Modelowanie, powiększanie pośladków implantami

Moda na jędrne, duże pośladki dotarła już z Brazylii do Europy. Co zrobić, jeśli natura nie obdarzyła nas wymarzonymi pośladkami, jak spełnić to marzenie? Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna, która oferuje kilka metodę, która polega na wszczepieniu implantów. Proponowane implanty są produkowane w trzech rozmiarach, które różnią się dodatkowo kształtem, powłoką, wypełnieniem a nawet wagą.

Powiększanie pośladków implantami

Rodzaje implantów pośladków

Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem, który w odniesieniu do wymagań pacjenta, dobierze odpowiedni rozmiar i materiał wykonania. Najbardziej trwałe implanty są wykonane z twardego silikonu, które również zabezpieczają przed ryzykiem wycieku, a jednocześnie powodują, że pośladek wygląda na bardzo jędrny. Niestety z czasem się odkształcają i twardnieją. Mniej wytrzymałe są implanty wypełnione solą fizjologiczną lub żelowe. Może się zdarzyć, iż ich powierzchnia ulegnie przerwaniu, czego wynikiem będzie wyciek zawartości do tkanek. Do dyspozycji pacjenta są implanty owalne i okrągłe. Powłoki implantów są teksturowane i gładkie.

Zabieg powiększania pośladków implantami

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg umieszcza implanty pomiędzy mięśniem pośladkowym średnim i wielkim lub powięzią. Pooperacyjne blizny znajdują się w bruździe międzypośladkowej, więc z czasem będą prawie niewidoczne. Tak naprawdę chirurg ma do wyboru kilka metod cięcia. Jeśli wykona cięcie w okolicach kości guzicznej, będą widoczne blizny. Jeśli będzie ciął w bruździe międzypośladkowej narazi pacjentkę na zdecydowanie częściej, pojawiające się przy tej metodzie, infekcje, które wydłużają czas gojenia się ran.

Zabieg jest bardzo inwazyjny, więc rekonwalescencja rządzi się swoimi prawami:

 1. Przez pierwszy tydzień po operacji należy ograniczyć chodzenie, poruszanie się.
 2. Przez około dwa tygodnie od zabiegu nie powinno się siadać.
 3. Po około 10 dniach należy udać się do lekarza na zdjęcie szwów.

Rekonwalescencja po zabiegu:

 • Pierwszy etap rekonwalescencji trwa kilka tygodni, ale nawet do pół roku należy nosić specjalną bieliznę uciskową.
 • Pacjent będzie odczuwał ból, który można zniwelować lekami przeciwbólowymi.
Ewentualne komplikacje po zabiegu to:
 • Stwardnienie implantu
 • Przesunięcie implantu
 • Odkształcenie implantu
 • Odrzucenie implantu
 • Stany zapalne, infekcje
 • Wyciek zawartości implantu
 • Blizny pozabiegowe

I co najważniejsze - niestety, ale  z czasem implanty należy wymienić na nowe. Nie jest to operacja, której efekt jest jeden na całe życie. Poza zużyciem implantu, należy wziąć pod uwagę wiotczenie skóry, związane z upływającym czasem.

Powiększanie pośladków implantami - kliniki chirurgii plastycznej:
 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Katowice

  Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej w Katowicach. Oferujemy małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej bez ryzyka powikłań około i pooperacyjnych, niewymagające długiej rehabilitacji. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów gwarantują bezpieczeństwo i kompleksową opiekę w trakcie i po zabiegu. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Meritum to nowoczesna Klinika, wyposażona w zaawansowany sprzęt medyczny, w której do Państwa dyspozycji pozostaje  wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. W Klinice wykonywane są operacje i zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej, ortopedyczne oraz urologiczne. Meritum to jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Żarki Letnisko / Katowice

  W naszej nowoczesnej Klinice można wykonać szeroki zakres operacji plastycznych począwszy od liftingu twarzy poprzez powiększenie piersi i liposukcji a skończywszy na drobnych zabiegach takich jak wycięcie znamienia. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej