Laserowe odmładzanie twarzy (resurfacing)

Resurfacing to w rzeczywistości laserowe odmładzanie(laseroterapia) skóry twarzy. Zadaniem tej metody jest walka ze zmarszczkami, przebarwieniami i ogólnie poprawa wyglądu skóry. Na stan naszej skóry ma wpływ zanieczyszczone środowisko, promienie słoneczne i, a może przede wszystkim, upływ czasu. Resurfacing ma stanowić barierę i skuteczny oręż, aby nie poddać się tym zjawiskom.

Laserowe odmładzanie twarzy (resurfacing)
Laseroterapia skóry twarzy w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym Der-Med

Rozróżniamy dwa rodzaje zabiegu resurfacing:

 • Pełny, czyli ablacyjny, w czasie którego zabiegowi poddawana jest cała powierzchnia skóry.
 • Frakcyjny, w czasie którego usuwamy laserem partie skóry kolumnowo tak, że pozostałe partie tkanki pozostają nietknięte.

Po zabiegu skóra w sposób naturalny odbudowuje się, przy czym nowa odbudowana skóra będzie gładsza, zdrowsza i przede wszystkim wizerunkowo znacznie młodsza.

Zabiegi laserowego odmładzania twarzy wykonywane są:

 1. Płytko, gdy chcemy wyeliminować tylko delikatne zmarszczki, przebarwienia, plamy, odświeżyć wygląd skóry.
 2. Głęboko, wtedy chcemy wyeliminować głębokie zmarszczki, czy poprawić jakość i strukturę skóry.

Resurfacing jest inwazyjny w partii skórnej, w związku z tym, po wykonanym zabiegu należy przejść rekonwalescencję bez wystawiania twarzy na warunki zewnętrzne, w tym także słońce. Tą metodą można odświeżyć skórę twarzy, dekoltu, szyi, a nawet dłoni.

Laserowe odmładzanie twarzy (resurfacing) dedykowany jest w przypadku następujących problemów skórnych:

 1. Przebarwienia
 2. Plamy od słońca i wynikające z wieku
 3. Chropowata skóra
 4. Małe, średnie i głębokie zmarszczki
 5. Blizny po zabiegach chirurgicznych
 6. Blizny po trądziku
 7. Zwiotczała skóra
 8. Usuwanie piegów i brodawek łojotokowych

 Jak wygląda zabieg laserowego odmładzania twarzy (resurfacing) ?

Około pół godziny przed zabiegiem, dokonuje się aplikacji znieczulającego kremu na partię ciała, która ma zostać poddana laserowi. Dodatkowo istnieje możliwość schłodzenia skóry w trakcie poprzez zimne okłady. Zabieg wykonywany jest laserem frakcyjnym, które w trakcie tylko jednego impulsu mnóstwo mikrowiązek światła. Następuje wypalenie licznych mikolumienek w warstwie naskórka i skóry właściwej. Powstają mikrouszkodzenia, których zadaniem jest pobudzeniem zdrowej tkanki, aby wzmóc regenerację uszkodzonej tkanki. Następuje namnożenie zdrowych komórek skóry.

Rekonwalescencja, czyli odbudowa skóry trwa około tygodnia. Jednakże ostateczne efekty uzyskujemy po kilku czy nawet kilkunastu tygodniach, w zależności o zaawansowania zabiegu. Zdarza się, że po około ośmiu tygodniach, zabieg należy powtórzyć dla trwalszych efektów. Jeśli przejdziemy pełną kurację, efektami możemy się cieszyć nawet kilka lat. Resurfacing nie jest niestety dedykowany dla każdej osoby.

Laserowe odmładzanie twarzy (resurfacing) - przeciwskazania:

 1. Kuracja retinoidowa
 2. Ciąża, laktacja, karmienie piersią
 3. Spożywanie ziół: skrzyp, nagietek i dziurawiec
 4. Kuracja antybiotykowa
 5. Kuracja lekami antydepresyjnymi
 6. Choroby skóry
 7. Nowotwory
 8. Fotodermatoza
 9. Przewlekłe choroby skóry
 10. Zabieg w ostatnich czterech tygodniach wykonany kwasem hialuronowym oraz hydroksyapatytem
 11. Opalenizna
 12. Zabieg w ostatnich dwunastu tygodniach wykonany kwasem polimlekowym (zabieg sculptura)
 13. Niedawno wykonane peelingi chemiczne
 14. Niska odporność
 15. Cukrzyca
Laserowe odmładzanie twarzy(resurfacing) - najlepsze kliniki:
 • Miasto: Warszawa

  Revival Clinic to renomowana placówka specjalizująca się w nowoczesnych, innowacyjnych metodach leczenia z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatologii estetycznej i ogólnej, ginekologii estetycznej i ogólnej, kosmetologii, laryngologii, chirurgii, proktologii i flebologii. Pracują w niej wysoko wykwalifikowani specjaliści zapewniający usługi na najwyższym poziomie. »

 • Miasto: Bydgoszcz

  Klinika spełnia najwyższe standardy zarówno w leczeniu stomatologicznym jak i w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika specjalizuje się w odbudowie i naprawie uśmiechów – zarówno na naturalnych zębach, jak i na implantach. W klinice wykorzystywane są najnowocześniejsze metody leczenia. Pacjenci traktowani są holistycznie i indywidualnie. »

 • Miasto: Gdańsk

  Klinika HappySmile to nowoczesny gabinet spełniający najwyższe standardy w leczeniu stomatologicznym jak i również w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika spełnia najwyższe europejskie standardy. Wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt medyczny, dzięki temu w klinice wykorzystywane są nowoczesne metody leczenia. »

 • Miasto: Świebodzice

  Centrum Medycyny Estetycznej w Świebodzicach specjalizuje się w zabiegach na twarzy i prowadzi zaawansowane prace nad regeneracją biologiczną całego ciała. W Centrum przyjmują specjaliści z różnych dziedzin: chirurgii, dermatologii, endokrynologii, seksuologii, dietetyki, hirudoterapii, kosmetologii. Dysponujemy zapleczem zabiegowym i profesjonalnym sprzętem. »

 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Warszawa

  Klinika medycyny estetycznej Face and Body Clinic oferuje szeroką gamę sprawdzonych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i kosmetyki profesjonalnej. Świadczymy również porady i ustalamy programy dietetyczne, które pomogą bezpiecznie i zdrowo schudnąć. Tylko u nas znajdziesz wszystko, co spowoduje, że poczujesz się dobrze i będziesz piękne wyglądać. »

 • Miasto: Poznań

  Gabinet Medycyny Estetycznej Milbrandt świadczy najwyższej jakości, szereg usług z zakresu medycyny estetycznej. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w Milbrandt stosowane są tylko sprawdzone zabiegi skutecznie zatrzymujące naturalny wygląd na długie lata. Do zabiegów wykorzystywane są najwyższej jakości preparaty renomowanych firm. »

 • Miasto: Częstochowa

  Dysponujemy najnowszym i światowej klasy sprzętem oraz aparaturą medyczną, która  pozwala na wykonanie prawie każdego zabiegu operacyjnego. Wykonujemy zabiegi operacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii ogólnej oraz urologii i chirurgii naczyń. W naszym centrum świadczymy również usługi z zakresu rehabilitacji i medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Jelenia Góra

  Viva Medica to ultranowoczesna klinika świadcząca szeroką gamę zabiegów z zakresu rehabilitacji i nieinwazyjnej estetyki ciała. Wady postawy, schorzenia neurologiczne, bóle kręgosłupa, nadwaga i otyłość, nadmiar tkanki tłuszczowej - wszystkie te schorzenia i problemy można skutecznie wyleczyć w Centrum Viva Medica. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Willa mieści w sobie szesnaście gustownie urządzonych apartamentów wraz z bogato wyposażona strefa Medical & Wellness z siłownią. We współpracy z Centrum Odnowy Revita oferujemy również szeroką gamę zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane są przez dyplomowany personel i zespół lekarzy - specjalistów medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Szczecin

  Wieloletnie doświadczenie zawodowe naszego zespołu lekarzy w dziedzinie dermatologi , jak i również stomatologii stanowi dla naszych Pacjentów gwarancję jakości wykonywanych usług. Zabiegi w naszej klinice przeprowadzane są bezpiecznie, kompleksowo oraz bezboleśnie, przy wykorzystaniu najnowocześniejszej aparatury specjalistycznej. »

 • Miasto: Bielsko-Biała

  San-Med Hair Transplant to profesjonalna klinika transplantacji włosów dr Artura Sandelewskiego, gdzie wykonuje się nowatorskie zabiegi przeszczepu włosów metodą BHT, FUE, FUT. W leczeniu łysienia stosujemy wszystkie metody z zakresu diagnostyki i medycyny włosa. Wykonujemy zabiegi mające na celu zahamowanie  procesów wypadania włosów. »

 • Miasto: Wrocław, Kraków, Gdynia

  Pragniemy zaoferować naszym Klientom najwyższe kompetencje, wiedzę i doświadczenie znakomitych specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii. Wykonujemy nowatorskie nieinwazyjne zabiegi estetyczne na bazie kolagenu aktywnego biologicznie oraz innych naturalnych biopreparatów ANNA PIKURA. »

 • Miasto: Łódź

  Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skóry oraz korektą defektów natury estetycznej. Na rynku usług dermatologicznych posiadamy 10 letnie doświadczenie, zapewniając Pacjentom jak najlepszą diagnostykę i skuteczne leczenie. Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są przez specjalistów we współpracy z dermatologiem, kosmetologiem oraz chirurgiem. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Poznań

  Klinika oferuje szerokie spektrum zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii i kosmetologii wykonywane przez doświadczonych specjalistów medycyny estetycznej, przy użyciu najnowszych rozwiązaniań technologicznych co gwarantuje doskonałe efekty. »

 • Miasto: Gdynia

  Oferujemy kompleksową gamę zabiegów upiększających i mikropigmentację włosów HFS. Polecamy również masaże i zabiegi SPA oraz usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Pracujemy na urządzeniach HI-TECH, dzięki którym skutecznie likwidujemy problemy kosmetyczne twarzy i ciała. »

 • Miasto: Katowice

  Jesteśmy nowoczesną kliniką zajmującą się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną, dermatochirurgią, kosmetologią i odnową biologiczną. Nasi lekarze specjalizują się w laserowych zabiegach poprawiających sylwetkę ciała, odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry. »

 • Kraków | Katowice

  Oferujemy bogate spektrum zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, Anti-Aging i Beauty oraz profesjonalnej pielęgnacji ciała i twarzy. Sieć profesjonalnych Salonów Kosmetyczno - Dermatologicznych w Krakowie i Katowicach. »

 • Miasto: Kraków

  Medicor–Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej to zespół ekspertów. Kompleksowa pielęgnacja, najwyższa jakość produktów i urządzeń, odpowiednio dobrane suplementy, synergia współpracy lekarza z kosmetyczką i masażystą zapewniają optymalne efekty i satysfakcję klientów. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej