Co to jest osocze bogatopłytkowe

Wraz z wiekiem skóra na twarzy zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność, przez co zaczynaj pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki mimiczne oraz przebarwienia. Proces starzenia się skóry nie jest niestety możliwy do zatrzymania przy pomocy kremów, dlatego też, aby poprawić wygląd swojej skóry, warto sięgnąć po odpowiedni zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Dosyć dużą popularnością od pewnego czasu cieszy się zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego. Co warto o nim wiedzieć?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to substancja, która otrzymywana jest z krwi każdego pacjenta poprzez jej odwirowanie w specjalnie do tego celu przygotowanym urządzeniu, czyli w wirówce. Preparat, który otrzymuje się w wyniku odwirowania krwi, zawiera bardzo duże ilości czynników wzrostu, które stymulują skórę do produkcji kolagenu. Po wstrzyknięciu takiego preparatu w okolice twarzy skóra odzyskuje swój dawny blask, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Wskazania do zabiegu przy użyciu osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe - wampirzy liftingZabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego, czyli tzw. wampirzy lifting polecany jest do wykonania głównie osobom, które chciałyby poprawić wygląd swojej skóry poprzez redukcję zmarszczek mimicznych pojawiających się wraz z wiekiem na twarzy. Osocze bogatopłytkowe to preparat, który polecany jest również alergikom, ponieważ w odróżnieniu od wypełniaczy stosowanych do walki ze zmarszczkami, zabieg przy użyciu osocza nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

Preparat z uwagi na fakt, iż pozyskiwany jest z krwi pacjentki, jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, a jego zastosowanie nie wiąże się z wystąpieniem reakcji alergicznej. Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy wybrać botoks, czy też osocze bogatopłytkowe, powinny wybrać tę drugą opcję, ponieważ twarz po wstrzyknięciu botoksu może wyglądać bardzo nienaturalnie. Przy pomocy osocza bogatopłytkowego można poprawić wygląd okolic narządu wzroku, ust, szyi, policzków, fałd nosowo-wargowych, dłoni, a nawet skóry głowy (dzięki temu włosy staną się mocne i przestaną nadmiernie wypadać).

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego jest wprawdzie całkowicie bezpieczny dla zdrowia, jednak nie u każdej osoby może niestety zostać przeprowadzony. Wśród głównych przeciwwskazań do zabiegu można wymienić przede wszystkim okres ciąży i karmienia piersią, choroby nowotworowe, choroby krwi, a także przyjmowanie antykoagulantów.

Jak wygląda zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego?

Zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego składa się z trzech różnych etapów. W pierwszym etapie od pacjentki zostaje pobrana krew, która w kolejnym etapie zostaje umieszczona w specjalnym urządzeniu, czyli w wirówce. Po odwirowaniu krwi otrzymuje się bogatopłytkowy koncentrat, który w kolejnym etapie zostaje wstrzyknięty w określone partie skóry. Taki zabieg nie trwa zbyt długo, jednak aby efekty jego działania były jak najlepsze, najlepiej zdecydować się na serię kilku zabiegów w równych odstępach czasowych.

Zalecenia po zabiegu i efekty

Tuż po zabiegu nie należy wystawić skóry na działanie promieni słonecznych, nie są również wskazane wizyty na basenie, solarium oraz w saunie. Jeśli chodzi o efekty zabiegu, to są one widoczne już po około 2 tygodniach od przeprowadzonego zabiegu i utrzymują się najczęściej przez około 6 miesięcy. Po przeprowadzonym zabiegu należy pamiętać o tym, aby nie korzystać z innych zabiegów na twarz, ponieważ efekty mogą być odwrotne do zamierzonych.

Skóra po zabiegu przy użyciu osocza bogatopłytkowego odzyskuje swoją jędrność i elastyczność, dzięki czemu ulegają spłyceniu zmarszczki mimiczne. Osocze bogatopłytkowe może być aplikowane nie tylko na twarz, ale również na skórę głowy. W takim przypadku można spodziewać się wzmocnienia włosów, a także zregenerowanie skóry głowy, dzięki czemu kosmyki stają się na tyle mocne, że przestają wypadać.

Artykuł powstał we współpracy z drlidiarajzer.pl

Osocze bogatopłytkowe - najlepsze kliniki w Polsce:
 • Miasto: Warszawa

  Revival Clinic to renomowana placówka specjalizująca się w nowoczesnych, innowacyjnych metodach leczenia z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatologii estetycznej i ogólnej, ginekologii estetycznej i ogólnej, kosmetologii, laryngologii, chirurgii, proktologii i flebologii. Pracują w niej wysoko wykwalifikowani specjaliści zapewniający usługi na najwyższym poziomie. »

 • Miasto: Bydgoszcz

  Klinika spełnia najwyższe standardy zarówno w leczeniu stomatologicznym jak i w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika specjalizuje się w odbudowie i naprawie uśmiechów – zarówno na naturalnych zębach, jak i na implantach. W klinice wykorzystywane są najnowocześniejsze metody leczenia. Pacjenci traktowani są holistycznie i indywidualnie. »

 • Miasto: Gdańsk

  Klinika HappySmile to nowoczesny gabinet spełniający najwyższe standardy w leczeniu stomatologicznym jak i również w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika spełnia najwyższe europejskie standardy. Wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt medyczny, dzięki temu w klinice wykorzystywane są nowoczesne metody leczenia. »

 • Miasto: Świebodzice

  Centrum Medycyny Estetycznej w Świebodzicach specjalizuje się w zabiegach na twarzy i prowadzi zaawansowane prace nad regeneracją biologiczną całego ciała. W Centrum przyjmują specjaliści z różnych dziedzin: chirurgii, dermatologii, endokrynologii, seksuologii, dietetyki, hirudoterapii, kosmetologii. Dysponujemy zapleczem zabiegowym i profesjonalnym sprzętem. »

 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Warszawa

  Klinika medycyny estetycznej Face and Body Clinic oferuje szeroką gamę sprawdzonych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i kosmetyki profesjonalnej. Świadczymy również porady i ustalamy programy dietetyczne, które pomogą bezpiecznie i zdrowo schudnąć. Tylko u nas znajdziesz wszystko, co spowoduje, że poczujesz się dobrze i będziesz piękne wyglądać. »

 • Miasto: Poznań

  Gabinet Medycyny Estetycznej Milbrandt świadczy najwyższej jakości, szereg usług z zakresu medycyny estetycznej. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w Milbrandt stosowane są tylko sprawdzone zabiegi skutecznie zatrzymujące naturalny wygląd na długie lata. Do zabiegów wykorzystywane są najwyższej jakości preparaty renomowanych firm. »

 • Miasto: Częstochowa

  Dysponujemy najnowszym i światowej klasy sprzętem oraz aparaturą medyczną, która  pozwala na wykonanie prawie każdego zabiegu operacyjnego. Wykonujemy zabiegi operacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii ogólnej oraz urologii i chirurgii naczyń. W naszym centrum świadczymy również usługi z zakresu rehabilitacji i medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Jelenia Góra

  Viva Medica to ultranowoczesna klinika świadcząca szeroką gamę zabiegów z zakresu rehabilitacji i nieinwazyjnej estetyki ciała. Wady postawy, schorzenia neurologiczne, bóle kręgosłupa, nadwaga i otyłość, nadmiar tkanki tłuszczowej - wszystkie te schorzenia i problemy można skutecznie wyleczyć w Centrum Viva Medica. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Willa mieści w sobie szesnaście gustownie urządzonych apartamentów wraz z bogato wyposażona strefa Medical & Wellness z siłownią. We współpracy z Centrum Odnowy Revita oferujemy również szeroką gamę zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane są przez dyplomowany personel i zespół lekarzy - specjalistów medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Szczecin

  Wieloletnie doświadczenie zawodowe naszego zespołu lekarzy w dziedzinie dermatologi , jak i również stomatologii stanowi dla naszych Pacjentów gwarancję jakości wykonywanych usług. Zabiegi w naszej klinice przeprowadzane są bezpiecznie, kompleksowo oraz bezboleśnie, przy wykorzystaniu najnowocześniejszej aparatury specjalistycznej. »

 • Miasto: Bielsko-Biała

  San-Med Hair Transplant to profesjonalna klinika transplantacji włosów dr Artura Sandelewskiego, gdzie wykonuje się nowatorskie zabiegi przeszczepu włosów metodą BHT, FUE, FUT. W leczeniu łysienia stosujemy wszystkie metody z zakresu diagnostyki i medycyny włosa. Wykonujemy zabiegi mające na celu zahamowanie  procesów wypadania włosów. »

 • Miasto: Wrocław, Kraków, Gdynia

  Pragniemy zaoferować naszym Klientom najwyższe kompetencje, wiedzę i doświadczenie znakomitych specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii. Wykonujemy nowatorskie nieinwazyjne zabiegi estetyczne na bazie kolagenu aktywnego biologicznie oraz innych naturalnych biopreparatów ANNA PIKURA. »

 • Miasto: Łódź

  Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skóry oraz korektą defektów natury estetycznej. Na rynku usług dermatologicznych posiadamy 10 letnie doświadczenie, zapewniając Pacjentom jak najlepszą diagnostykę i skuteczne leczenie. Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są przez specjalistów we współpracy z dermatologiem, kosmetologiem oraz chirurgiem. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Poznań

  Klinika oferuje szerokie spektrum zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii i kosmetologii wykonywane przez doświadczonych specjalistów medycyny estetycznej, przy użyciu najnowszych rozwiązaniań technologicznych co gwarantuje doskonałe efekty. »

 • Miasto: Gdynia

  Oferujemy kompleksową gamę zabiegów upiększających i mikropigmentację włosów HFS. Polecamy również masaże i zabiegi SPA oraz usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Pracujemy na urządzeniach HI-TECH, dzięki którym skutecznie likwidujemy problemy kosmetyczne twarzy i ciała. »

 • Miasto: Katowice

  Jesteśmy nowoczesną kliniką zajmującą się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną, dermatochirurgią, kosmetologią i odnową biologiczną. Nasi lekarze specjalizują się w laserowych zabiegach poprawiających sylwetkę ciała, odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry. »

 • Kraków | Katowice

  Oferujemy bogate spektrum zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, Anti-Aging i Beauty oraz profesjonalnej pielęgnacji ciała i twarzy. Sieć profesjonalnych Salonów Kosmetyczno - Dermatologicznych w Krakowie i Katowicach. »

 • Miasto: Kraków

  Medicor–Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej to zespół ekspertów. Kompleksowa pielęgnacja, najwyższa jakość produktów i urządzeń, odpowiednio dobrane suplementy, synergia współpracy lekarza z kosmetyczką i masażystą zapewniają optymalne efekty i satysfakcję klientów. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej