Zdrój Pensjonat Medyczny&SPA to nowopowstały, luksusowy kompleks hotelowo-uzdrowiskowy. Podczas leczenia w naszym Ośrodku wykorzystujemy naturalne surowce, takie jak wody siarczkowe i borowinę w połączniu z Holistyczną Medycyną Manualną, w której się specjalizujemy. »

 • Miasto: Augustów

  Augustów Medical SPA to jedyny taki obiekt w województwie podlaskim. W czasie pobytu u nas skorzystać można z wielu zabiegów. Specjalizujemy się w leczeniu: chorób ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, naczyń obwodowych, osteoporozy, a także w podnoszeniu odporności. »

 • Miasto: Busko-Zdrój

  Kompleks uzdrowiskowy usytuowany jest w ścisłym centrum Buska-Zdroju. Obok bogatych zasobów naturalnych: leczniczych wód siarczkowcyh, jodkowo-bromowych i borowiny, do Państwa dyspozycji oddajemy najwyższej klasy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz doświadczony zespół. »

 • Miasto: Warszawa

  Carolina Medical Center to prywatny szpital ortopedii, medycyny sportowej i neurochirurgii kręgosłupa świadczący kompleksowe usługi od zdiagnozowania problemu poprzez leczenie operacyjne do rehabilitacji. Główne obszary działalności ośrodka to leczenie chorób narządów ruchu, urazów układu kostnego i tkanek miękkich. »

 • Miasto: Karpacz

  W Hotelu Artus czekają na Państwa komforotwe i przytulne pokoje. Bezpośrednie sąsiedztwo Karkonoskiego Parku Narodowego oraz nasze Centrum Rehabilitacji pozwolą Państwu odpocząć i dojść do zdrowia. Specjalizujemy się w rehabilitacji medycznej, sportowej i zawodowej. »

 • Miasto: Świeradów Zdrój

  Malinowy Dwór to nowoczesny hotel Medical SPA  z centrum rehabilitacji i odnową biologiczną. Jest pierwszym obiektem, który zdobył i posiada tytuł najlepszego Resortu SPA w Polsce.  Centrum Rehabilitacji Malinowy Dwór działa w oparciu o najsilniejszą na świecie wodę siarczkową. »

 • Miasto: Sopot

  Wiktormed to centrum rehabilitacyjne, gdzie stosuje się najnowsze zabiegi regeneracyjne i sukcesywnie zwalcza się schorzenia związane z narządami ruchu. Nasz personel specjalizuje się m. in. w medycynie sportowej, neurologii, reumatologii, ortopedii, medycynie kosmetycznej i pediatrii. »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Nasz czterogwiazdkowy hotel to miejsce, gdzie oprócz wypoczynku można skorzystać z leczniczej kuracji w naszym wyjątkowym Medical SPA oraz odprężyć się i zadbać o piękny wygląd w strefie Beauty & Wellness SPA. Oferujemy także intensywną i profesjonalną rehabilitację. »

 • Miasto: Ustroń

  Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe "Ustroń" S.A. dysponuje kompleksem czterech sanatoriów: "Kos", "Równica", "Narcyz" oraz "Rosomak". W Ustroniu leczy się głównie choroby reumatyczne i narządu ruchu, serca i naczyń krwionośnych, neurologiczne i układu oddechowego, cukrzycę i otyłość. »

 • Miasto: Tyczn

  Reh-MediQ specjalizuje się w rehabilitacji medycznej. Zgodnie z nowoczesnym modelem fizjoterapii oferujemy kompleksową opiekę diagnostyczna i zabiegową. Przebieg leczenia i rehabilitacji nadzorują lekarze specjaliści: rehabilitacji medycznej, ortopedii i traumatologii oraz fizjoterapeuci. »

 • Miasto: Solec Zdrój

  Malinowy Zdrój  to nowoczesny hotel Medical SPA  z centrum rehabilitacji i odnową biologiczną.  Jest pierwszym w Polsce obiektem, który zdobył i posiada niemiecki Certyfikat Medical Wellness potwierdzający europejski standard jakości usług. Wielokrotny zwycięzca prestiżowych konkursów. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej