Rodzaje implantów jąder

Wygląd narządów intymnych ma duże znaczenie nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Seks jest nieodłączną sferę życia, więc jakakolwiek ułomność w tej strefie, może stanowić dużą barierę w osiąganiu satysfakcji z życia intymnego. Może powodować wstyd a nawet zahamowanie, a w efekcie problemy psychologiczne. Naprawa wszelkich defektów, także tych okolic, to zadanie dla urologa oraz chirurga plastyka. Jądra to dla mężczyzny jeden z głównych wyznaczników męskości.

Implanty, protezy jąder

W przypadku, gdy mężczyzna straci jądro lub nawet dwa ze względu na zdarzenia losowe, typu choroba, czy wypadek, może zwrócić się do chirurga, który wszczepia pacjentowi specjalne implanty. Efekt wizualny jest zaskakujący. Nie można odróżnić operacyjnego efektu, od naturalnego. I choć nie będą spełniały one funkcji zdrowych, efekt estetyczny zostanie osiągnięty.

Zabieg wszczepienia implantu jądra

Zabieg polega na nacięciu moszny. Nacięcie wykonuje się u podstawy moszny i wykonaniu kieszonki na implant. Wielkość implantu dostosowywana jest do wymagań pacjenta, ale należy pamiętać, aby nie przesadzać z wielkością. W końcu efekt wizualny, ma być jak najbardziej zbliżony do naturalnego.

Rodzaje implantów jąder

Pacjent ma do wyboru kilka rodzajów implantów. Jedne są wykonane z wysoko spolimeryzowanego silikonu, a drugie są wypełnione silikonowym żelem, a inne są wypełnione solą fizjologiczną. Powierzchnia implantu nie ma struktury, jest gładka. Dzięki temu nie następuje wrastanie tkanki. U góry każdego implantu jest mocująca podkładka, wykonana z usuwalnego teflonu. To właśnie dzięki temu igła, przez którą będzie napełniana proteza, nie przebije jej powłoki.

Lepszy od implantu wypełnionego solą fizjologiczną jest implant wypełniony silikonowym żelem, gdyż jądro właśnie tym drugim, w dotyku jest niemal identyczne z naturalnym. Natomiast implanty wykonane z wysoko spolimeryzowanego silikonu powodują, że jądra mają większą sprężystość i elastyczność w dotyku, przy czym są nieco cięższe od wypełnionych innymi metodami. Okres rekonwalescencji po takim zabiegu wynosi zwykle tylko kilka dni.

Operacja wszczepienia implantu jądra - kliniki w Polsce:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Katowice

  Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej w Katowicach. Oferujemy małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej bez ryzyka powikłań około i pooperacyjnych, niewymagające długiej rehabilitacji. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów gwarantują bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Meritum to nowoczesna Klinika, wyposażona w zaawansowany sprzęt medyczny, w której do Państwa dyspozycji pozostaje  wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. W Klinice wykonywane są operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej, ortopedyczne oraz urologiczne. Meritum to jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej