Uzdrowisko Lądek-Zdrój - Sanatoria

Lądek – Zdrój znajduje się w południowo-wschodniej części Ziemi Kłodzkiej, wzdłuż rzeki Białej Lądeckiej, u podnóża Gór Złotych. Miejsce znane jest z urokliwych, malowniczych widoków. W Lądku-Zdroju występują bardzo korzystne warunki klimatyczne, tak ważne w procesie leczenia.

Uzdrowisko Lądek-Zdrój zajmuje się leczeniem poniższych chorób:

 1. Choroby endokrynologiczne
 2. Choroby naczyń obwodowych
 3. Choroby ortopedyczno-urazowe
 4. Choroby reumatologiczne
 5. Choroby układu nerwowego
 6. Choroby przemiany materii
 7. Choroby skóry
 8. Osteoporoza
 9. Choroby układu oddechowego
 10. Choroby zawodowe, w tym przewlekłe zatrucie tlenkiem ołowiu, rtęci, benzenu


Oferowane są pobyty pełnopłatne, jak i przyjmowane są skierowania z NFZ, czy ZUS. Do tego dochodzi oferta pakietowa dla wersji PCPR/MOPS.

Sanatoria w Uzdrowisku Lądek-Zdrój

Prezentowane poniżej obiekty sanatoryjne należą do Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A.

Sanatorium Zdrój Wojciech

Sanatorium sąsiaduje z gorącym źródłem wody mineralnej. Trzeba zwrócić uwagę na ciekawą architekturę miejsca. Obiekt swym kształtem przypomina łaźnię turecką. Funkcja, jaką pełni to sanatorium, to przede wszystkim Zakład Przyrodoleczniczy. Do dyspozycji gości jest 36 miejsc noclegowych, co sprawia, że obiekt jest bardzo kameralny. Obiekt, jak i pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych i alergików. Na piętrze obiektu znajduje się pijalnia wód mineralnych, oferująca wody siarkowo-fluorkowe. Wody te mają właściwości wręcz zbawienne, kiedy chcemy obniżyć cholesterol, czy wypłukać z organizmu metale ciężkie. Są idealne, gdy chcemy przyspieszyć zrastanie się kości.

Sanatorium Zdrój Wojciech w Uzdrowisku Lądek-Długople-Zdrój
Sanatorium Zdrój Wojciech

Do dyspozycji gości przygotowano na terenie obiektu kawiarnię. W ramach oferty rehabilitacyjnej, sanatorium proponuje gościom zabiegi na bazie wody mineralnej. Prócz tego oferowane są zabiegi z zakresu balneologii, czyli z wykorzystaniem borowiny. Na zmęczonych kuracjuszy, czekają cudowne zabiegi fizykoterapeutyczne, masaże. A po męczących zabiegach zawsze można udać się do basenu wody termalnej.

Sanatorium Józef

Sanatorium Józef to kolejne cudowne kameralne miejsce, idealne na odpoczynek. W świetnie wyposażonym a jednocześnie zabytkowym obiekcie, goście mają do dyspozycji 43 miejsca noclegowe. Część pokoi przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się winda. Budynek posiada trzy kondygnacje, a na każdej z nich znajduje się taras widokowy. Na terenie obiektu do dyspozycji gości jest także sauna fińska. Na terenie obiektu zapewniona jest opieka lekarska i pielęgniarska.

Budynek połączony jest z obiektem Adam, gdzie znajdują się dwie stołówki. W budynku Adam wykonywane są zabiegi lecznicze rehabilitacyjne. Ośrodek oferuje masaż klasyczny i masaż podwodny oraz zabiegi fizykoterapii, w tym diadynamik, jonoforeza, magnetronik, terapuls, lampy, ultradźwięki, prądy i lasery. Do dyspozycji gości jest również biblioteka i kawiarenka internetowa. Nieopodal znajdują się:

 • sklep z artykułami spożywczymi i gospodarczymi,
 • Pijalnia Wód Mineralnych,
 • Zakład Przyrodoleczniczy,
 • kawiarnie i restauracje zdrojowe, apteki zdrojowe.

Ośrodek oferuje wycieczki fakultatywne, koncerty, prelekcje i prezentacje.

Sanatorium Jan

Sanatorium Jan po gruntowej renowacji, pozostawia do dyspozycji gości 62 miejsca noclegowe. Obiekt w pełni przystosowany na przyjęcie osób niepełnosprawnych. Budynek jest wyposażony w windę. Na parterze obiektu znajduje się stołówka. Na terenie obiektu zapewniona jest opieka lekarska i pielęgniarska. Zabiegi, oparte na wykorzystaniu wód radanowo - siarkowych, wykonywane są w leżącym nieopodal Zakładzie Przyrodoleczniczym Jerzy. Oferowane są również masaże lecznicze i relaksacyjne.

Sanatorium Jubilat

Sanatorium Jubilat to obiekt cztero – kondygnacyjny, w którym przygotowano aż 238 miejsca noclegowe. Na terenie obiektu znajduje się baza zabiegowa, kawiarnia oraz jadalnia. Budynek w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Poza dwoma windami osobowymi, na terenie obiektu znajduje się winda typu omega, która przewozi kuracjuszy wprost do sali ćwiczeń. Na terenie obiektu zapewniona jest opieka lekarska i pielęgniarska. Ośrodek oferuje następujące zabiegi rehabilitacyjne:

 • krioterapia miejscowa
 • krioterapia ogólnoustrojowa
 • kąpiel czterokomorowa
 • fango, hydromasaż
 • kąpiele siarczkowo – borowinowe
 • fizykoterapia
 • inhalacje

W budynku znajduje się sala do muzykoterapii, relaksacji oraz terapii zajęciowej. Osoby aktywne mogą skorzystać z jednej z dwóch sal gimnastycznych, a tam zrelaksować się przy gimnastyce grupowej lub indywidualnej. Do dyspozycji gości jest atlas, stepery, rowery stacjonarne i bieżnie. Na terenie obiektu znajduje się sklepik i kawiarnia. Można skorzystać z prasowalni. Dodatkowo ośrodek posiada specjalną salę do prelekcji, gdzie odbywają się pokazy, które promują zdrowy tryb życia.

Sanatorium Adam

Wspomniane już wcześniej Saantorium Adam, połączone jest z budynkiem o nazwie Józef. Jest to najbardziej kameralny zakład kuracyjny, posiadający tylko 7 miejsc noclegowych. Podstawową funkcja obiektu, to Zakład Przyrodoleczniczy, w którym wykonywane są masaże oraz zabiegi wodolecznicze i fizykoterapeutyczne. W budynku znajduje się stołówka.

Sanatroium Urszula

Sanatorium Urszula to obiekt po generalnym remoncie, który do dyspozycji gości oddaje 53 miejsca noclegowe. W budynku nie ma stołówki. Kuracjusze korzystają ze stołówki, znajdującej się w obiekcie Adam. Na terenie obiektu zapewniona jest opieka lekarska i pielęgniarska.

Sanatorium Stanisław

Sanatorium Stanisław to obiekt zabytkowy z przełomu XIX i XX wieku. Do dyspozycji gości są 64 miejsca noclegowe. Pokoje są przystosowane dla osób o różnym stopniu niepełnosprawności. Na terenie obiektu zapewniona jest opieka lekarska i pielęgniarska. W przypadku osób o znacznym stopniu niepełnosprawności, obsługa zapewnia pełną pomoc. Na miejscu dostępny jest Zakład Przyrodoleczniczy oraz sklep z artykułami gospodarczymi i spożywczymi. 260 metrów od obiektu znajduje się Kaplica Uzdrowienia Chorych. W pobliżu są również restauracje i kawiarnie zdrojowe, a także apteka zdrojowa.

 

Należy wspomnieć, że na przyszłych kuracjuszy, na terenie i w okolicy, czeka wiele atrakcji turystycznych. Osoby lubiące kontakt z przyrodą, mogą wybrać się na trasy piesze lub rowerowe. Jest wiele miejsc do zwiedzenia, między innymi ruiny Zamku Karpień, Jaskinia Niedźwiedzia, czy kopalnia złota w Złotym Stoku. Na fanów sportów zimowych, czeka stacja narciarska Lądek–Zdrój.

 

Lądek-Zdrój - atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć?

Jest jednym z najważniejszych kurortów na terenie Dolnego Śląska oraz jedną z ciekawszych miejscowości w Sudetach. Idealna baza dla tych, którzy chcą wędrować po Górach Złotych, idealne miejsce dla tych, którzy chcą wypocząć w centrum uzdrowiska. Lądek Zdrój to kurort, który może zadziwić wspaniałą zabudową oraz wyjątkowo atrakcyjną okolicą. To ciekawe uzdrowisko może się pochwalić i ciekawą historią, i długą tradycją leczenia przy pomocy tutejszych wód. To one, znane i cenione już w średniowieczu, zapewniły powodzenie Lądkowi i uczyniły zeń znany kurort. Tak jest do dnia dzisiejszego. Można tu korzystać z szerokiej gamy zabiegów oraz leczniczych kąpieli, można też spędzać czas w Parku Zdrojowym. Nie brak też w okolicy miejsc idealnych na spacer lub dłuższą wycieczkę.

Rynek w Lądku-Zdroju
Rynek w Lądku-Zdroju

Lądek może też oczarować swą zabudową, a perełek dawnej architektury na jego obszarze nie brakuje. Wyraźny jest tu podział na część „miejską” oraz część uzdrowiskową. Każda z nich ma swój wyjątkowy charakter. W mieście Lądku koniecznie trzeba zajrzeć na rynek. Jego największą ozdobą jest potężny ratusz, zbudowany w stylu neorenesansowym. Przy rynku można też zobaczyć wiele ciekawych kamienic – cennych zabytków dawnej architektury mieszczańskiej. Ich kolorowe fasady reprezentują różne style architektoniczne, choć większość z nich to piękne przsykłady sztuki renesansu i baroku. Lądek – miasto to również wspaniały most św. Jana Nepomucena, utrzymany w stylu późnego gotyku. Powstał on w II połowie XVI wieku i dziś jest jednym z miejskich symboli. W czasie wycieczki do „miejskiej” części Lądka warto też odwiedzić miejscowy kościół parafialny. To ciekawy zabytek z końca XVII wieku, w którego bryle doskonale widoczne są cechy typowe dla architektury barokowej.

Uzdrowisko Lądek-Zdrój ma już całkowicie odmienny charakter. To kurort z duszą i niezwykłym klimatem, choć na jego obszarze nie brak okazałych budowli. Kaplica w Parku Zdrojowym oraz potężny Zdrój „Wojciech”, należacy do Uzdrowiska Lądek-Długople S.A. już dawno stały się symbolami tej popularnej miejscowości uzdrowiskowej. Warto przyjrzeć się też z bliska takim obiektom, jak zakład przyrodoleczniczy „Jerzy” czy Kolumnada Albrechta. Dla miłośników przyrody miejscem wyjątkowo ciekawym może się okazać tutejszy ogród dendrologiczny, znany nie tylko z ciekawej kolekcji drzew i krzewów, ale i doskonałego zagospodarowania.

Rekomendowane ośrodki uzdrowiskowe, rehabilitacyjne i Medi SPA:
 • Miasto: Okole koło Starogardu Gdańskiego

  Rezydencja Live jest największą i najnowocześniejszą kliniką rehabilitacyjną na Pomorzu. Zajmuje się leczeniem przewlekłego i nagłego bólu, chorobami cywilizacyjnymi, rehabilitacją po udarach, wylewach, operacjach w luksusowej oprawie przy użyciu najnowocześniejszych  światowych hitów leczniczych i wykwalifikowanej kadry medycznej. »

 • Uzdrowiska i sanatoria

  Zmęczony, nękany chorobami organizm wymaga od nas specjalnego traktowania. Odpoczynek i lecznicze zabiegi z pewnością mogą się w takim przypadku okazać cennym wsparciem. Kto chce odzyskać dobrą formę, ten powinien zastanowić nad pobytem w sanatorium. Jakie korzyści może nam taka kuracja uzdrowiskowa? »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  W Uzdrowisku Wieliczka występują doskonałe warunki klimatyczne, z powietrzem pozbawionym zanieczyszczeń i alergenów, idealne przy chorobach układu oddechowego. Powstała tu nowatorska metoda leczenia chorób, zwana subterraneoterapią. Uzdrowisko zapewnia bogatą bazę noclegową i oferuje turnusy pełnopłatne oraz ze skierowania NFZ. »

 • Miasto: Karpacz

  W Hotelu Artus czekają na Państwa komforotwe i przytulne pokoje. Bezpośrednie sąsiedztwo Karkonoskiego Parku Narodowego oraz nasze Centrum Rehabilitacji pozwolą Państwu odpocząć i dojść do zdrowia. Specjalizujemy się w rehabilitacji medycznej, sportowej i zawodowej. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Wysowa-Zdrój specjalizuje się w leczeniu wielu chorób oraz schorzeń i oferuje turnusy: rehabilitacyjne, lecznicze, odchudzające, dla diabetyków (Oddział Diabetologiczny) oraz dla osób dializowanych (Oddział Hemodializy). W ofercie również wczasy wypoczynkowe, regeneracyjne i lecznicze. Pobyty pełnopłatne i refundowane. »

 • Miasto: Tyczn

  Reh-MediQ specjalizuje się w rehabilitacji medycznej. Zgodnie z nowoczesnym modelem fizjoterapii oferujemy kompleksową opiekę diagnostyczna i zabiegową. Przebieg leczenia i rehabilitacji nadzorują lekarze specjaliści: rehabilitacji medycznej, ortopedii i traumatologii oraz fizjoterapeuci. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Wapienne to jedno z najmniejszych uzdrowisk w Polsce. Panuje tu podgórski klimat, niezastąpiony przy leczeniu chorób układu oddechowego. W leczeniu wielu schorzeń wykorzystywane są wody siarczkowo-siarkowodorowe oraz borowina. Uzdrowisko oferuje turnusy pełnopłatne i refundowane z NFZ. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Piwniczna zapewnia leczenie chorób: dolnych i górnych dróg oddechowych, reumatologicznych i układu trawienia. W Sanatorium Uzdrowiskowym Limba oferowane są turnusy sanatoryjne, rehabilitacyjne i odchudzające. Podczas zabiegów wykorzystywana jest woda mineralna magnezowo-wapniowo-wodorowęglanowa i borowina. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Duszniki-Zdrój oferuje m.in. leczenie następujących chorób: kardiologicznych, układu trawienia, reumatologicznych, osteoporozy, nerek i dróg moczowych, otyłości, dróg oddechowych, cukrzycy oraz chorób endokrynologicznych. W bogatej ofercie zabiegowej wykorzystywane są wysokiej jakości lecznicze wody mineralne . »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Małopolskie kurorty to uzdrowiska wyjątkowe. Można w nich wypocząć w pięknym otoczeniu, wyleczyć wiele schorzeń - korzystając z turnusów sanatoryjnych i leczniczych wód mineralnych oraz skorzystać z wielu atrakcji turystycznych.  Najpopularniejsze uzdrowiska w Małopolsce to: Krynica, Szczawnica, Rabka, Muszyna, Piwniczna i Wysowa-Zdrój. »

 • Miasto: Bobrowniki (k. Zielonej Góry)

  Meditour Villa Uroczysko to ośrodek oferujący turnusy rehabilitacyjne, połączone z diagnostyką i kierunkowym leczeniem, a także wypoczynkiem oraz atrakcjami turystycznymi. Pomożemy Państwu uporać się m.in. z zapaleniem stawów, zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa czy też ostrą chorobą reumatyczną. Współpracujemy z Centrum Medycznym Aldemed w Zielonej Górze. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Szczawno–Jedlina S. A. zajmuje się leczeniem wielu schorzeń i chorób, między innymi: dróg oddechowych, kardiologicznych, nerek i dróg moczowych, ortopedyczno-urazowych,reumatologicznych, układu trawienia. Uzdrowisko oferuje pobyty: hotelowe, turnusy rehabilitacyjne, profilaktyczne i świąteczne oraz pobyty ze skierowań z NFZ. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Na terenie Uzdrowiska Muszyna-Złockie znajduje się wiele sanatoriów uzdrowiskowych, takich jak: Revita, Wiarus, Korona. Można tu wyleczyć między innymi choroby: endokrynologiczne, górnych dróg oddechowych, reumatologiczne, układu trawienia. Turnusy są refundowane przez NFZ. Głównym atutem uzdrowiska są lecznicze wody mineralne. »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Nasz czterogwiazdkowy hotel to miejsce, gdzie oprócz wypoczynku można skorzystać z leczniczej kuracji w naszym wyjątkowym Medical SPA oraz odprężyć się i zadbać o piękny wygląd w strefie Beauty & Wellness SPA. Oferujemy także intensywną i profesjonalną rehabilitację. »

 • Miasto: Busko-Zdrój

  Kompleks uzdrowiskowy usytuowany jest w ścisłym centrum Buska-Zdroju. Obok bogatych zasobów naturalnych: leczniczych wód siarczkowcyh, jodkowo-bromowych i borowiny, do Państwa dyspozycji oddajemy najwyższej klasy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz doświadczony zespół. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Rabka-Zdrój oferuje leczenie chorób: dolnych i górnych dróg oddechowych, kardiologicznych, ortopedyczno – urazowych, reumatologicznych, dermatologicznych, cukrzycy i otyłości. W ofercie pobyty komercyjne oraz ze skierowania NFZ lub z dofinansowaniem PFRON. Oferta lecznicza i pobytowa skierowana jest w szczególności do dzieci. »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Willa mieści w sobie szesnaście gustownie urządzonych apartamentów wraz z bogato wyposażona strefa Medical & Wellness z siłownią. We współpracy z Centrum Odnowy Revita oferujemy również szeroką gamę zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane są przez dyplomowany personel i zespół lekarzy - specjalistów medycyny estetycznej. »

 • Uzdrowiska, Sanatoria i SPA

  Kotlina Kłodzka jest obszarem znanym ze wspaniałych uzdrowisk, sanatoriów i ośrodków Medical SPA & Wellness znajdujacych się w najważniejszych na terenie Dolnego Śląska miejscowościach wypoczynkowych, takich jak: Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój, Polanica Zdrój, Lądek Zdrój. Czym mogą zachwycić uzdrowiska znajdujące się na obszarze Kotliny Kłodzkiej? »

 • Miasto: Przecław (Szczecin)

  Centrum Rehabilitacji to nowoczesny podmiot leczniczy, specjalizujący się w intensywnej rehabilitacji osób po: operacjach ortopedycznych, urazach, wypadkach, wylewach, udarach, kontuzjach sportowych, a także pozostałych dolegliwościach utrudniających sprawność fizyczną. Oferujemy rehabilitację dzienną oraz pobyty lecznicze – turnusy rehabilitacyjne. »

 • Miasto: Świeradów Zdrój

  Malinowy Dwór to nowoczesny hotel Medical SPA  z centrum rehabilitacji i odnową biologiczną. Jest pierwszym obiektem, który zdobył i posiada tytuł najlepszego Resortu SPA w Polsce.  Centrum Rehabilitacji Malinowy Dwór działa w oparciu o najsilniejszą na świecie wodę siarczkową. »

 • Uzdrowiska i sanatoria

  Chcesz poprawić swój wygląd, zdrowie i samopoczucie? Wyjedź do wód! Dzięki różnego rodzaju zabiegom estetycznym, zdrowotnym i relaksującym – życie nabierze nowego blasku. W naszym kraju, mamy 44 miejscowości mające status uzdrowiska. Występujące tam źródła wód mineralnych, wykorzystuje się do podreperowania zdrowia oraz do poprawy urody i samopoczucia. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko w Lądku-Zdroju oferuje 7 ośrodków sanatoryjnych i zajmuje się leczeniem następujących chorób: endokrynologicznych, naczyń obwodowych, ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, układu nerwowego, przemiany materii, dermatologicznych, osteoporozy, układu oddechowego i chorób zawodowych.  Występują tu korzystne warunki klimatyczne. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  W Uzdrowisku Długopole–Zdrój można wyleczyć następujące choroby i schorzenia: układu krążenia, przemiany materii, narządu ruchu. Oferowane są turnusy rehabilitacyjne pełnopłatne oraz refundowane skierowania z NFZ i ZUS. Do dyspozycji kuracjuszy pozostają sanatoria: Willa Dąbrówka, Ondraszek, Mieszko i Fortuna. »

 • Miasto: Solec Zdrój

  Malinowy Zdrój  to nowoczesny hotel Medical SPA  z centrum rehabilitacji i odnową biologiczną.  Jest pierwszym w Polsce obiektem, który zdobył i posiada niemiecki Certyfikat Medical Wellness potwierdzający europejski standard jakości usług. Wielokrotny zwycięzca prestiżowych konkursów. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Muszyna nad Popradem działa w ramach Instytutu Zdrowia Człowieka. Uzdrowisko specjalizuję sie m.in. w leczeniu chorób: neurologicznych, epilepsji, układu krążenia, oddechowego, pokarmowego, moczowo-płciowego oraz narządu ruchu. Kuracjusze mogą skorzystać z bogatej oferty turnusów rehabilitacyjnych. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Iwonicz oferuje turnusy refundowane przez NFZ, ZUS, PFRON oraz pobyty komercyjne, w tym wczasy wypoczynkowe i pobyty SPA. Specjalizuje sie w leczeniu chorób: dróg oddechowych, kardiologicznych, otyłości, osteoporozy, reumatologicznych, układu nerwowego i trawienia. W uzdrowisku znajdują się źródła leczniczych wód mineralnych. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Jest to jedyne uzdrowisko w Polsce specjalizujące się w leczeniu chorób kardiologicznych i nadciśnienia. Na terenie uzdrowiska znajduje się wiele ośrodków leczniczych i sanatoryjnych z bogatą bazą zabiegową. W Nałęczowie wystepują źródła leczniczych wód mineralnych, z przewaga wodorowęglanu wapnia i żelaza, a także bogate złoża borowin. »

 • Miasto: Sopot

  Zakres świadczeń zdrowotnych w Centrum Rehabilitacji Mewa obejmuje kompleksową rehabilitację ortopedyczną, neurologiczną, pourazową, powypadkową, poudarową, sportową, jak również szereg profilaktycznych programów prozdrowotnych. Jest to pierwsza tak kompleksowo wykonującą swoje usługi placówka rehabilitacyjna w Sopocie. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  W Uzdrowisku Świeradowie-Zdroju znajdują się idealne sanatoria dla dzieci i dorosłych. Profil leczniczy obejmuje między innymi choroby: dróg oddechowych, naczyń obwodowych, ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, skóry, układu nerwowego, osteoporozy, cukrzycy. Ośrodek przyjmuje również kuracjuszy ze skierowania NFZ. »

 • Miasto: Ustroń

  Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe "Ustroń" S.A. dysponuje kompleksem czterech sanatoriów: "Kos", "Równica", "Narcyz" oraz "Rosomak". W Ustroniu leczy się głównie choroby reumatyczne i narządu ruchu, serca i naczyń krwionośnych, neurologiczne i układu oddechowego, cukrzycę i otyłość. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko w Krynicy-Zdroju to idealne miejsce zarówno do leczenia schorzeń, jak i również do zwykłego odpoczynku. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób: górnych dróg oddechowych, kobiecych, nerek i dróg moczowych, krwi i układu krwiotwórczego, cukrzycy, reumatologicznych, układu nerwowego i trawienia. Bogata baza zabiegowa i noclegowa. »

 • Miasto: Busko Zdrój

  Lawendowy Zdrój Pensjonat Medyczny&SPA to nowopowstały, luksusowy kompleks hotelowo-uzdrowiskowy. Podczas leczenia w naszym Ośrodku wykorzystujemy naturalne surowce, takie jak wody siarczkowe i borowinę w połączniu z Holistyczną Medycyną Manualną, w której się specjalizujemy. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Bogata baza uzdrowiskowa ma swoje odzwierciedlenie w ilości mieszczących się w Ciechocinku szpitali uzdrowiskowych i sanatoriów. Dodatkowo wody lecznicze z licznych źródeł, m.in.: chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodkowe, żelaziste, borowe a także bogate złoża borowiny, stanowią podstawę do stwierdzenia, że jest to raj dla kuracjuszy. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Cieplice oferuje świadczenia zdrowotne m.in. w leczeniu chorób: nerek i dróg moczowych, oka i przydatków oka, ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, układu nerwowego i osteoporozy. Leczenie schorzeń przy pomocy wód termalnych: kąpiele kwaso-węglowe i fluorkowo-krzemowe. Szeroka gama zabiegów fizjoteraputycznych. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Kraków Swoszowice to jedno z najstarszych uzdrowisk na terenie Polski. Uzdrowisko oferuje leczenie chorób: ortopedyczno urazowych, reumatologicznych, układu nerwowego, skóry i osteoporozy. Na obszarze uzdrowiska wystepują dwa źródła leczniczych wód mineralnych. Leczenie opiera się również na wykorzystaniu borowiny. »

 • Miasto: Ustka

  Hotel Grand Lubicz to największy i najlepiej wyposażony kompleks wypoczynkowy na Pomorzu Środkowym. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku, gdzie poza luksusowymi pokojami znajduje się atrakcyjna strefa Spa & Wellness oraz kompleksowa strefa Medical, a urokliwa okolica dodatkowo sprzyja aktywnym formom wypoczynku. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu nastepujących chorób: otyłości u dzieci, endykronologicznych, naczyń obwodowych, kardiologicznych i nadciśnienia, układu trawienia, reumatologicznych i ortopedycznych.  Leczenie oparte jest na wykorzystaniu wód mineralnych, szczawach borowych, żelazistych i wodorowęglanowo–sodowo–wapniowych. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Ośrodek oferuje leczenie sanatoryjne i ambulatoryjne oraz świadczy usługi leczenia chorób: dolnych i górnych dróg oddechowych, ortopedyczno–urazowych, reumatologicznych i otyłości. W Szczawnicy panuje znakomity mikroklimat, pomocny przy leczeniu chorób dróg oddechowych. Na terenie uzdrowiska znajdują się źródła dwunastu wód kwaśnych. »

 • Miasto: Ciechocinek

  W Sanatorium świadczymy usługi na rzecz pacjentów, kuracjuszy pełnopłatnych oraz gości hotelowych. Dysponujemy znakomitą bazą zabiegową z basenem solankowym. Organizujemy turnusy rehabilitacyjne dofinansowane z PFRON, pobyty lecznicze, pobyty kuracyjne, pakiety usprawniające i rehabilitacyjne, wczasy dla seniorów, pobyty długoterminowe dla seniorów. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Wysowa nad Parkiem działa w ramach Instytutu Zdrowia Człowieka. Sanatorium specjalizuje się w leczeniu schorzeń nerwicowych i oferuje wysokiej jakości usługi rehabilitacyjne wszelkich schorzeń narządów ruchu, jak i zaburzeń psychosomatycznych. W pobliżu ośrodka jest Park Wodny, gdzie znajduje się basen rekreacyjno-rehabilitacyjny. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko należy do Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A. i specjalizuje się w rehabilitacji i leczeniu chorób: kardiologicznych, endokrynologicznych, reumatologicznych, nerek i dróg moczowych, oddechowych, cukrzycy i otyłości. Leczenie opiera się nie tylko na korzystaniu z cudownego klimatu, ale również na wykorzystaniu leczniczych wód mineralnych. »

 • Miasto: Augustów

  Augustów Medical SPA to jedyny taki obiekt w województwie podlaskim. W czasie pobytu u nas skorzystać można z wielu zabiegów. Specjalizujemy się w leczeniu: chorób ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, naczyń obwodowych, osteoporozy, a także w podnoszeniu odporności. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko specjalizuje się w leczniu chorób: ortopedyczno urazowych, kardiologicznych i nadciśnienia, układu nerwowego, reumatologicznych, dolnych i górnych dróg oddechowych. Na terenie uzdrowiska znajdują się źródła wód leczniczych, a wydobywane wody mineralne wykorzystywane są w tężni solankowej, natomiast w powietrzu unoszą się cenne fitocydy. »

 • Miasto: Polanica-Zdrój

  Sanatorium i uzdrowisko Polanica to idealne miejsce dla wszystkich alergików, rodzin i ich dzieci, a także dla osobób starszych. Nasza kadra składająca się z pomocy medycznej, dietetycznej i szefa kuchni profesjonalnie zadba o Państwa zdrowie, łącząc ruch z leczniczą i przepyszną kuchnią oraz zabiegami wodoleczniczymi i fizjoterapią. »

 • Miasto: Sopot

  Wiktormed to centrum rehabilitacyjne, gdzie stosuje się najnowsze zabiegi regeneracyjne i sukcesywnie zwalcza się schorzenia związane z narządami ruchu. Nasz personel specjalizuje się m. in. w medycynie sportowej, neurologii, reumatologii, ortopedii, medycynie kosmetycznej i pediatrii. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Jest to najmniejsze polskie uzdrowisko, położone w kotlinie na Przedgórzu Sudeckim. Uzdrowisko Przerzeczyn-Zdrój oferuje leczenie chorób: ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, układu nerwowego, skóry, osteoporozy, krwi i układu krwiotwórczego oraz nadciśnienia. W ofercie turnusy refundowane z NFZ, PFRON oraz komercyjne-pełnopłatne. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Uzdrowisko oferuje specjalistyczną rehabilitację między innymi przy zastosowaniu egzoszkieletu,  profesjonalne leczenie, szeroki wachlarz zabiegów przyrodoleczniczych oraz aktywny wypoczynek. Dzięki nowo otwartej klinice stomatologicznej na światowym poziomie, uzdrowisko oferuje również kompleksowe leczenie stomatologiczne. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Bodźcowy klimat morski, lasy sosnowe, piękne piaszczyste plaże oraz bogate w jod powietrze stwarzają idealne warunki na leczenie uzdrowiskowe i rehabilitacyjne. Znajdują się tu źródła wód leczniczych, solanek chlorkowo – sodowych, jodkowych oraz hipotermalnych, a także bogate złoża borowin. Na terenie miasta mieszczą się dwa letnie kąpieliska morskie. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Uzdrowisko Rymanów-Zdrój zajmuje się leczeniem chorób: dolnych i górnych dróg oddechowych, kardiologicznych i nadciśnienia, nerek i dróg moczowych, ortopedyczno urazowych, reumatologicznych. W ofercie turnusy komercyjne, refundowane przez NFZ, dofinansowane z PFRON. Kuracjusze są leczeni pomocy wód leczniczych. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Sanatorium zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie Term Uniejowskich i działa w ramach Instytutu Zdrowia Człowieka. Oferta uzdrowiska obok leczenia schorzeń narządu ruchu, rehabilitacji i problemów dermatologicznych obejmuje także leczenie zaburzeń: psychosomatycznych. W ofercie również szeroka gama zabiegów medycyny estetycznej. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  W Sopocie panuje silnie bodźcowy, klimat nadmorski. Znajdują się tu źródła leczniczych wód mineralnych, solanki chlorkowo – sodowe i solanki jodkowe oraz bromkowe. Uzdrowisko Sopot oferuje leczenie schorzeń i chorób: reumatologicznych, ortopedyczno urazowych, kardiologicznych i nadciśnienia, górnych i dolnych dróg oddechowych. »

 • Sanatoria i uzdrowiska

  Sanatorium „Włókniarz” w Busku-Zdroju zajmuje się leczeniem wielu schorzeń i chorób, między innymi: ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, układu nerwowego, skóry. Ośrodek oferuje leczenie pełnopłatne, ambulatoryjne, usługi hotelowe, leczenie ze skierowaniami NFZ. Poza standardowymi zabiegami, sanatorium oferuje zabiegi typu Wellness i Medical SPA. »

 • Miasto: Wieniec-Zdrój

  Bazując na naturalnych surowcach leczniczych oraz szerokiej gamie zabiegów leczniczych wykonywanych przez  doświadczony i życzliwy personel  stworzyliśmy  możliwość kompleksowego leczenia i rehabilitacji w schorzeniach: ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, neurologicznych,  kardiologicznych i nadciśnienia tętniczego. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej