Usuwanie żylaków falami radiowymi

Zamykanie chorej żyły ciepłem wytwarzanym przez fale radiowe lub laser jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod leczenia żylaków. Należy wiedzieć, że również znacznie mniejsze jest ryzyko powikłań niż w przypadku klasycznej operacji. Obecnie popularną i jedną z najbezpieczniejszych metod usuwania zylaków jest termiczną ablacją żył, indukowana prądem o częstotliwości fal radiowych RFITT Celon (ang. Radiofrequency Incuced Thermotherapy).

Usuwanie zylaków falami radiowymi

Przed zabiegiem - USG Dopplera

Co przed zabiegiem? Aby lekarz mógł ocenić, która metoda jest najlepsza dla nas i zadecydować o konkretnym zabiegu, powinien najpierw przeprowadzić badanie USG dopplerowskie. Dzięki takiemu badaniu chirurg będzie mógł ocenić, w którym miejscu nasza żyła jest chora (niewydolna) oraz gdzie znajdują się niewydolne zastawki. Po badaniu będzie wiadomo, jaką metodę zastosować. Więc najpierw lekarz pod kontrolą USG „mapuje” żylaki, czyli flamastrem zaznacza na naszej twojej nodze miejsca, np. ujścia żylaków i niewydolnych perforatorów (czyli żył, które łączą głębokie z powierzchownymi). Jest to potrzebne, ponieważ, gdy położymy się na fotelu, żyły w naturalny sposób zapadną się i nie będą widoczne na powierzchni skóry.

Jak przebiega zabieg usuwania żylaków falami radiowymi

Następnie lekarz ostrzykuje okolice chorej żyły środkiem znieczulającym. Pod kontrolą USG wprowadzi do żyły maleńki aplikator, który produkuje fale radiowe o odpowiedniej częstotliwości (lub tzw. włókno laserowe). Pod wpływem wytwarzanego przez nie ciepła żyła się kurczy, a jej wewnętrzne ściany „sklejają się” ze sobą, a z czasem zrastają. Po upływie kilku miesięcy żyła przestaje być widoczna w badaniu USG. Natomiast również zabieg falami radiowymi można uzupełnić o skleroterapię (wstrzyknięcie leku do żyły), którą lekarz zlikwiduje także nam drobne żylaki, szczególnie te w okolicy goleni.

Podczas zabiegu możemy doświadczać jedynie lekkiego mrowienia czy szczypania, ale na pewno nie powinniśmy poczuć bólu. Zabieg może trwać około 1, 5 godziny czasu, w zależności od wielkości żylaków i od tego, czy jest wykonywany tylko na jednej, czy na obu nogach. Natomiast po zabiegu na miejsca wkłucia w żyłę lekarz nakłada opatrunki. Włoży nam również specjalną pończochę uciskową. Trzeba ją nosić przez 5-7 dni, w dzień i w nocy. Pamiętajmy, że możemy ją zdjąć tylko po to, by wziąć prysznic. Dużym plusem jest to, że wolno nam chodzić od razu po zabiegu. Nie należy tylko nogi forsować – kilka razy w ciągu dnia odpoczywajmy, siedząc lub leżąc z lekko uniesioną. Gdyby jednak w ciągu najbliższych dni pojawił się nam np. obrzęk nogi, to trzeba skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg.

Usuwanie żylakow laserem lub falami radiowymi - polecane kliniki:
 • Miasto: Warszawa

  Revival Clinic to renomowana placówka specjalizująca się w nowoczesnych, innowacyjnych metodach leczenia z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatologii estetycznej i ogólnej, ginekologii estetycznej i ogólnej, kosmetologii, laryngologii, chirurgii, proktologii i flebologii. Pracują w niej wysoko wykwalifikowani specjaliści zapewniający usługi na najwyższym poziomie. »

 • Miasto: Świebodzice

  Centrum Medycyny Estetycznej w Świebodzicach specjalizuje się w zabiegach na twarzy i prowadzi zaawansowane prace nad regeneracją biologiczną całego ciała. W Centrum przyjmują specjaliści z różnych dziedzin: chirurgii, dermatologii, endokrynologii, seksuologii, dietetyki, hirudoterapii, kosmetologii. Dysponujemy zapleczem zabiegowym i profesjonalnym sprzętem. »

 • Miasto: Częstochowa

  Dysponujemy najnowszym i światowej klasy sprzętem oraz aparaturą medyczną, która  pozwala na wykonanie prawie każdego zabiegu operacyjnego. Wykonujemy zabiegi operacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii ogólnej oraz urologii i chirurgii naczyń. W naszym centrum świadczymy również usługi z zakresu rehabilitacji i medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Koszalin

  Profesjonalna klinika chirurgiczna wyróżniająca się wieloletnim doświadczeniem, której nadrzędnym celem jest zagwarantowanie najwyżej jakości kompleksowej opieki medycznej i zagwarantowanie bezpieczeństwa pacjentom. Konsultacje i zabiegi w zakresie: chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedycznej, neurochirurgii, ginekologii, laryngologii, badania USG i endoskopowe. »

 • Miasto: Łódź

  Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skóry oraz korektą defektów natury estetycznej. Na rynku usług dermatologicznych posiadamy 10 letnie doświadczenie, zapewniając Pacjentom jak najlepszą diagnostykę i skuteczne leczenie. Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są przez specjalistów we współpracy z dermatologiem, kosmetologiem oraz chirurgiem. »

 • Miasto: Poznań

  Klinika oferuje szerokie spektrum zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii i kosmetologii wykonywane przez doświadczonych specjalistów medycyny estetycznej, przy użyciu najnowszych rozwiązaniań technologicznych co gwarantuje doskonałe efekty. »

 • Ustroń / Sieć Oddziałów w Polsce

  Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca świadczą najnowsze metody leczenia schorzeń sercowo-naczyniowych w swojej sieci nowoczesnych oddziałów kardiologicznych i angiologicznych, gdzie dysponują łącznie około 134 łóżkami hospitalizacyjnymi i obecnie zatrudniają ponad 233 lekarzy. »

 • Miasto: Katowice

  Centrum Estetyki Ciała jest nowoczesną kliniką zajmująca się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną. Nasi lekarze specjalizują się w zabiegach poprawiających sylwetkę ciała,odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry przy użyciu nowoczesnych technik laserowych. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej