Polska aktywnym rynkiem turystyki medycznej

Jak wskazują dane, aktualnie za granicą pracuje ponad 2 mln Polaków, najwięcej w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Mimo, iż osoby te pracują poza granicami Polski, przyjeżdżają w rodzinne strony i w czasie urlopu chętnie korzystają z prywatnych usług medycznych w kraju. Rośnie również systematycznie liczba obcokrajowców, dla których Polska jest preferowanym kierunkiem turystyki medycznej.

Turystyka medyczna do Polski

Branża prywatnych usług medycznych rozwija się w Unii Europejskiej bardzo dynamicznie. Polska z wykwalifikowaną kadrą specjalistyczną i atrakcyjnymi stawkami na zabiegi medyczne, dużo niższymi niż w pozostałych krajach UE oraz USA jest często wybieranym kierunkiem turystyki medycznej. Cudzoziemcy odwiedzający Polskę w celu skorzystania z prywatnych usług medycznych, najczęściej decydują się u nas realizować zabiegi stomatologiczne, okulistyczne oraz z zakresu chirurgii plastycznej, kardiochirurgii i chirurgii oka.

Dane Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok również potwierdzają iż, jednym z celów turystyki medycznej w Polsce są zabiegi laserowej korekcji wzroku, które pozwalają skutecznie uwolnić się od okularów i soczewek kontaktowych. Zabieg ten polega na modelowaniu rogówki oka za pomocą wiązki lasera, co prowadzi do jej spłaszczenia lub uwypuklenia, a w konsekwencji do zmiany mocy optycznej oka. Jego efektem jest możliwość zrezygnowania na zawsze z okularów i soczewek, co powoduje, iż laserowa korekcja wzroku jest coraz bardziej popularna. Lepszy komfort życia i wyeliminowanie okularów, które często ograniczają naszą aktywność życiową powoduje, iż liczba osób decydujących się na laserową korekcję wzroku systematycznie rośnie.

Laserowa korekcja wzroku w Centrum Okulistycznym Nowy Wzrok„Ważnym czynnikiem dla wielu naszych pacjentów jest na pewno cena zabiegu laserowej korekcji wzroku, która w Polsce w porównaniu do krajów Europy Zachodniej jest niższa często aż o 50%, a czasami nawet 70 - 80%. Możliwość realizacji zabiegu przez doświadczonego specjalistę, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu w dużo niższej cenie, nawet po odliczeniu kosztów podróży jest kusząca”. – wyjaśnia przedstawiciel Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok, placówki która od 11 lat realizuje zabiegi laserowej korekcji wzroku w Polsce.

Porównując ceny realizacji zabiegów laserowej korekcji wzroku w Anglii (koszt na poziomie 5000 - 10 000 zł za oko) czy w Niemczech ( koszt na poziomie 4000 – 10 000 zł za oko) w zależności od wybranej kliniki – ceny oferowane w Polsce są bardzo atrakcyjne. U nas w kraju  to średni koszt na poziomie 2000- 4000 zł za oko. Polskie kliniki okulistyczne, oferujące laserową korekcję wzroku z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród cudzoziemców. Co istotne, specjaliści realizujący zabiegi w Polsce, często posiadają wiedzę zdobytą w najlepszych zagranicznych ośrodkach, a sprzęt stanowiący wyposażenie polskich klinik nie ustępuje w niczym renomowanych placówkom zachodnim.

„W naszym ośrodku zrealizowaliśmy już ponad 10 tys. zabiegów laserowej korekcji wzroku z zastosowaniem różnych metod. Co roku zwiększa się liczba pacjentów, którzy przyjeżdżają do nas na laserową korekcję wzroku z zagranicy. Krótki czas oczekiwania oraz kompleksowa opieka i jakość usług w dużo niższej cenie niż w Europie Zachodniej powoduje, iż systematycznie rośnie liczba zabiegów realizowanych u nas przez osoby mieszkające poza granicami kraju” – komentuje przedstawiciel Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok.

Dane Izby Gospodarczej Turystyki Medycznej wskazują, iż każdego roku Polskę odwiedza średnio ok. 300 tys. cudzoziemców zainteresowanych skorzystaniem z usług medycznych w naszym kraju. Szacuje się, iż liczba ta może wzrastać o 10-15% rocznie, co oznacza, iż polska turystyka medyczna posiada duży potencjał. Zagranicznych pacjentów przyciągają do Polski atrakcyjne ceny zabiegów, jak  również  dobra jakość obsługi w nowoczesnych, dobrze wyposażonych placówkach medycznych.

Więcej informacji na ten temat:
Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej