Kuracje kosmetologiczne, które pozwolą zlikwidować podwójny podbródek

Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach szyi oraz brody postarza, dodaje kilogramów i jest po prostu nieestetyczny. Co więcej, domowe sposoby rzadko przynoszą rezultaty w walce z tym mankamentem. Czy więc jedyną metodą usunięcia drugiego podbródka jest interwencja chirurgiczna? Niekoniecznie. Warto najpierw zgłosić się z tym problemem do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystać z mniej inwazyjnej kuracji.

podwojny podbródek - napięcie skóry szyi

Podwójny podbródek to dolegliwość, która występuje zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Narzekają na nią osoby w różnym wieku i co ciekawe – nie tylko otyłe. Praktyka pokazuje oczywiście, że to płeć piękna częściej podejmuje walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej, zlokalizowanym w okolicach szyi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby również panowie spróbowali zredukować ten mankament. A gabinety medycyny estetycznej oferują 3 kuracje, które pozwalają zlikwidować drugi podbródek: zabieg fal radiowych, karboksyterapię oraz mezoterapię igłową.

- Podczas wizyty w gabinecie kosmetolog powinien przede wszystkim określić czy ma do czynienia z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową, czy też z nadmiarem wiotkiej skóry. Od tej oceny zależy dostosowanie zabiegu do konkretnego problemu - wyjaśnia Katarzyna Floriańczyk z salonu Qclinique w Warszawie.

Przyczyny powstawania drugiego podbródka

Przed omówieniem zabiegów, które są wykorzystywane do redukowania podwójnego podbródka, warto przypomnieć przyczyny jego powstawania. A czynników sprzyjających pojawieniu się tego problemu może być wiele: genetyka (dziedziczenie dolegliwości po rodzicach), otyłość (ogólny nadmiar tkanki tłuszczowej), garbienie się oraz nawet spanie z głową uniesioną wysoko ku górze (na dużej poduszce). Niezależnie od przyczyny, fałdki w okolicach brody i szyi niełatwo zlikwidować na własną rękę. Przykładowo: ogólna utrata wagi, osiągnięta chociażby w wyniku wzmożonej aktywności fizycznej, może pomóc w zredukowaniu podwójnego podbródka. Jeśli jednak fałdki pojawiły się na skutek cech odziedziczonych po rodzicach, będą zawierały tłuszcz brunatny – złożony z wielu kropli i niezwykle trudny do spalenia.

Kontrolowane podgrzewanie skóry falami radiowymi

Zabieg z użyciem fal radiowych to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod ujędrniania skóry i modelowania sylwetki. Sprawdza się zarówno w przypadku utraty elastyczności oraz zwiotczenia, jak i przy minimalizowaniu objawów starzenia. W przypadku likwidowania podwójnego podbródka, fale radiowe przyczyniają się do poprawy owalu twarzy oraz rozpadu komórek tłuszczowych, które znajdują się w tkance podskórnej.

- Podczas wykonywania zabiegu fibroblasty i włókna kolagenowe, tzn. struktury białkowe znajdujące się w skórze właściwej, podgrzewane są nawet do 45-60 stopni Celsjusza. Wytworzone ciepło zwiększa jędrność, gęstość i elastyczność wybranej partii ciała. Co więcej, działanie falami radiowymi przyspiesza metabolizm i zwiększa krążenie krwi - tłumaczy Katarzyna Floriańczyk.

Dwutlenek węgla sposobem na nadmiar tkanki tłuszczowej

W czasie karboksyterapii wykorzystuje się związek chemiczny, który występuje naturalnie w przyrodzie i organizmie człowieka – dwutlenek węgla. CO2 może być wprowadzany śródskórnie lub podskórnie, w zależności od redukowanego problemu. Zabieg jest zarówno mało inwazyjny, jak i dostępny dla wielu osób. Istnieje bowiem niewiele przeciwskazań do jego wykonania. Karboksyterapia wpływa przede wszystkim na rozszerzanie ścian naczyń krwionośnych oraz rozpuszczanie komórek tłuszczowych. Ale nie tylko.

- Podanie dwutlenku węgla do skóry wywołuje kontrolowany stan zapalny miejsca poddawanego zabiegowi. Pozwala to na zwiększenie przepływu krwi, pobudzenie produkcji nowego kolagenu, rozpuszczenie tkanki tłuszczowej oraz stymulację odnowy komórkowej. Celem karboksyterapii jest wymodelowanie, dotlenienie i odżywienie wybranego obszaru, np. podbródka - opowiada kosmetolog gabinetu Qclinique.

Zabieg z preparatem bogatym w substancje aktywne

Mezoterapia igłowa to zabieg o wielu zastosowaniach. Jego działanie jest uzależnione od tego, jaki preparat kosmetyczny zostanie wykorzystany w czasie kuracji. Składnikami aktywnymi, po które często sięga się w trakcie wykonywania mezoterapii, są: nienasycony kwas hialuronowy, krzem organiczny, witaminy bądź antyoksydanty. Po przeprowadzeniu serii zabiegów następuje poprawa napięcia oraz jędrności skóry. A jak metoda ta sprawdza się przy likwidowaniu podwójnego podbródka?

- Wstrzyknięcie substancji odżywczej w głębokie warstwy skóry powoduje głęboką rewitalizację, napięcie i nawilżenie danej partii ciała. Dzięki temu mezoterapia igłowa zapobiega zwiotczeniom, które mogą wystąpić w okolicy podbródka, oraz przyczynia się do cofnięcia zastanych niedoskonałości - podkreśla Katarzyna Floriańczyk.

Osoby, które starają się całkowicie zlikwidować lub zredukować podwójny podbródek, nie są wcale skazane na kosztowną i inwazyjną interwencję chirurgiczną. Jeżeli w parze z dobrymi nawykami, m.in. zachowaniem prostej postawy, lekkostrawną dietą, aktywnością fizyczną oraz spaniem w odpowiedniej pozycji, pójdzie właściwa kuracja w gabinecie kosmetycznym, efekty mogą być bardzo zadowalające. A podkreślenie wyraźnej granicy pomiędzy twarzą i szyją z pewnością odmłodzi i doda pewności siebie.

Likwidacja podwójnego podbródka - rekomendowane kliniki i gabinety:
 • Miasto: Warszawa

  Revival Clinic to renomowana placówka specjalizująca się w nowoczesnych, innowacyjnych metodach leczenia z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatologii estetycznej i ogólnej, ginekologii estetycznej i ogólnej, kosmetologii, laryngologii, chirurgii, proktologii i flebologii. Pracują w niej wysoko wykwalifikowani specjaliści zapewniający usługi na najwyższym poziomie. »

 • Miasto: Bydgoszcz

  Klinika spełnia najwyższe standardy zarówno w leczeniu stomatologicznym jak i w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika specjalizuje się w odbudowie i naprawie uśmiechów – zarówno na naturalnych zębach, jak i na implantach. W klinice wykorzystywane są najnowocześniejsze metody leczenia. Pacjenci traktowani są holistycznie i indywidualnie. »

 • Miasto: Gdańsk

  Klinika HappySmile to nowoczesny gabinet spełniający najwyższe standardy w leczeniu stomatologicznym jak i również w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika spełnia najwyższe europejskie standardy. Wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt medyczny, dzięki temu w klinice wykorzystywane są nowoczesne metody leczenia. »

 • Miasto: Świebodzice

  Centrum Medycyny Estetycznej w Świebodzicach specjalizuje się w zabiegach na twarzy i prowadzi zaawansowane prace nad regeneracją biologiczną całego ciała. W Centrum przyjmują specjaliści z różnych dziedzin: chirurgii, dermatologii, endokrynologii, seksuologii, dietetyki, hirudoterapii, kosmetologii. Dysponujemy zapleczem zabiegowym i profesjonalnym sprzętem. »

 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Warszawa

  Klinika medycyny estetycznej Face and Body Clinic oferuje szeroką gamę sprawdzonych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i kosmetyki profesjonalnej. Świadczymy również porady i ustalamy programy dietetyczne, które pomogą bezpiecznie i zdrowo schudnąć. Tylko u nas znajdziesz wszystko, co spowoduje, że poczujesz się dobrze i będziesz piękne wyglądać. »

 • Miasto: Poznań

  Gabinet Medycyny Estetycznej Milbrandt świadczy najwyższej jakości, szereg usług z zakresu medycyny estetycznej. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w Milbrandt stosowane są tylko sprawdzone zabiegi skutecznie zatrzymujące naturalny wygląd na długie lata. Do zabiegów wykorzystywane są najwyższej jakości preparaty renomowanych firm. »

 • Miasto: Częstochowa

  Dysponujemy najnowszym i światowej klasy sprzętem oraz aparaturą medyczną, która  pozwala na wykonanie prawie każdego zabiegu operacyjnego. Wykonujemy zabiegi operacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii ogólnej oraz urologii i chirurgii naczyń. W naszym centrum świadczymy również usługi z zakresu rehabilitacji i medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Jelenia Góra

  Viva Medica to ultranowoczesna klinika świadcząca szeroką gamę zabiegów z zakresu rehabilitacji i nieinwazyjnej estetyki ciała. Wady postawy, schorzenia neurologiczne, bóle kręgosłupa, nadwaga i otyłość, nadmiar tkanki tłuszczowej - wszystkie te schorzenia i problemy można skutecznie wyleczyć w Centrum Viva Medica. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Willa mieści w sobie szesnaście gustownie urządzonych apartamentów wraz z bogato wyposażona strefa Medical & Wellness z siłownią. We współpracy z Centrum Odnowy Revita oferujemy również szeroką gamę zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane są przez dyplomowany personel i zespół lekarzy - specjalistów medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Szczecin

  Wieloletnie doświadczenie zawodowe naszego zespołu lekarzy w dziedzinie dermatologi , jak i również stomatologii stanowi dla naszych Pacjentów gwarancję jakości wykonywanych usług. Zabiegi w naszej klinice przeprowadzane są bezpiecznie, kompleksowo oraz bezboleśnie, przy wykorzystaniu najnowocześniejszej aparatury specjalistycznej. »

 • Miasto: Bielsko-Biała

  San-Med Hair Transplant to profesjonalna klinika transplantacji włosów dr Artura Sandelewskiego, gdzie wykonuje się nowatorskie zabiegi przeszczepu włosów metodą BHT, FUE, FUT. W leczeniu łysienia stosujemy wszystkie metody z zakresu diagnostyki i medycyny włosa. Wykonujemy zabiegi mające na celu zahamowanie  procesów wypadania włosów. »

 • Miasto: Wrocław, Kraków, Gdynia

  Pragniemy zaoferować naszym Klientom najwyższe kompetencje, wiedzę i doświadczenie znakomitych specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii. Wykonujemy nowatorskie nieinwazyjne zabiegi estetyczne na bazie kolagenu aktywnego biologicznie oraz innych naturalnych biopreparatów ANNA PIKURA. »

 • Miasto: Łódź

  Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skóry oraz korektą defektów natury estetycznej. Na rynku usług dermatologicznych posiadamy 10 letnie doświadczenie, zapewniając Pacjentom jak najlepszą diagnostykę i skuteczne leczenie. Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są przez specjalistów we współpracy z dermatologiem, kosmetologiem oraz chirurgiem. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Poznań

  Klinika oferuje szerokie spektrum zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii i kosmetologii wykonywane przez doświadczonych specjalistów medycyny estetycznej, przy użyciu najnowszych rozwiązaniań technologicznych co gwarantuje doskonałe efekty. »

 • Miasto: Gdynia

  Oferujemy kompleksową gamę zabiegów upiększających i mikropigmentację włosów HFS. Polecamy również masaże i zabiegi SPA oraz usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Pracujemy na urządzeniach HI-TECH, dzięki którym skutecznie likwidujemy problemy kosmetyczne twarzy i ciała. »

 • Miasto: Katowice

  Jesteśmy nowoczesną kliniką zajmującą się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną, dermatochirurgią, kosmetologią i odnową biologiczną. Nasi lekarze specjalizują się w laserowych zabiegach poprawiających sylwetkę ciała, odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry. »

 • Kraków | Katowice

  Oferujemy bogate spektrum zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, Anti-Aging i Beauty oraz profesjonalnej pielęgnacji ciała i twarzy. Sieć profesjonalnych Salonów Kosmetyczno - Dermatologicznych w Krakowie i Katowicach. »

 • Miasto: Kraków

  Medicor–Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej to zespół ekspertów. Kompleksowa pielęgnacja, najwyższa jakość produktów i urządzeń, odpowiednio dobrane suplementy, synergia współpracy lekarza z kosmetyczką i masażystą zapewniają optymalne efekty i satysfakcję klientów. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej