Turystyka medyczna - najpopularniejsze zabiegi

Jeszcze parę lat temu nikt z zagranicznych turystów nie rozważał Polski pod kątem turystyki medycznej. Od 2008 roku wiele rzeczy w naszym kraju zmieniło się na lepsze. Skąd wzięło się to wielkie „boom”? Polska z roku na rok oferuje pacjentom z całego świata nie tylko wykwalifikowany personel medyczny, ale również profesjonalnie wyposażone gabinety, a przede wszystkim wyjątkowo konkurencyjne ceny w porównaniu z resztą Europy. Jako, że na świecie panuje kryzys, ten ostatni czynnik ma bardzo duże znaczenie.

Turystyka medyczna - zabiegi stomatologiczne

Turystyka medyczna to niezwykle ważna gałąź gospodarki w naszym kraju. Wraz z napływem turystów rośnie również ilość placówek medycznych. Jako, że sektor ten uznawany jest za jeden z najbardziej rozwojowych, cieszy się również najnowszą technologią. Dlaczego turyści medyczni wybierają właśnie nasz kraj? Najistotniejszym czynnikiem jest cena – w Polsce niemal każdy zabieg jest o 40 procent tańszy aniżeli w innych krajach Unii, a w dużej ilości przypadków nawet 80 procent. Wysoki standard i niezwykle krótki czas oczekiwania to również aspekty zachęcające do odwiedzania centralnej części Starego Kontynentu. Wysokie kwalifikacje personelu medycznego, a także perfekcyjna znajomość języków obcych sprawiają, że turyści medyczni niemal zawsze do nas wracają.

Niemcy, Brytyjczycy, Skandynawowie, a nawet Amerykanie, – na co decyduje się większość zagranicznych turystów? Stomatologia, chirurgia plastyczna, operacje kardiologiczne i ortopedyczne – zabiegi oraz procedury z tej dziedziny cieszą się największym zainteresowaniem.

Denturyzm, czyli turystyka stomatologiczna

Dla niektórych może wydawać się to dziwne, aczkolwiek zagraniczni turyści pokochali polskich dentystów. Zabiegi stomatologiczne to jedna z najlepiej i najszybciej rozwijających się gałęzi turystyki medycznej. Jako, że zagranicznych gości ciągle przybywa, procedury związane z zębami nazwano denturyzmem. Nic dziwnego, że denturyzm w naszym kraju rozwija się w tak zastraszającym tempie – ceny, jakie oferujemy są niże nawet o 80 procent w porównaniu z innymi państwami unijnymi.

Denturyzm - turystyka stomatologiczna w PolsceNa co najchętniej decydują się nasi zachodni przyjaciele? Wśród wszystkich dostępnych zabiegów stomatologicznych prym wiodą te z zakresu implantologii. Koszty wstawienia jednego implantu w Polsce zaczynają się już od 3 tysięcy złotych. Porównując to np. do Wielkiej Brytanii jest to o 10 tysięcy zlotych mniej. Do wyboru mamy implanty tytanowe, Camlog, Astra Tech, Alpha Bio, Straumann, Osteoplant, SGS, Bicon, Nobel, 3i Biomet, Implant Direct, Neoss, IDI, Friadent Ankylos, MIS, Neoss, Osstem, Starngold i wiele innych. Na drugim miejscu kształtują się korony: porcelanowe, pełnoceramiczne (ceny już od 700 złotych).

Niezwykle popularne jest wybielanie zębów zarówno lampą jak i metodą nakładkową (koszt: od 350 złotych). Nie możemy pominąć również mostków oraz licówek. Wszystkie te zabiegi dostępne są praktycznie od ręki w każdej prywatnej klinice i gabinecie stomatologicznym. Nasz kraj szczególnie upodobali sobie Norwegowie, którzy najczęściej decydują się na leczenie ortodontyczne.  Najbardziej popularne placówki dentystyczne znajdziemy w największych miastach naszego kraju: Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie i Katowicach.

Zabiegi chirurgii plastycznej

Operacja plastycznaZabiegi chirurgii plastycznej to dziedzina turystyki medycznej, którą upodobały sobie przede wszystkim kobiety. Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania, Irlandia – panie z tych krajów dominują w klinikach chirurgii plastycznej przeglądając liczne oferty specjalistów. Większość lekarzy może śmiało stwierdzić, że najbardziej popularnymi procedurami są operacje zarówno powiększania, jak i pomniejszania piersi. Nic dziwnego, skoro Brytyjki za ten zabieg muszą zapłacić w swoim kraju 20 000 złotych, a Amerykanki ponad 30 000 złotych, podczas gdy u nas płacą tylko i wyłącznie 8 000 złotych.

Kolejne miejsca zajmują: liposukcja, korekcje uszu, nosa i powiek oraz lifting twarzy. Liposukcja ultradźwiękowa w naszym kraju zaczyna się już od 2 000 złotych, z tego liposukcja brzucha waha się między 3000, a 7000 złotych. Nasi wschodni sąsiedzi preferują plastykę brzucha, która w naszym kraju osiąga ceny ponad 50 procent mniejsze niż w innych państwach unijnych. Największe i najlepiej rozwinięte placówki medyczne specjalizujące się w zabiegach chirurgii plastycznej znajdziemy w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie oraz Katowicach.

Turystyka medyczna - operacje ortopedyczne

Na szczególną uwagę zasługuje dziedzina turystyki medycznej, jaką jest ortopedia. Tutaj najczęściej możemy spotkać Brytyjczyków, Niemców, Szwedów, Rosjan oraz Amerykanów. Zagraniczni pacjenci na pierwszym miejscu preferują operacje wymiany stawów kolanowych oraz biodrowych. W tym przypadku główną rolę gra nie tylko doświadczenie i specjalizacja polskich lekarzy, ale również bardzo konkurencyjne ceny. Wstawianie endoprotezy stawu biodrowego kosztuje w Wielkiej Brytanii ponad 41 tysięcy złotych, w Ameryce ponad 160 tysięcy złotych, w Polsce natomiast taki zabieg jest możliwy już od kilkunastu tysięcy złotych. Na szczególną uwagę zasługują również operacje ręki, w tym łokcia i nadgarstka oraz operacje barku. Operacje stopy i stawu skokowego kształtują się natomiast w cenie między 3,  a 7 tysiącami złotych.

Pobyty rehabilitacyjne

Turystyka medyczna - pakiety rehabilitacyjneSzczególne miejsce wśród turystyki medycznej zajmuje rehabilitacja. Polacy posiadają najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny oraz niezwykle wykwalifikowaną kadrę fizjoterapeutów. Zarówno młodzi, jak i starzy przyjeżdżają do nas licząc na szybkie odzyskanie zdrowia i sprawności fizycznej. Nasz kraj cieszy się szczególnym uznaniem z racji tego, że dbamy zarówno o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne swojego pacjenta. Szybka rekonwalescencja w połączeniu z kompleksową opieką sprawiają, że zagranicznych turystów coraz bardziej przybywa. Kinezyterapia, fizykoterapia rehabilitacja sportowców, a także rehabilitacja neurologiczna i ortopedyczna oraz Reha - fitness – te dziedziny cieszą się największym zainteresowaniem Niemców, Amerykanów, Brytyjczyków, Francuzów, Szwedów i Włochów.

Z dnia na dzień turystyka medyczna zajmuje coraz ważniejszą pozycję w naszej gospodarce. Nic dziwnego skoro polskie ceny znacząco odbiegają od tych na terenie UE. Jeszcze kilka lat, a staniemy się europejskimi pionierami w tym zakresie.

Więcej informacji na ten temat:
Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej