Sonoforeza - odmładzanie i masaż ultradźwiekowy

Sonoforeza to zabieg, który ma za zadanie poprawienie stanu i wyglądu skóry. Sonoforeza to nic innego, jak masaż ultradźwiękowy. Masaż ultradźwiękowy ma za zadanie wprowadzenie substancji aktywnych w głąb naszej skóry. Preparaty oraz intensywność ich podania zależy od stanu naszej skóry i w tej materii powinniśmy w pełni poddać się opinii specjalistów w tej dziedzinie. Zabieg sonoforezy stosowany jest często po peelingu kawitacyjnym, czyli oczyszczaniu skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej.

Masaż ultradźwiękami - sonoforeza

Sonoforeza - zabieg falami ultradźwiękowymi

Specjalista tą metodą wprowadza w głąb naszej skóry odpowiednie substancje aktywne, czynne a jednocześnie odżywcze i lecznicze, które mają za zadanie zwalczenie schorzeń występujących na i w skórze. Sonoforeza polega na działaniu na skórę ciepłem, produkowanym przez ultradźwięki, które wnika w głąb skóry. W ten sposób działamy na wewnętrzne tkanki. Skóra poddawana takiemu masażowi zwiększa przepływ krwi oraz limfy, pobudza kolagen oraz elastynę, które odpowiadają za regenerację tkanek. Zwiększony przepływ krwi i limfy, pobudzenie fibroblastów, to wszystko sprawia, że skóra zostaje ujędrniona, niepotrzebne złogi tłuszczowe zostają zredukowane. Dodatkowo następuje znaczne spłycenie zmarszczek i redukcja lub całkowita likwidacja przebarwień i oczyszczenie porów.

Sonoforeza znana jest również jako zabieg, który idealnie uszczelnia naczynka krwionośne a także przyspiesza leczenie skóry trądzikowej różowatej i pospolitej. Nie są to jednak wszystkie zalety tej metody. Poniżej wskazania do masażu ultradźwiekami.

Sonoforeza - wskazania do zabiegu

 1. Naczyniowa nerwica
 2. Miejscowe odmrożenia
 3. Rozszerzone naczynia
 4. Blizny
 5. Cellulit

Zabieg dedykowany jest dla osób, które mają:

 1. Poszarzałą, wiotką skórę
 2. Dojrzałą skórę
 3. Zmęczoną skórę
 4. Suchą skórę
 5. Złuszczającą się skórę
 6. Cellulit

W trakcie sonoforezy stosowane są specjalne preparaty z substancjami czynnymi:

 • Nawilżające
 • Do cery naczyniowej
 • Regenerująco – nawilżające

Jeśli nie mamy takich problemów ze skórą, możemy traktować ten zabieg jako metoda odświeżająca cerę o błyskawicznym efekcie. W innym przypadku należy podać się serii zabiegów w ramach kuracji i regeneracji skóry – ilość zabiegów określi specjalista. Przy braku zmian skórnych, zabieg można wykonywać do 2 razy w tygodniu. Niestety jak prawie w każdej metodzie, tak i w tej są pewne przeciwwskazania. Dlatego pamiętajmy, aby najpierw się z nimi zapoznać, a o wszelkich wątpliwościach powiadomić specjalistę przed zabiegiem. Ważne jest, aby nie zataić przed specjalistą naszych problemów zdrowotnych.

Sonoforeza - przeciwskazania

 • Ciąża
 • Stany nowotworowe, ponowotworowe i pooperacyjne
 • Niewydolność krążeniowa
 • Obce ciała metaliczne w organizmie, takie jak stały aparat ortodontyczny, czy rozrusznik
 • Nerwica wegetatywna wyższego stopnia
 • Migreny i ciągłe bóle głowy
 • Padaczka
 • Zapalenie migdałów z ropnymi wysiękami
 • Zapalenie tkanki około zębowej z ropnymi wysiękami
 • Podwyższona temperatura
 • Menstruacja
 • Stwardnienie rozsiane
Ultradźwięki (peeling kawitacyjny i sonoforeza) - kliniki i gabinety:
 • Miasto: Warszawa

  Revival Clinic to renomowana placówka specjalizująca się w nowoczesnych, innowacyjnych metodach leczenia z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatologii estetycznej i ogólnej, ginekologii estetycznej i ogólnej, kosmetologii, laryngologii, chirurgii, proktologii i flebologii. Pracują w niej wysoko wykwalifikowani specjaliści zapewniający usługi na najwyższym poziomie. »

 • Miasto: Bydgoszcz

  Klinika spełnia najwyższe standardy zarówno w leczeniu stomatologicznym jak i w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika specjalizuje się w odbudowie i naprawie uśmiechów – zarówno na naturalnych zębach, jak i na implantach. W klinice wykorzystywane są najnowocześniejsze metody leczenia. Pacjenci traktowani są holistycznie i indywidualnie. »

 • Miasto: Gdańsk

  Klinika HappySmile to nowoczesny gabinet spełniający najwyższe standardy w leczeniu stomatologicznym jak i również w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika spełnia najwyższe europejskie standardy. Wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt medyczny, dzięki temu w klinice wykorzystywane są nowoczesne metody leczenia. »

 • Miasto: Świebodzice

  Centrum Medycyny Estetycznej w Świebodzicach specjalizuje się w zabiegach na twarzy i prowadzi zaawansowane prace nad regeneracją biologiczną całego ciała. W Centrum przyjmują specjaliści z różnych dziedzin: chirurgii, dermatologii, endokrynologii, seksuologii, dietetyki, hirudoterapii, kosmetologii. Dysponujemy zapleczem zabiegowym i profesjonalnym sprzętem. »

 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Warszawa

  Klinika medycyny estetycznej Face and Body Clinic oferuje szeroką gamę sprawdzonych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i kosmetyki profesjonalnej. Świadczymy również porady i ustalamy programy dietetyczne, które pomogą bezpiecznie i zdrowo schudnąć. Tylko u nas znajdziesz wszystko, co spowoduje, że poczujesz się dobrze i będziesz piękne wyglądać. »

 • Miasto: Poznań

  Gabinet Medycyny Estetycznej Milbrandt świadczy najwyższej jakości, szereg usług z zakresu medycyny estetycznej. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w Milbrandt stosowane są tylko sprawdzone zabiegi skutecznie zatrzymujące naturalny wygląd na długie lata. Do zabiegów wykorzystywane są najwyższej jakości preparaty renomowanych firm. »

 • Miasto: Częstochowa

  Dysponujemy najnowszym i światowej klasy sprzętem oraz aparaturą medyczną, która  pozwala na wykonanie prawie każdego zabiegu operacyjnego. Wykonujemy zabiegi operacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii ogólnej oraz urologii i chirurgii naczyń. W naszym centrum świadczymy również usługi z zakresu rehabilitacji i medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Jelenia Góra

  Viva Medica to ultranowoczesna klinika świadcząca szeroką gamę zabiegów z zakresu rehabilitacji i nieinwazyjnej estetyki ciała. Wady postawy, schorzenia neurologiczne, bóle kręgosłupa, nadwaga i otyłość, nadmiar tkanki tłuszczowej - wszystkie te schorzenia i problemy można skutecznie wyleczyć w Centrum Viva Medica. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Willa mieści w sobie szesnaście gustownie urządzonych apartamentów wraz z bogato wyposażona strefa Medical & Wellness z siłownią. We współpracy z Centrum Odnowy Revita oferujemy również szeroką gamę zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane są przez dyplomowany personel i zespół lekarzy - specjalistów medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Szczecin

  Wieloletnie doświadczenie zawodowe naszego zespołu lekarzy w dziedzinie dermatologi , jak i również stomatologii stanowi dla naszych Pacjentów gwarancję jakości wykonywanych usług. Zabiegi w naszej klinice przeprowadzane są bezpiecznie, kompleksowo oraz bezboleśnie, przy wykorzystaniu najnowocześniejszej aparatury specjalistycznej. »

 • Miasto: Bielsko-Biała

  San-Med Hair Transplant to profesjonalna klinika transplantacji włosów dr Artura Sandelewskiego, gdzie wykonuje się nowatorskie zabiegi przeszczepu włosów metodą BHT, FUE, FUT. W leczeniu łysienia stosujemy wszystkie metody z zakresu diagnostyki i medycyny włosa. Wykonujemy zabiegi mające na celu zahamowanie  procesów wypadania włosów. »

 • Miasto: Wrocław, Kraków, Gdynia

  Pragniemy zaoferować naszym Klientom najwyższe kompetencje, wiedzę i doświadczenie znakomitych specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii. Wykonujemy nowatorskie nieinwazyjne zabiegi estetyczne na bazie kolagenu aktywnego biologicznie oraz innych naturalnych biopreparatów ANNA PIKURA. »

 • Miasto: Łódź

  Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skóry oraz korektą defektów natury estetycznej. Na rynku usług dermatologicznych posiadamy 10 letnie doświadczenie, zapewniając Pacjentom jak najlepszą diagnostykę i skuteczne leczenie. Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są przez specjalistów we współpracy z dermatologiem, kosmetologiem oraz chirurgiem. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Poznań

  Klinika oferuje szerokie spektrum zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii i kosmetologii wykonywane przez doświadczonych specjalistów medycyny estetycznej, przy użyciu najnowszych rozwiązaniań technologicznych co gwarantuje doskonałe efekty. »

 • Miasto: Gdynia

  Oferujemy kompleksową gamę zabiegów upiększających i mikropigmentację włosów HFS. Polecamy również masaże i zabiegi SPA oraz usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Pracujemy na urządzeniach HI-TECH, dzięki którym skutecznie likwidujemy problemy kosmetyczne twarzy i ciała. »

 • Miasto: Katowice

  Jesteśmy nowoczesną kliniką zajmującą się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną, dermatochirurgią, kosmetologią i odnową biologiczną. Nasi lekarze specjalizują się w laserowych zabiegach poprawiających sylwetkę ciała, odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry. »

 • Kraków | Katowice

  Oferujemy bogate spektrum zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, Anti-Aging i Beauty oraz profesjonalnej pielęgnacji ciała i twarzy. Sieć profesjonalnych Salonów Kosmetyczno - Dermatologicznych w Krakowie i Katowicach. »

 • Miasto: Kraków

  Medicor–Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej to zespół ekspertów. Kompleksowa pielęgnacja, najwyższa jakość produktów i urządzeń, odpowiednio dobrane suplementy, synergia współpracy lekarza z kosmetyczką i masażystą zapewniają optymalne efekty i satysfakcję klientów. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej