Szlakiem turystyki medycznej po Polsce

Medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna, stomatologia, okulistyka – turyści niemal całej Europy przyjeżdżają do Polski w celu poprawy swojego zdrowia, zarówno tego fizycznego jak i psychicznego. Sanatoria oraz SPA kuszą licznymi promocjami, zniżkami, niecodziennymi zabiegami bądź darmowymi gadżetami w postaci olejków bądź kremów do masażu. Dlaczego to właśnie Polska wiedzie prym wśród krajów turystyki medycznej i zdrowotnej?

Polska turystyka medyczna w światowej czołówce

Jeszcze kilka lat, a Polska stanie się niekwestionowanym liderem światowej turystyki medycznej na rynku Europejskim. Już teraz możemy z dumą przyznać, że plasujemy się tylko i wyłącznie za Węgrami i Czechami. Co przyciąga zagranicznych turystów i gdzie w szczególności lubią spędzać długie godziny na zabiegach rehabilitacyjnych bądź odmładzających? Z racji tego, że niewielu gości spoza terenów naszego kraju zna język polski, głównym obieranym przez nich kierunkiem są duże miasta – te, które posiadają lotnisko. Jest to pewnego rodzaju udogodnienie, które działa na naszą korzyść. Tak, więc do najczęściej odwiedzanych miejsc możemy zaliczyć: Warszawę, Wrocław, Szczecin bądź Kraków. Zaletą każdej z nowoczesnych klinik są nie tylko atrakcyjne ceny, ale również znajomość języka angielskiego przez personel. W porównaniu do innych krajów Unii, koszty poniesione na leczenie w naszym kraju są średnio o 40 % mniejsze w przypadku operacji plastycznych, a aż o 70% w przypadku usług stomatologicznych.

Turystyka stomatologiczna

Turystyka stomatologiczna w PolscePolacy goszczą u siebie nie tylko najbliższych sąsiadów, ale również Brytyjczyków, Belgów, Serbów, Japończyków, Chińczyków, Szwajcarów, Francuzów, Amerykanów, Kanadyjczyków, Ukraińców, Australijczyków etc. Obecnie prym wiedzie turystyka stomatologiczna. Które miasta posiadają najlepiej wyposażone kliniki? Niewątpliwie warto wspomnieć o Szczecinie, Krakowie, Gdyni oraz Wrocławiu. Zastosowanie najnowocześniejszych technologii w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem dentystów, chirurgów i pielęgniarek pozwoliło stworzyć gabinety najwyższej klasy. Nie mówimy tu tylko i wyłącznie o zwykłych zabiegach dentystycznych polegających na leczeniu zachowawczym, ale również o stomatologii dziecięcej, ortodoncji, protetyce, implantologii, chirurgii szczękowo-twarzowej, endodoncji, wybielania zębów, periodontologii, a przede wszystkim stomatologii kosmetycznej. Dużym atutem każdej z klinik jest pomoc w organizacji przyjazdu potencjalnego Klienta zza granicy do Polski. 

Okulistyka w Polsce

Tańsze, alternatywne leczenie to coś, o czym każdy z nas marzy. Obcokrajowcy stanowią pewnego rodzaju motor napędowy dla inwestycji w prywatne usługi zdrowotne. W ostatnich latach szczególnie szybko rozwija się sektor okulistyki. Warszawa, Szczecin, Gdynia, Łódź, Katowice, Chorzów, Częstochowa – te miasta turyści wybierają najczęściej. Przeciętna klinika okulistyczna oferuje nam cały wachlarz nowoczesnych zabiegów, co więcej dostosowanych do każdego wieku. Operacja zaćmy bądź laserowa korekcja wad wzroku to jedne z najbardziej „rozchwytywanych” zabiegów. Oczywiście w placówce tego typu nie może również zabraknąć: operacji powiek i kanalików łzowych, wszczepienia soczewek fakijnych, inlekcji doszklistkowej i leczenia AMD, witrektomii oraz innych, mniej znanych bądź mniej popularnych zabiegów. W gruncie rzeczy ceny wcale nie są tak wygórowane, jak większość z nas sądzi. Mimo, że cenniki są zróżnicowane, niemal w każdym gabinecie znajdziemy podstawowe zabiegi już od pięćdziesięciu złotych.

Polskie uzdrowiska i kliniki medyczne

Uzdrowiska w PolsceNasz kraj zajmuje siódme miejsce w Europie pod względem ilości uzdrowisk. Relaks połączony z licznymi zabiegami, również tymi związanymi z chirurgią plastyczną jest wyjątkowo chętnie wykorzystywany przez Rosjan. Nasi sąsiedzi wyjątkowo chwalą sobie jakość usług prywatnych gabinetów medycznych w Polsce, a także wyposażenie kurortów, począwszy od tych morskich, a skończywszy na tych położonych w górach. Z naszych uzdrowisk korzystają równie chętnie Izraelczycy. Z roku na rok ich liczba rośnie prawie dwukrotnie. Słowacy, Białorusi, Ukraińcy – przyciągamy praktycznie cały Wschód i dużą część Południa.

Gdzie najczęściej kierują się zagraniczni turyści? To wszystko zależy od tego, czego aktualnie potrzebują. Warszawa, Bydgoszcz, Katowice Częstochowa cieszą się dużą ilością gabinetów onkologicznych (leczenie nowotworu trzustki, nerki, wątroby, prostaty, piersi, skóry etc.) Wśród gabinetów urologicznych prym wiodą te w Warszawie, Bydgoszczy, Otwocku, Wrocławiu, Kaliszu. Kobiety najczęściej korzystają z placówek ginekologii i ginekologii plastycznej w Poznaniu, Zielonej Górze, Piasecznie oraz Lubinie. Do najpopularniejszych zabiegów należą tam: plastyka warg sromowych, rewitalizacja pochwy, odtworzenie błony dziewiczej etc. Wielu zagranicznych turystów decyduje się na leczenie otyłości właśnie w Polsce. Prym wiodą tutaj Warszawa, Lublin i Łódź. Wśród proponowanych zabiegów możemy znaleźć takie pozycje, jak: chirurgiczne leczenie otyłości bądź leczenie otyłości balonem żołądkowym.

Operacje plastyczne w Polsce

Operacje plastyczne w PolsceMówiąc o turystyce medycznej nie możemy zapominać o chirurgii i plastycznej i medycynie estetycznej. Największe placówki znajdziemy w czołowych miastach Polski, a także Piasecznie, Kutnie, Józefowie, Żyrardowie bądź Brzezinie. Wybór zabiegów jest naprawdę wielki, a ich ceny zróżnicowane. Wśród chirurgii plastycznej prym wiodą: korekcja powiek, uszu, nosa i ust, powiększanie piersi, lifting operacyjny oraz modelowanie twarzy, plastyka części ciała, liposukcja oraz usuwanie blizn, znamion i tatuaży. W przypadku medycyny estetycznej obcokrajowcy najczęściej decydują się na usuwanie zmarszczek, powiększanie i modelowanie ust, zabiegi nićmi liftingującymi, mezoterapię, wypełnianie i modelowanie twarzy, modelowanie sylwetki, lipolizę, leczenie nadpotliwości, peelingi i depilację.

Mając tak bogaty wachlarz zabiegów, nic dziwnego, ze turyści nie tylko z Europy, ale niemal całego świata przyjeżdżają do nas w celu dokonania któregoś z nich. Stosunkowo niska cena w porównaniu do innych krajów, oraz personel medyczny na najwyższym poziomie sprawiają, że osoby te dość często ponownie do nas wracają.

Więcej informacji na ten temat:
Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej