Fototerapia światłem LED - TriWings

Nie od dziś wiadomo, że fototerapia, czyli leczenie światłem, to jedna z najlepszych metod w leczeniu chorób skóry, opóźniania procesów starzenia skóry oraz przyspieszaniu procesów gojenia. Nic więc dziwnego, że w związku z tym sięgnęła po nią również medycyna estetyczna. Najnowsze technologie oparte są na wykorzystaniu światła LED, tym o dużej energii. Według wszystkich badań, właśnie światło LED najlepiej działa jako katalizator procesu gojenia ran, przy jednoczesnej poprawie wyglądu blizn. Leczenie światłem LED wpływa również bardzo pobudzająco na proces odmłodzenia skóry, poprawiając jej elastyczność.

Fototerapia diodami LED

Jednym z najlepszych urządzeń, dających niesamowite efekty odmłodzenia, jest urządzenie o nazwie TriWings®. Podkreśla to wielu specjalistów medycyny estetycznej i dermatologii. Zalety urządzenia, to przede wszystkim:

 • Zastosowanie medyczne jest bardzo szerokie
 • Procedura zabiegowa jest w pełni bezbolesna, a wręcz pacjenci określają zabieh, jako bardzo przyjemny
 • Skrócony do minimum czas zabiegu, trwa jedynie od 3 do 20 minut
 • Bardzo wysoka wydajność urządzenia (można stosować nawet cztery kolory jednocześnie)

Główne zastosowania urządzenia triWings® z diodami LED, to:

 1. Leczenie naczyniowych zmian, a w tym trądziku
 2. Usuwanie skórnych rozstępów (starych i nowych, czerwonych i białych)
 3. Wspomaganie kuracji przeszczepu włosów
 4. Odmładzanie skóry, ujędrnianie jej
 5. Usuwanie starczych plam
 6. Wspomaganie, przyspieszanie gojenia po zabiegu
 7. Minimalizacja bólu
 8. Redukcja stanów zapalnych
 9. Wspomaganie leczenia oparzeń
 10. Zabiegi relaksacyjne
 11. Leczenie teleangiektazji
 12. Miejscowa terapia łuszczycy
 13. Miejscowa terapia bielactwa nabytego
 14. Miejscowa terapia ostudy
 15. Terapia trądziku
 16. Leczenie cellulitu
 17. PDT, czyli fototerapia dynamiczna ALA 5-20%
 18. Łagodzenie podrażnień po innych, ingerujących zabiegach odnowy skóry

Przyjrzyjmy się bliżej samemu urządzeniu. Aparat wykorzystuje cztery kolory, pojedynczo lub jednocześnie:

 1. Niebieskie światło 470nm
 2. Żółte światło 590nm
 3. Fioletowe światło 415nm
 4. Czerwone światło 630nm

Poza tym, istnieje możliwość wykorzystania promieniowania podczerwonego o wartości 850nm.

Jak działa światło LED zastosowane w fototerapii?

Świetlne fale przenikają przez skórę i docierają do jej brodawkowej warstwy. Tu poprawiają mikrokrążenie, pobudzają komórki do pracy, a w efekcie pobudzają procesy odbudowy kolagenu i elastyny. Kiedy światło dociera w głąb skóry, energia fotonów przetwarza biochemiczne właściwości białek, a także reaguje z oksydazą cytochromową. Oksydaza cytochromowa to bardzo ważny enzym, który bierze udział w wytwarzaniu energii w komórkach. W efekcie mamy do czynienia z działaniami przeciwzapalnymi oraz procesami redukującymi ilość wolnych rodników. Wszystko po to, aby spowolnić proces starzenia się naszej skóry.

W trakcie zabiegu poza światłem LED, stosowane są również specjalistyczne preparaty z witaminą C, ewentualnie krzem organiczny, czy kwas liponowy (ALA). W celu osiągnięcia optymalnych wyników zabiegu, należy wykonać od 2 do 12 zabiegów. Dowiedziono, że już po kilku zabiegach z zastosowaniem urządzenia TriWings®, w skórze rozpoczyna się intensywny proces odbudowy, czyli proces odmładzania. Zabieg nie powoduje żadnych efektów ubocznych u pacjenta. Diody LED nie emitują szkodliwych promieni podczerwonych (UVA i UVB), więc nie ma mowy o żadnych oparzeniach.

Fototerapia światłem LED - najlepsze kliniki medycyny estetycznej:
 • Miasto: Warszawa

  Revival Clinic to renomowana placówka specjalizująca się w nowoczesnych, innowacyjnych metodach leczenia z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatologii estetycznej i ogólnej, ginekologii estetycznej i ogólnej, kosmetologii, laryngologii, chirurgii, proktologii i flebologii. Pracują w niej wysoko wykwalifikowani specjaliści zapewniający usługi na najwyższym poziomie. »

 • Miasto: Bydgoszcz

  Klinika spełnia najwyższe standardy zarówno w leczeniu stomatologicznym jak i w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika specjalizuje się w odbudowie i naprawie uśmiechów – zarówno na naturalnych zębach, jak i na implantach. W klinice wykorzystywane są najnowocześniejsze metody leczenia. Pacjenci traktowani są holistycznie i indywidualnie. »

 • Miasto: Gdańsk

  Klinika HappySmile to nowoczesny gabinet spełniający najwyższe standardy w leczeniu stomatologicznym jak i również w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika spełnia najwyższe europejskie standardy. Wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt medyczny, dzięki temu w klinice wykorzystywane są nowoczesne metody leczenia. »

 • Miasto: Świebodzice

  Centrum Medycyny Estetycznej w Świebodzicach specjalizuje się w zabiegach na twarzy i prowadzi zaawansowane prace nad regeneracją biologiczną całego ciała. W Centrum przyjmują specjaliści z różnych dziedzin: chirurgii, dermatologii, endokrynologii, seksuologii, dietetyki, hirudoterapii, kosmetologii. Dysponujemy zapleczem zabiegowym i profesjonalnym sprzętem. »

 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Warszawa

  Klinika medycyny estetycznej Face and Body Clinic oferuje szeroką gamę sprawdzonych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i kosmetyki profesjonalnej. Świadczymy również porady i ustalamy programy dietetyczne, które pomogą bezpiecznie i zdrowo schudnąć. Tylko u nas znajdziesz wszystko, co spowoduje, że poczujesz się dobrze i będziesz piękne wyglądać. »

 • Miasto: Poznań

  Gabinet Medycyny Estetycznej Milbrandt świadczy najwyższej jakości, szereg usług z zakresu medycyny estetycznej. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w Milbrandt stosowane są tylko sprawdzone zabiegi skutecznie zatrzymujące naturalny wygląd na długie lata. Do zabiegów wykorzystywane są najwyższej jakości preparaty renomowanych firm. »

 • Miasto: Częstochowa

  Dysponujemy najnowszym i światowej klasy sprzętem oraz aparaturą medyczną, która  pozwala na wykonanie prawie każdego zabiegu operacyjnego. Wykonujemy zabiegi operacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii ogólnej oraz urologii i chirurgii naczyń. W naszym centrum świadczymy również usługi z zakresu rehabilitacji i medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Jelenia Góra

  Viva Medica to ultranowoczesna klinika świadcząca szeroką gamę zabiegów z zakresu rehabilitacji i nieinwazyjnej estetyki ciała. Wady postawy, schorzenia neurologiczne, bóle kręgosłupa, nadwaga i otyłość, nadmiar tkanki tłuszczowej - wszystkie te schorzenia i problemy można skutecznie wyleczyć w Centrum Viva Medica. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Willa mieści w sobie szesnaście gustownie urządzonych apartamentów wraz z bogato wyposażona strefa Medical & Wellness z siłownią. We współpracy z Centrum Odnowy Revita oferujemy również szeroką gamę zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane są przez dyplomowany personel i zespół lekarzy - specjalistów medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Szczecin

  Wieloletnie doświadczenie zawodowe naszego zespołu lekarzy w dziedzinie dermatologi , jak i również stomatologii stanowi dla naszych Pacjentów gwarancję jakości wykonywanych usług. Zabiegi w naszej klinice przeprowadzane są bezpiecznie, kompleksowo oraz bezboleśnie, przy wykorzystaniu najnowocześniejszej aparatury specjalistycznej. »

 • Miasto: Bielsko-Biała

  San-Med Hair Transplant to profesjonalna klinika transplantacji włosów dr Artura Sandelewskiego, gdzie wykonuje się nowatorskie zabiegi przeszczepu włosów metodą BHT, FUE, FUT. W leczeniu łysienia stosujemy wszystkie metody z zakresu diagnostyki i medycyny włosa. Wykonujemy zabiegi mające na celu zahamowanie  procesów wypadania włosów. »

 • Miasto: Wrocław, Kraków, Gdynia

  Pragniemy zaoferować naszym Klientom najwyższe kompetencje, wiedzę i doświadczenie znakomitych specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii. Wykonujemy nowatorskie nieinwazyjne zabiegi estetyczne na bazie kolagenu aktywnego biologicznie oraz innych naturalnych biopreparatów ANNA PIKURA. »

 • Miasto: Łódź

  Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skóry oraz korektą defektów natury estetycznej. Na rynku usług dermatologicznych posiadamy 10 letnie doświadczenie, zapewniając Pacjentom jak najlepszą diagnostykę i skuteczne leczenie. Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są przez specjalistów we współpracy z dermatologiem, kosmetologiem oraz chirurgiem. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Poznań

  Klinika oferuje szerokie spektrum zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii i kosmetologii wykonywane przez doświadczonych specjalistów medycyny estetycznej, przy użyciu najnowszych rozwiązaniań technologicznych co gwarantuje doskonałe efekty. »

 • Miasto: Gdynia

  Oferujemy kompleksową gamę zabiegów upiększających i mikropigmentację włosów HFS. Polecamy również masaże i zabiegi SPA oraz usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Pracujemy na urządzeniach HI-TECH, dzięki którym skutecznie likwidujemy problemy kosmetyczne twarzy i ciała. »

 • Miasto: Katowice

  Jesteśmy nowoczesną kliniką zajmującą się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną, dermatochirurgią, kosmetologią i odnową biologiczną. Nasi lekarze specjalizują się w laserowych zabiegach poprawiających sylwetkę ciała, odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry. »

 • Kraków | Katowice

  Oferujemy bogate spektrum zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, Anti-Aging i Beauty oraz profesjonalnej pielęgnacji ciała i twarzy. Sieć profesjonalnych Salonów Kosmetyczno - Dermatologicznych w Krakowie i Katowicach. »

 • Miasto: Kraków

  Medicor–Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej to zespół ekspertów. Kompleksowa pielęgnacja, najwyższa jakość produktów i urządzeń, odpowiednio dobrane suplementy, synergia współpracy lekarza z kosmetyczką i masażystą zapewniają optymalne efekty i satysfakcję klientów. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej