Uzdrowisko Rymanów-Zdrój - Sanatoria

Rymanów–Zdrój to uzdrowiskowa miejscowość, która leży w województwie podkarpackim, nad rzeką Tabor, na terenie Wzgórz Rymanowskich. Odkryto tu cudowne wody lecznicze, a w tym między innymi: szczawy chlorkowo-sodowe, żelaziste, bromkowe, jodkowe, borowe, chlorkowo-wodorwęglanowo-sodowe, kwasowęglowe, wodorowęglanowo-wapniowe, siarczkowe. Większość tych wód jest zalecana przy chorobach wieku dziecięcego, a także układu krążenia, oddechowego, czy trawiennego. Panuje tu klimat górski, z dużą zawartością jodu. W powietrzu odkryto również dużą zawartość ozonu oraz soli. Panuje tu dość duża wilgotność powietrza.

Pijalnia Wód Mineralnych w Uzdrowisku Rymanów
Uzdrowisko Rymanów-Zdrój - Pijalnia Wód Mineralnych

Uzdrowisko Rymanów-Zdrój specjalizuje się w leczeniu poniższych chorób:

 1. Choroby dolnych i górnych dróg oddechowych
 2. Choroby kardiologiczne i nadciśnienie
 3. Choroby nerek i dróg moczowych
 4. Choroby ortopedyczno urazowe
 5. Choroby reumatologiczne

Oferta pobytowa(turnusy) Uzdrowiska Rymanów-Zdrój S.A

 • Pobyt komercyjny
  • pobyt leczniczy musi trwać minimum 7 dni i jest pobytem pełnopłatnym, prywatnym, który nie wymaga skierowania od lekarza
  • pobyt wypoczynkowy, który jest pobytem pełnopłatnym, prywatnym, który nie wymaga skierowania do lekarza
  • pobyt hotelowy
  • turnus rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży, który trwa nie krócej niż 14 dni (z dofinansowania PFRON mogą skorzystać osoby niepełnosprawne)
  • turnus rehabilitacyjne dla dorosłych, który trwa nie krócej niż 14 dni (z dofinansowania PFRON mogą skorzystać osoby niepełnosprawne)
  • zielona szkoła według aktualnych cenników
 • Pobyt refundowany przez NFZ
  • leczenie uzdrowiskowe (szpitalne leczenie uzdrowiskowe: dla dorosłych turnus trwa 21 dni, a dla dzieci od trzech do osiemnastu lat – trwa 27 dni; sanatoryjne leczenie uzdrowiskowe: dla dorosłych turnus trwa 21 dni, a dla dzieci od lat trzech do sześciu pod nadzorem opiekuna – trwa 21 dni)
  • rehabilitacja kardiologiczna stacjonarna
 • Pobyt refundowany przez ZUS (turnus trwa 24 dni)

Sanatoria w Uzdrowisku Rymanów-Zdrój

Prezentowane poniżej obiekty sanatoryjne należą do Uzdrowiska Rymanów S.A

Sanatorium Anna–Staś

Sanatorium Anna-Staś to sanatorium specjalnie dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Obejmuje kompleks dwóch budynków, które mieszczą się w południowej części Rymanowa, w środku lasów mieszanych.

Sanatorium Anna

Sanatroium Anna to cztero piętrowy obiekt. Do dyspozycji małych kuracjuszy przygotowano 70 miejsc noclegowych. Na miejscu znajduje się jadalnia.

Sanatorium Staś

Sanatorium Staś to obiekt parterowy, gdzie do dyspozycji gości są 24 miejsca noclegowe. Kuracjusze udają się na posiłki do obiektu Anna, który znajduje się 100 metrów dalej. Obok znajduje się plac zabaw, a cały obszar jest ogrodzony. Sanatorium oferuje pobyt w ramach finansowania z NFZ. Pobyt, który trwa 21 dni, odbywa się w towarzystwie opiekuna, którego pobyt jest pełnopłatny.

Na terenie ośrodka zapewniona jest całodobowa opieka lekarska i pielęgniarska. Kuracjusze mają wykonywane zabiegi za zakresu: fizykoterapii, balneologii, kinezyterapii. Mali goście poddawani są również kuracjom pitnymi wodami leczniczymi. Dzieci mają wykonywane badania specjalistyczne oraz diagnostyczne. Ośrodek zapewnia leczenie dietetyczne, zależne od potrzeb. Kuracjusze udają się na zabiegi do Zakładu Przyrodoleczniczego, który mieści się w Szpitalu Uzdrowiskowym Ziemowit, który oddalony jest o około 150 metrów.

Sanatorium Gołąbek i Opatrzność

Sanatorium Uzdrowiskowe Gołąbek i Opatrzność to kompleks budynków na terenie Parku Zdrojowego. W sumie na terenie tego kompleksu przygotowano 71 miejsc noclegowych.

Willa Gołąbek – budynek jest jednym z najstarszych w regionie. Posiada własną restaurację i salę balową.

Willa Opatrzność – to również jeden z najstarszych zachowanych obiektów uzdrowiska.

Sanatorium Gołąbek i Opatrzność oferuje 21 dniowe turnusy rehabilitacyjne, gdzie pobyt dziecka jest refundowany przez NFZ. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Natomiast pobyt opiekuna jest pełnopłatny. Na terenie ośrodka zapewniona jest całodobowa opieka lekarska i pielęgniarska. Kuracjusze udają się na zabiegi do Szpitala Uzdrowiskowego Esculap, który oddalony jest o około 150 metrów.

Podkarpackie Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej Polonia

W Podkaprackim Centrum Rehabilitacji "Polonia" do dyspozycji kuracjuszy przygotowano 120 miejsc noclegowych. Obiekt przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych, w budynku jest winda. Należy podkreślić bardzo wysoki standard ośrodka, co powoduje, że jest obecnie jednym z najnowocześniejszych i największych w Polsce.

Sanatorium Teresa

W Sanatorium Teresa do dyspozycji gości przygotowano 66 miejsc noclegowych. Na miejscu wykonywane są zabiegi w kriokomorze. Na pozostałe zabiegi kuracjusze udają się do Zakładów Przyrodoleczniczych, które znajdują się szpitalach Eskulap i Ziemowit.

Szpital Uzdrowiskowy Eskulap

W Szpitalu Uzdrowikowym Eskulap do dyspozycji gości przygotowano 180 miejsc. Budynek jest trzy piętrowy, w którym dla kuracjuszy zapewnia się wysoki standard usługi, a także zaplecza sprzętowego. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, w tym częściowo dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na każdej kondygnacji budynku funkcjonuje gabinet lekarski oraz dyżurka pielęgniarska. Na terenie obiektu znajduje się stołówka, świetlica, kawiarenka internetowa.

Szpital Uzdrowiskowy Eskulap w Rymanowie-Zdroju
Szpital Uzdrowiskowy Eskulap

Szpital swoją działalnością obejmuje funkcjonowanie:
 • Oddziału pulmonologicznego poszpitalnego (pobyt 21 dni)
 • Oddziału późnej rehabilitacji kardiologicznej (pobyt 21 dni)
 • Oddziału rehabilitacji sanatoryjnej kardiologicznej (pobyt 21 dni)
 • Oddziału prewencji rentowej ZUS.

Szpital prowadzi również zabiegi z zakresu tlenoterapii ciągłej. W szpitalu Eskulap działa Zakład Przyrodoleczniczy.

Sanatorium Maria

W Sanatorium Maria do dyspozycji gości przygotowano 77 miejsc noclegowych. Obiekt mieści się u stóp góry Żabiej, pośród lasu iglastego. Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a część pokoi przygotowano dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na terenie znajduje się jadalnia. Kuracjusze na zabiegi udają się zakładów przyrodoleczniczych, które znajdują się w szpitalu Eskulap i Zimowit.

Szpital Uzdrowiskowy Zimowit

W Szpitalu Uzdrowiskowym Zimowit do dyspozycji gości przygotowano 360 miejsc noclegowych, a dokładniej połowa dla dzieci, a druga połowa dla ich opiekunów. Obiekt przystosowano do przyjęcia osób niepełnosprawnych, w tym także poruszających się na wózkach inwalidzkich. Trzeba zauważyć, że na terenie ośrodka funkcjonuje szkoła na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum, co powoduje, że obiekt jest całoroczny.

Na terenie obiektu znajduje się Zakład Przyrodoleczniczy, basen do gimnastyki i kąpieli mineralnej, sala gimnastyczna, sauna, kawiarnia i dwie kawiarenki internetowe. Posiłki wydawane są na miejscu. Na terenie ośrodka zapewniona jest całodobowa opieka lekarska i pielęgniarska.

Kuracjusze mają wykonywane zabiegi za zakresu: fizykoterapii, balneologii, kinezyterapii. Mali goście poddawani są również kuracjom wodami pitnymi wodami leczniczymi. Dzieci mają wykonywane badania specjalistyczne oraz diagnostyczne. Ośrodek zapewnia leczenie dietetyczne, zależne od potrzeb.

Kasztanowy Dwór

Kasztanowy Dwór to kameralny obiekt, znajdujący się w samym Centrum Uzdrowiska, nieopodal Parku Zdrojowego. Ośrodek wyróżniają stylowo urządzone wnętrza, jest on stworzony dla osób ceniących wyższy standard pobytu i wzorowe warunki wypoczynku oraz leczenia. Do dyspozycji gości pozostaje 28 bogato wyposazonych pokoi i apartamenty. Ośrodek może przyjąć 60 kuracjuszy. W obiekcie znajduję się kryty basen.

Basen w Rymanowie-Zdroju w Kasztanowym Dworze
Kasztanowy Dwór - basen

Sanatorium Uzdrowiskowe Krystyna

Obiekt aktualnie jest wyłączony z oferty leczniczej.

Przychodnia Uzdrowiskowa

Na terenie Przychodni Uzdrowiskowej znajduje się Biuro Obsługi Kuracjuszy oraz Przychodnia Medycyny Pracy.

 


 

Przedsiębiorstwo Sanatoryjno-Turystyczne „Stomil” Sp. z o.o.

Sanatorium Uzdrowiskowe Stomil

W Rymanowie-Zdroju funkcjonuje również Sanatorium Uzdrowiskowe Stomil należące do Przedsiębiorstwo Sanatoryjno-Turystycznego „Stomil” Sp. z o.o.  Do dyspozycji gosci przygotowano w nim 144 miejsca noclegowe. Na miejscu znajduje się Zakład Przyrodoleczniczy. Oferowane są między innymi zabiegi z zakresu: światłolecznictwa, hydroterapii, ciepłolecznictwa, krioterapii, kinezyterapii. Na terenie obiektu znajduje się kawiarnia, jadalnia, sala konferencyjna i sala gimnastyczna. Obok budynku mieści się amfiteatr, grillowa wiata. Sanatorium organizuje wycieczki oraz spotkania kuracjuszy na wieczorkach tanecznych, imprezach okolicznościowych, prelekcjach.

 

Na terenie uzdrowiska znajduję się Park Zdrojowy i Pijalnia Wód Mineralnych. Uzdrowisko jest nastawione na przyjmowanie nawet małych kuracjuszy. Mają świadomość, że dzieciom najtrudniej jest przebywać z dala od domu, tym bardziej, że jednak nie przyjeżdżają tu na wakacje. Z tego powodu duży nacisk położono na przygotowanie dodatkowych atrakcji dla dzieci, dla których organizowane są imprezy rozrywkowe, a na terenie uzdrowiska przygotowano duży plac zabaw. Dla aktywnych przygotowano na terenie uzdrowiska boisko do siatkówki, korty tenisowe. Wokół ośrodka znajdziemy wiele tras pieszych i rowerowych.

Rekomendowane ośrodki uzdrowiskowe, rehabilitacyjne i Medi SPA:
 • Miasto: Okole koło Starogardu Gdańskiego

  Rezydencja Live jest największą i najnowocześniejszą kliniką rehabilitacyjną na Pomorzu. Zajmuje się leczeniem przewlekłego i nagłego bólu, chorobami cywilizacyjnymi, rehabilitacją po udarach, wylewach, operacjach w luksusowej oprawie przy użyciu najnowocześniejszych  światowych hitów leczniczych i wykwalifikowanej kadry medycznej. »

 • Miasto: Ciechocinek

  W Sanatorium świadczymy usługi na rzecz pacjentów, kuracjuszy pełnopłatnych oraz gości hotelowych. Dysponujemy znakomitą bazą zabiegową z basenem solankowym. Organizujemy turnusy rehabilitacyjne dofinansowane z PFRON, pobyty lecznicze, pobyty kuracyjne, pakiety usprawniające i rehabilitacyjne, wczasy dla seniorów, pobyty długoterminowe dla seniorów. »

 • Miasto: Polanica-Zdrój

  Sanatorium i uzdrowisko Polanica to idealne miejsce dla wszystkich alergików, rodzin i ich dzieci, a także dla osobób starszych. Nasza kadra składająca się z pomocy medycznej, dietetycznej i szefa kuchni profesjonalnie zadba o Państwa zdrowie, łącząc ruch z leczniczą i przepyszną kuchnią oraz zabiegami wodoleczniczymi i fizjoterapią. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Uzdrowisko oferuje specjalistyczną rehabilitację między innymi przy zastosowaniu egzoszkieletu,  profesjonalne leczenie, szeroki wachlarz zabiegów przyrodoleczniczych oraz aktywny wypoczynek. Dzięki nowo otwartej klinice stomatologicznej na światowym poziomie, uzdrowisko oferuje również kompleksowe leczenie stomatologiczne. »

 • Uzdrowiska i sanatoria

  Zmęczony, nękany chorobami organizm wymaga od nas specjalnego traktowania. Odpoczynek i lecznicze zabiegi z pewnością mogą się w takim przypadku okazać cennym wsparciem. Kto chce odzyskać dobrą formę, ten powinien zastanowić nad pobytem w sanatorium. Jakie korzyści może nam taka kuracja uzdrowiskowa? »

 • Miasto: Ustka

  Hotel Grand Lubicz to największy i najlepiej wyposażony kompleks wypoczynkowy na Pomorzu Środkowym. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku, gdzie poza luksusowymi pokojami znajduje się atrakcyjna strefa Spa & Wellness oraz kompleksowa strefa Medical, a urokliwa okolica dodatkowo sprzyja aktywnym formom wypoczynku. »

 • Uzdrowiska i sanatoria

  Chcesz poprawić swój wygląd, zdrowie i samopoczucie? Wyjedź do wód! Dzięki różnego rodzaju zabiegom estetycznym, zdrowotnym i relaksującym – życie nabierze nowego blasku. W naszym kraju, mamy 44 miejscowości mające status uzdrowiska. Występujące tam źródła wód mineralnych, wykorzystuje się do podreperowania zdrowia oraz do poprawy urody i samopoczucia. »

 • Miasto: Bobrowniki (k. Zielonej Góry)

  Meditour Villa Uroczysko to ośrodek oferujący turnusy rehabilitacyjne, połączone z diagnostyką i kierunkowym leczeniem, a także wypoczynkiem oraz atrakcjami turystycznymi. Pomożemy Państwu uporać się m.in. z zapaleniem stawów, zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa czy też ostrą chorobą reumatyczną. Współpracujemy z Centrum Medycznym Aldemed w Zielonej Górze. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Kraków Swoszowice to jedno z najstarszych uzdrowisk na terenie Polski. Uzdrowisko oferuje leczenie chorób: ortopedyczno urazowych, reumatologicznych, układu nerwowego, skóry i osteoporozy. Na obszarze uzdrowiska wystepują dwa źródła leczniczych wód mineralnych. Leczenie opiera się również na wykorzystaniu borowiny. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko specjalizuje się w leczniu chorób: ortopedyczno urazowych, kardiologicznych i nadciśnienia, układu nerwowego, reumatologicznych, dolnych i górnych dróg oddechowych. Na terenie uzdrowiska znajdują się źródła wód leczniczych, a wydobywane wody mineralne wykorzystywane są w tężni solankowej, natomiast w powietrzu unoszą się cenne fitocydy. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Bodźcowy klimat morski, lasy sosnowe, piękne piaszczyste plaże oraz bogate w jod powietrze stwarzają idealne warunki na leczenie uzdrowiskowe i rehabilitacyjne. Znajdują się tu źródła wód leczniczych, solanek chlorkowo – sodowych, jodkowych oraz hipotermalnych, a także bogate złoża borowin. Na terenie miasta mieszczą się dwa letnie kąpieliska morskie. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  W Sopocie panuje silnie bodźcowy, klimat nadmorski. Znajdują się tu źródła leczniczych wód mineralnych, solanki chlorkowo – sodowe i solanki jodkowe oraz bromkowe. Uzdrowisko Sopot oferuje leczenie schorzeń i chorób: reumatologicznych, ortopedyczno urazowych, kardiologicznych i nadciśnienia, górnych i dolnych dróg oddechowych. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Jest to jedyne uzdrowisko w Polsce specjalizujące się w leczeniu chorób kardiologicznych i nadciśnienia. Na terenie uzdrowiska znajduje się wiele ośrodków leczniczych i sanatoryjnych z bogatą bazą zabiegową. W Nałęczowie wystepują źródła leczniczych wód mineralnych, z przewaga wodorowęglanu wapnia i żelaza, a także bogate złoża borowin. »

 • Miasto: Wieniec-Zdrój

  Bazując na naturalnych surowcach leczniczych oraz szerokiej gamie zabiegów leczniczych wykonywanych przez  doświadczony i życzliwy personel  stworzyliśmy  możliwość kompleksowego leczenia i rehabilitacji w schorzeniach: ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, neurologicznych,  kardiologicznych i nadciśnienia tętniczego. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Bogata baza uzdrowiskowa ma swoje odzwierciedlenie w ilości mieszczących się w Ciechocinku szpitali uzdrowiskowych i sanatoriów. Dodatkowo wody lecznicze z licznych źródeł, m.in.: chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodkowe, żelaziste, borowe a także bogate złoża borowiny, stanowią podstawę do stwierdzenia, że jest to raj dla kuracjuszy. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Jest to najmniejsze polskie uzdrowisko, położone w kotlinie na Przedgórzu Sudeckim. Uzdrowisko Przerzeczyn-Zdrój oferuje leczenie chorób: ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, układu nerwowego, skóry, osteoporozy, krwi i układu krwiotwórczego oraz nadciśnienia. W ofercie turnusy refundowane z NFZ, PFRON oraz komercyjne-pełnopłatne. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Małopolskie kurorty to uzdrowiska wyjątkowe. Można w nich wypocząć w pięknym otoczeniu, wyleczyć wiele schorzeń - korzystając z turnusów sanatoryjnych i leczniczych wód mineralnych oraz skorzystać z wielu atrakcji turystycznych.  Najpopularniejsze uzdrowiska w Małopolsce to: Krynica, Szczawnica, Rabka, Muszyna, Piwniczna i Wysowa-Zdrój. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko w Krynicy-Zdroju to idealne miejsce zarówno do leczenia schorzeń, jak i również do zwykłego odpoczynku. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób: górnych dróg oddechowych, kobiecych, nerek i dróg moczowych, krwi i układu krwiotwórczego, cukrzycy, reumatologicznych, układu nerwowego i trawienia. Bogata baza zabiegowa i noclegowa. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  W Uzdrowisku Wieliczka występują doskonałe warunki klimatyczne, z powietrzem pozbawionym zanieczyszczeń i alergenów, idealne przy chorobach układu oddechowego. Powstała tu nowatorska metoda leczenia chorób, zwana subterraneoterapią. Uzdrowisko zapewnia bogatą bazę noclegową i oferuje turnusy pełnopłatne oraz ze skierowania NFZ. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Muszyna nad Popradem działa w ramach Instytutu Zdrowia Człowieka. Uzdrowisko specjalizuję sie m.in. w leczeniu chorób: neurologicznych, epilepsji, układu krążenia, oddechowego, pokarmowego, moczowo-płciowego oraz narządu ruchu. Kuracjusze mogą skorzystać z bogatej oferty turnusów rehabilitacyjnych. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Wapienne to jedno z najmniejszych uzdrowisk w Polsce. Panuje tu podgórski klimat, niezastąpiony przy leczeniu chorób układu oddechowego. W leczeniu wielu schorzeń wykorzystywane są wody siarczkowo-siarkowodorowe oraz borowina. Uzdrowisko oferuje turnusy pełnopłatne i refundowane z NFZ. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Duszniki-Zdrój oferuje m.in. leczenie następujących chorób: kardiologicznych, układu trawienia, reumatologicznych, osteoporozy, nerek i dróg moczowych, otyłości, dróg oddechowych, cukrzycy oraz chorób endokrynologicznych. W bogatej ofercie zabiegowej wykorzystywane są wysokiej jakości lecznicze wody mineralne . »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  W Uzdrowisku Długopole–Zdrój można wyleczyć następujące choroby i schorzenia: układu krążenia, przemiany materii, narządu ruchu. Oferowane są turnusy rehabilitacyjne pełnopłatne oraz refundowane skierowania z NFZ i ZUS. Do dyspozycji kuracjuszy pozostają sanatoria: Willa Dąbrówka, Ondraszek, Mieszko i Fortuna. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Iwonicz oferuje turnusy refundowane przez NFZ, ZUS, PFRON oraz pobyty komercyjne, w tym wczasy wypoczynkowe i pobyty SPA. Specjalizuje sie w leczeniu chorób: dróg oddechowych, kardiologicznych, otyłości, osteoporozy, reumatologicznych, układu nerwowego i trawienia. W uzdrowisku znajdują się źródła leczniczych wód mineralnych. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Piwniczna zapewnia leczenie chorób: dolnych i górnych dróg oddechowych, reumatologicznych i układu trawienia. W Sanatorium Uzdrowiskowym Limba oferowane są turnusy sanatoryjne, rehabilitacyjne i odchudzające. Podczas zabiegów wykorzystywana jest woda mineralna magnezowo-wapniowo-wodorowęglanowa i borowina. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Na terenie Uzdrowiska Muszyna-Złockie znajduje się wiele sanatoriów uzdrowiskowych, takich jak: Revita, Wiarus, Korona. Można tu wyleczyć między innymi choroby: endokrynologiczne, górnych dróg oddechowych, reumatologiczne, układu trawienia. Turnusy są refundowane przez NFZ. Głównym atutem uzdrowiska są lecznicze wody mineralne. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Rymanów-Zdrój zajmuje się leczeniem chorób: dolnych i górnych dróg oddechowych, kardiologicznych i nadciśnienia, nerek i dróg moczowych, ortopedyczno urazowych, reumatologicznych. W ofercie turnusy komercyjne, refundowane przez NFZ, dofinansowane z PFRON. Kuracjusze są leczeni pomocy wód leczniczych. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko należy do Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A. i specjalizuje się w rehabilitacji i leczeniu chorób: kardiologicznych, endokrynologicznych, reumatologicznych, nerek i dróg moczowych, oddechowych, cukrzycy i otyłości. Leczenie opiera się nie tylko na korzystaniu z cudownego klimatu, ale również na wykorzystaniu leczniczych wód mineralnych. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu nastepujących chorób: otyłości u dzieci, endykronologicznych, naczyń obwodowych, kardiologicznych i nadciśnienia, układu trawienia, reumatologicznych i ortopedycznych.  Leczenie oparte jest na wykorzystaniu wód mineralnych, szczawach borowych, żelazistych i wodorowęglanowo–sodowo–wapniowych. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Cieplice oferuje świadczenia zdrowotne m.in. w leczeniu chorób: nerek i dróg moczowych, oka i przydatków oka, ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, układu nerwowego i osteoporozy. Leczenie schorzeń przy pomocy wód termalnych: kąpiele kwaso-węglowe i fluorkowo-krzemowe. Szeroka gama zabiegów fizjoteraputycznych. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Wysowa-Zdrój specjalizuje się w leczeniu wielu chorób oraz schorzeń i oferuje turnusy: rehabilitacyjne, lecznicze, odchudzające, dla diabetyków (Oddział Diabetologiczny) oraz dla osób dializowanych (Oddział Hemodializy). W ofercie również wczasy wypoczynkowe, regeneracyjne i lecznicze. Pobyty pełnopłatne i refundowane. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Rabka-Zdrój oferuje leczenie chorób: dolnych i górnych dróg oddechowych, kardiologicznych, ortopedyczno – urazowych, reumatologicznych, dermatologicznych, cukrzycy i otyłości. W ofercie pobyty komercyjne oraz ze skierowania NFZ lub z dofinansowaniem PFRON. Oferta lecznicza i pobytowa skierowana jest w szczególności do dzieci. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Ośrodek oferuje leczenie sanatoryjne i ambulatoryjne oraz świadczy usługi leczenia chorób: dolnych i górnych dróg oddechowych, ortopedyczno–urazowych, reumatologicznych i otyłości. W Szczawnicy panuje znakomity mikroklimat, pomocny przy leczeniu chorób dróg oddechowych. Na terenie uzdrowiska znajdują się źródła dwunastu wód kwaśnych. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko w Lądku-Zdroju oferuje 7 ośrodków sanatoryjnych i zajmuje się leczeniem następujących chorób: endokrynologicznych, naczyń obwodowych, ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, układu nerwowego, przemiany materii, dermatologicznych, osteoporozy, układu oddechowego i chorób zawodowych.  Występują tu korzystne warunki klimatyczne. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Sanatorium zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie Term Uniejowskich i działa w ramach Instytutu Zdrowia Człowieka. Oferta uzdrowiska obok leczenia schorzeń narządu ruchu, rehabilitacji i problemów dermatologicznych obejmuje także leczenie zaburzeń: psychosomatycznych. W ofercie również szeroka gama zabiegów medycyny estetycznej. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Wysowa nad Parkiem działa w ramach Instytutu Zdrowia Człowieka. Sanatorium specjalizuje się w leczeniu schorzeń nerwicowych i oferuje wysokiej jakości usługi rehabilitacyjne wszelkich schorzeń narządów ruchu, jak i zaburzeń psychosomatycznych. W pobliżu ośrodka jest Park Wodny, gdzie znajduje się basen rekreacyjno-rehabilitacyjny. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  W Uzdrowisku Świeradowie-Zdroju znajdują się idealne sanatoria dla dzieci i dorosłych. Profil leczniczy obejmuje między innymi choroby: dróg oddechowych, naczyń obwodowych, ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, skóry, układu nerwowego, osteoporozy, cukrzycy. Ośrodek przyjmuje również kuracjuszy ze skierowania NFZ. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Szczawno–Jedlina S. A. zajmuje się leczeniem wielu schorzeń i chorób, między innymi: dróg oddechowych, kardiologicznych, nerek i dróg moczowych, ortopedyczno-urazowych,reumatologicznych, układu trawienia. Uzdrowisko oferuje pobyty: hotelowe, turnusy rehabilitacyjne, profilaktyczne i świąteczne oraz pobyty ze skierowań z NFZ. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Sanatorium „Włókniarz” w Busku-Zdroju zajmuje się leczeniem wielu schorzeń i chorób, między innymi: ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, układu nerwowego, skóry. Ośrodek oferuje leczenie pełnopłatne, ambulatoryjne, usługi hotelowe, leczenie ze skierowaniami NFZ. Poza standardowymi zabiegami, sanatorium oferuje zabiegi typu Wellness i Medical SPA. »

 • Uzdrowiska, Sanatoria i SPA

  Kotlina Kłodzka jest obszarem znanym ze wspaniałych uzdrowisk, sanatoriów i ośrodków Medical SPA & Wellness znajdujacych się w najważniejszych na terenie Dolnego Śląska miejscowościach wypoczynkowych, takich jak: Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój, Polanica Zdrój, Lądek Zdrój. Czym mogą zachwycić uzdrowiska znajdujące się na obszarze Kotliny Kłodzkiej? »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Willa mieści w sobie szesnaście gustownie urządzonych apartamentów wraz z bogato wyposażona strefa Medical & Wellness z siłownią. We współpracy z Centrum Odnowy Revita oferujemy również szeroką gamę zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane są przez dyplomowany personel i zespół lekarzy - specjalistów medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Sopot

  Zakres świadczeń zdrowotnych w Centrum Rehabilitacji Mewa obejmuje kompleksową rehabilitację ortopedyczną, neurologiczną, pourazową, powypadkową, poudarową, sportową, jak również szereg profilaktycznych programów prozdrowotnych. Jest to pierwsza tak kompleksowo wykonującą swoje usługi placówka rehabilitacyjna w Sopocie. »

 • Miasto: Przecław (Szczecin)

  Centrum Rehabilitacji to nowoczesny podmiot leczniczy, specjalizujący się w intensywnej rehabilitacji osób po: operacjach ortopedycznych, urazach, wypadkach, wylewach, udarach, kontuzjach sportowych, a także pozostałych dolegliwościach utrudniających sprawność fizyczną. Oferujemy rehabilitację dzienną oraz pobyty lecznicze – turnusy rehabilitacyjne. »

 • Miasto: Busko Zdrój

  Lawendowy Zdrój Pensjonat Medyczny&SPA to nowopowstały, luksusowy kompleks hotelowo-uzdrowiskowy. Podczas leczenia w naszym Ośrodku wykorzystujemy naturalne surowce, takie jak wody siarczkowe i borowinę w połączniu z Holistyczną Medycyną Manualną, w której się specjalizujemy. »

 • Miasto: Augustów

  Augustów Medical SPA to jedyny taki obiekt w województwie podlaskim. W czasie pobytu u nas skorzystać można z wielu zabiegów. Specjalizujemy się w leczeniu: chorób ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, naczyń obwodowych, osteoporozy, a także w podnoszeniu odporności. »

 • Miasto: Busko-Zdrój

  Kompleks uzdrowiskowy usytuowany jest w ścisłym centrum Buska-Zdroju. Obok bogatych zasobów naturalnych: leczniczych wód siarczkowcyh, jodkowo-bromowych i borowiny, do Państwa dyspozycji oddajemy najwyższej klasy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz doświadczony zespół. »

 • Miasto: Karpacz

  W Hotelu Artus czekają na Państwa komforotwe i przytulne pokoje. Bezpośrednie sąsiedztwo Karkonoskiego Parku Narodowego oraz nasze Centrum Rehabilitacji pozwolą Państwu odpocząć i dojść do zdrowia. Specjalizujemy się w rehabilitacji medycznej, sportowej i zawodowej. »

 • Miasto: Świeradów Zdrój

  Malinowy Dwór to nowoczesny hotel Medical SPA  z centrum rehabilitacji i odnową biologiczną. Jest pierwszym obiektem, który zdobył i posiada tytuł najlepszego Resortu SPA w Polsce.  Centrum Rehabilitacji Malinowy Dwór działa w oparciu o najsilniejszą na świecie wodę siarczkową. »

 • Miasto: Sopot

  Wiktormed to centrum rehabilitacyjne, gdzie stosuje się najnowsze zabiegi regeneracyjne i sukcesywnie zwalcza się schorzenia związane z narządami ruchu. Nasz personel specjalizuje się m. in. w medycynie sportowej, neurologii, reumatologii, ortopedii, medycynie kosmetycznej i pediatrii. »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Nasz czterogwiazdkowy hotel to miejsce, gdzie oprócz wypoczynku można skorzystać z leczniczej kuracji w naszym wyjątkowym Medical SPA oraz odprężyć się i zadbać o piękny wygląd w strefie Beauty & Wellness SPA. Oferujemy także intensywną i profesjonalną rehabilitację. »

 • Miasto: Ustroń

  Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe "Ustroń" S.A. dysponuje kompleksem czterech sanatoriów: "Kos", "Równica", "Narcyz" oraz "Rosomak". W Ustroniu leczy się głównie choroby reumatyczne i narządu ruchu, serca i naczyń krwionośnych, neurologiczne i układu oddechowego, cukrzycę i otyłość. »

 • Miasto: Tyczn

  Reh-MediQ specjalizuje się w rehabilitacji medycznej. Zgodnie z nowoczesnym modelem fizjoterapii oferujemy kompleksową opiekę diagnostyczna i zabiegową. Przebieg leczenia i rehabilitacji nadzorują lekarze specjaliści: rehabilitacji medycznej, ortopedii i traumatologii oraz fizjoterapeuci. »

 • Miasto: Solec Zdrój

  Malinowy Zdrój  to nowoczesny hotel Medical SPA  z centrum rehabilitacji i odnową biologiczną.  Jest pierwszym w Polsce obiektem, który zdobył i posiada niemiecki Certyfikat Medical Wellness potwierdzający europejski standard jakości usług. Wielokrotny zwycięzca prestiżowych konkursów. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej