Wczasy i turnusy odchudzające

Odchudzanie zazwyczaj nie jest ani łatwe ani przyjemne. Wymaga sporej wiedzy, silnej woli, a nierzadko wizyty u specjalisty. A jednak jest możliwe zrzucanie wagi bez nadmiernego stresu w dodatku w połączeniu z wypoczynkiem. Obiecują to wczasy i turnusy odchudzające, prawdziwy hit ostatnich lat. Wczasy tego typu najczęściej organizowane są w pięknych miejscach w uzdrowiskach lub pensjonatach, a czasem w ośrodkach SPA. Na miejscu znajduje się zwykle lekarz, dietetyczka, masażyści i trenerzy fitness. W trakcie pobytu można się spodziewać smacznych, niskokalorycznych posiłków, zajęć ruchowych typu gimnastyki czy nordic walking, różnego rodzaju masaży przyśpieszających przemianę materii i redukcję tłuszczu.

Wczasy odchudzające

Wczasy odchudzające to nie tylko dieta i gimnastyka, ale czasem też sauna czy zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne poprawiające wygląd. Nierzadko, ośrodki są bardziej specjalistyczne i oferują specjalne kuracje np. typu dieta połączona z detoksykacją, ajurweda czy po prostu pobyt połączony z bardzo intensywnym ruchem. Wybierając się na wczasy odchudzające można mieć pewność, że kilka kilogramów się zrzuci. Czy na zawsze? To już zależy od tego czy dobre nawyki dotyczące przygotowywania zbilansowanych posiłków i dawki ruchu zostaną włączone w harmonogram codziennych zajęć czy też pozostaną za drzwiami ośrodka.

Co zrobić żeby odchudzanie przyniosło efekty?

Odchudzanie to temat, wokół którego toczą się burzliwe dyskusje. Nowe diety, nowe odkrycia naukowe oraz nowe teorie głoszone przez lekarzy sprawiają, że wielu z nas gubi się w gąszczu informacji związanych ze zdrowym odżywaniem oraz zasadami odchudzania. Nic dziwnego, że wokół odchudzania pojawiło się wiele faktów i mitów, które skutecznie utrudniają podjęcie najlepszych w danej sytuacji kroków, których efektem ma być szczuplejsza sylwetka i mniejsza masa ciała. Jakie opinie związane z odchudzaniem można spotkać najczęściej? Które z nich są prawdziwe, a na które należy spojrzeć z przymrużeniem oka?

Z tych rad warto skorzystać!
 • dieta - owoce i warzywaPierwsza rada, z której powinny skorzystać osoby odchudzające się to wprowadzenie do diety warzyw i owoców. To świetne przekąski, którymi można oszukać głód między posiłkami. Mają wiele witamin, za to mało kalorii. Ich największym bogactwem jest jednak błonnik, który pozwala usuwać z organizmu szkodliwe toksyny i który bardzo dobrze wpływa na przemianę materii. Z warzyw szczególnie zalecana jest kapusta, która poprawia przemianę materii i reguluje pracę jelit.
 • Rada druga związana jest z panierkami. Lepiej ich unikać. Bułka tarta oraz smażenie w tłuszczu sprawiają, że panierowana ryba zmienia się w bombę kaloryczną. Z pewnym dystansem należy potraktować w diecie odchudzającej obecność serów. Choć dla niektórych może być to sporym zaskoczeniem, sery są znacznie bardziej kaloryczne niż mięsa. Można je jeść, jednak zachowanie umiaru jest tu niezbędne.
 • Trzecia rada polega na odpowiednim nawadnianiu organizmu. Picie dużych ilości wody niegazowanej w ciągu dnia pozwala skutecznie zmniejszyć łaknienie. Wypicie szklanki przed posiłkiem (około 10-15 minut wcześniej) sprawia, że uczucie sytości pojawia się znacznie szybciej. Błędem jest jednak picie w trakcie posiłku. Ci, którzy tak postępują, zazwyczaj zjadają więcej niż ci, który piją przed lub po posiłku.
 • Kolejną radą, z której warto skorzystać w walce ze zbędnymi kilogramami, jest zwiększenie ilości posiłków zjadanych w ciągu dnia przy jednoczesnym zmniejszeniu ich wartości kalorycznej. Lepiej jeść częściej w mniejszych ilościach, niż jednorazowo pochłaniać ogromne porcje. Umiejętne rozłożenie codziennego menu na pięć lekkich posiłków pozwala przyspieszyć metabolizm, co korzystnie wpływa nie tylko na samopoczucie, ale i na sylwetkę oraz wagę. Szczególnie lekka powinna być kolacja. W przypadku mniejszej ilości posiłków organizm wolniej spala kalorie, a to sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
 • Kolejna istotna wskazówka dla osób odchudzających się brzmi: trzymaj się konsekwentnie raz wybranej diety. Należy pamiętać, że na efekty każdej diety trzeba poczekać, zaś częste zmiany w sposobie odżywiania mogą jedynie doprowadzić do zaburzeń metabolizmu.

Efekty odchudzania będą tym lepsze, im zdrowszy tryb życia. Warto zadbać o codzienną porcję ruchu oraz o zmianę na stałe nawyków żywieniowych.

Wczasy, turnusy odchudzające i SPA - najlepsze ośrodki w Polsce:
 • Miasto: Ciechocinek

  W Sanatorium świadczymy usługi na rzecz pacjentów, kuracjuszy pełnopłatnych oraz gości hotelowych. Dysponujemy znakomitą bazą zabiegową z basenem solankowym. Organizujemy turnusy rehabilitacyjne dofinansowane z PFRON, pobyty lecznicze, pobyty kuracyjne, pakiety usprawniające i rehabilitacyjne, wczasy dla seniorów, pobyty długoterminowe dla seniorów. »

 • Miasto: Kraków

  Ortopedicum jest nowoczesnym ośrodkiem ortopedii i rehabilitacji. Oferuje kompleksową opiekę w pełnym zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W ofercie szpitala jest ponad 100 typów zabiegów w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Głównym obszarem działalności medycznej szpitala jest protezoplastyka stawu biodrowego i kolanowego. »

 • Miasto: Polanica-Zdrój

  SCM oferuje odpłatne świadczenia zdrowotne w zakresie hospitalizacji w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej - w ramach Poradni Specjalistycznych. W ofercie: chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna, okulistyka, chirurgia ogólna i naczyniowa, otolaryngologia, neurochirurgia, stomatologia, a także turnusy rehabilitacyjne. »

 • Miasto: Polanica-Zdrój

  Sanatorium i uzdrowisko Polanica to idealne miejsce dla wszystkich alergików, rodzin i ich dzieci, a także dla osobób starszych. Nasza kadra składająca się z pomocy medycznej, dietetycznej i szefa kuchni profesjonalnie zadba o Państwa zdrowie, łącząc ruch z leczniczą i przepyszną kuchnią oraz zabiegami wodoleczniczymi i fizjoterapią. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Uzdrowisko oferuje specjalistyczną rehabilitację między innymi przy zastosowaniu egzoszkieletu,  profesjonalne leczenie, szeroki wachlarz zabiegów przyrodoleczniczych oraz aktywny wypoczynek. Dzięki nowo otwartej klinice stomatologicznej na światowym poziomie, uzdrowisko oferuje również kompleksowe leczenie stomatologiczne. »

 • Miasto: Ustka

  Hotel Grand Lubicz to największy i najlepiej wyposażony kompleks wypoczynkowy na Pomorzu Środkowym. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku, gdzie poza luksusowymi pokojami znajduje się atrakcyjna strefa Spa & Wellness oraz kompleksowa strefa Medical, a urokliwa okolica dodatkowo sprzyja aktywnym formom wypoczynku. »

 • Miasto: Częstochowa

  Dysponujemy najnowszym i światowej klasy sprzętem oraz aparaturą medyczną, która  pozwala na wykonanie prawie każdego zabiegu operacyjnego. Wykonujemy zabiegi operacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii ogólnej oraz urologii i chirurgii naczyń. W naszym centrum świadczymy również usługi z zakresu rehabilitacji i medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Jelenia Góra

  Viva Medica to ultranowoczesna klinika świadcząca szeroką gamę zabiegów z zakresu rehabilitacji i nieinwazyjnej estetyki ciała. Wady postawy, schorzenia neurologiczne, bóle kręgosłupa, nadwaga i otyłość, nadmiar tkanki tłuszczowej - wszystkie te schorzenia i problemy można skutecznie wyleczyć w Centrum Viva Medica. »

 • Miasto: Bobrowniki (k. Zielonej Góry)

  Meditour Villa Uroczysko to ośrodek oferujący turnusy rehabilitacyjne, połączone z diagnostyką i kierunkowym leczeniem, a także wypoczynkiem oraz atrakcjami turystycznymi. Pomożemy Państwu uporać się m.in. z zapaleniem stawów, zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa czy też ostrą chorobą reumatyczną. Współpracujemy z Centrum Medycznym Aldemed w Zielonej Górze. »

 • Miasto: Wieniec-Zdrój

  Bazując na naturalnych surowcach leczniczych oraz szerokiej gamie zabiegów leczniczych wykonywanych przez  doświadczony i życzliwy personel  stworzyliśmy  możliwość kompleksowego leczenia i rehabilitacji w schorzeniach: ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, neurologicznych,  kardiologicznych i nadciśnienia tętniczego. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Willa mieści w sobie szesnaście gustownie urządzonych apartamentów wraz z bogato wyposażona strefa Medical & Wellness z siłownią. We współpracy z Centrum Odnowy Revita oferujemy również szeroką gamę zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane są przez dyplomowany personel i zespół lekarzy - specjalistów medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Sopot

  Zakres świadczeń zdrowotnych w Centrum Rehabilitacji Mewa obejmuje kompleksową rehabilitację ortopedyczną, neurologiczną, pourazową, powypadkową, poudarową, sportową, jak również szereg profilaktycznych programów prozdrowotnych. Jest to pierwsza tak kompleksowo wykonującą swoje usługi placówka rehabilitacyjna w Sopocie. »

 • Miasto: Przecław (Szczecin)

  Centrum Rehabilitacji to nowoczesny podmiot leczniczy, specjalizujący się w intensywnej rehabilitacji osób po: operacjach ortopedycznych, urazach, wypadkach, wylewach, udarach, kontuzjach sportowych, a także pozostałych dolegliwościach utrudniających sprawność fizyczną. Oferujemy rehabilitację dzienną oraz pobyty lecznicze – turnusy rehabilitacyjne. »

 • Miasto: Busko Zdrój

  Lawendowy Zdrój Pensjonat Medyczny&SPA to nowopowstały, luksusowy kompleks hotelowo-uzdrowiskowy. Podczas leczenia w naszym Ośrodku wykorzystujemy naturalne surowce, takie jak wody siarczkowe i borowinę w połączniu z Holistyczną Medycyną Manualną, w której się specjalizujemy. »

 • Miasto: Augustów

  Augustów Medical SPA to jedyny taki obiekt w województwie podlaskim. W czasie pobytu u nas skorzystać można z wielu zabiegów. Specjalizujemy się w leczeniu: chorób ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, naczyń obwodowych, osteoporozy, a także w podnoszeniu odporności. »

 • Miasto: Busko-Zdrój

  Kompleks uzdrowiskowy usytuowany jest w ścisłym centrum Buska-Zdroju. Obok bogatych zasobów naturalnych: leczniczych wód siarczkowcyh, jodkowo-bromowych i borowiny, do Państwa dyspozycji oddajemy najwyższej klasy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz doświadczony zespół. »

 • Miasto: Warszawa

  Carolina Medical Center to prywatny szpital ortopedii, medycyny sportowej i neurochirurgii kręgosłupa świadczący kompleksowe usługi od zdiagnozowania problemu poprzez leczenie operacyjne do rehabilitacji. Główne obszary działalności ośrodka to leczenie chorób narządów ruchu, urazów układu kostnego i tkanek miękkich. »

 • Miasto: Karpacz

  W Hotelu Artus czekają na Państwa komforotwe i przytulne pokoje. Bezpośrednie sąsiedztwo Karkonoskiego Parku Narodowego oraz nasze Centrum Rehabilitacji pozwolą Państwu odpocząć i dojść do zdrowia. Specjalizujemy się w rehabilitacji medycznej, sportowej i zawodowej. »

 • Miasto: Świeradów Zdrój

  Malinowy Dwór to nowoczesny hotel Medical SPA  z centrum rehabilitacji i odnową biologiczną. Jest pierwszym obiektem, który zdobył i posiada tytuł najlepszego Resortu SPA w Polsce.  Centrum Rehabilitacji Malinowy Dwór działa w oparciu o najsilniejszą na świecie wodę siarczkową. »

 • Miasto: Sopot

  Wiktormed to centrum rehabilitacyjne, gdzie stosuje się najnowsze zabiegi regeneracyjne i sukcesywnie zwalcza się schorzenia związane z narządami ruchu. Nasz personel specjalizuje się m. in. w medycynie sportowej, neurologii, reumatologii, ortopedii, medycynie kosmetycznej i pediatrii. »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Nasz czterogwiazdkowy hotel to miejsce, gdzie oprócz wypoczynku można skorzystać z leczniczej kuracji w naszym wyjątkowym Medical SPA oraz odprężyć się i zadbać o piękny wygląd w strefie Beauty & Wellness SPA. Oferujemy także intensywną i profesjonalną rehabilitację. »

 • Miasto: Ustroń

  Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe "Ustroń" S.A. dysponuje kompleksem czterech sanatoriów: "Kos", "Równica", "Narcyz" oraz "Rosomak". W Ustroniu leczy się głównie choroby reumatyczne i narządu ruchu, serca i naczyń krwionośnych, neurologiczne i układu oddechowego, cukrzycę i otyłość. »

 • Miasto: Tyczn

  Reh-MediQ specjalizuje się w rehabilitacji medycznej. Zgodnie z nowoczesnym modelem fizjoterapii oferujemy kompleksową opiekę diagnostyczna i zabiegową. Przebieg leczenia i rehabilitacji nadzorują lekarze specjaliści: rehabilitacji medycznej, ortopedii i traumatologii oraz fizjoterapeuci. »

 • Miasto: Rumia/Gdynia

  Hotel SPA Faltom**** to nowoczesny obiekt z 110 eleganckimi pokojami i 3 luksusowymi apartamentami. Położony jest 8 kilometrów od Gdyni i 25 km od lotniska Gdańsk-Rębiechowo. W hotelu znajduje się Centrum SPA & Wellness – jedno z największych w Polsce. »

 • Miasto: Solec Zdrój

  Malinowy Zdrój  to nowoczesny hotel Medical SPA  z centrum rehabilitacji i odnową biologiczną.  Jest pierwszym w Polsce obiektem, który zdobył i posiada niemiecki Certyfikat Medical Wellness potwierdzający europejski standard jakości usług. Wielokrotny zwycięzca prestiżowych konkursów. »

 • Miasto: Szczecin

  BALTICA Wellness & Spa to największe na Pomorzu Zachodnim centrum zdrowia i urody. Na 2000m2 czeka na Gości kompleksowa odnowa biologiczna, pełna rehabilitacja, usługi kosmetyczne, fryzjerskie, gastronomiczne oraz możliwość zakupu profesjonalnych kosmetyków i produktów SPA. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej