Implanty zębowe - leczenie implantologiczne

Niepełna klawiatura fortepianu praktycznie uniemożliwia granie na instrumencie. I zawsze robi niedobre wrażenie. Ubytki w uzębieniu podobnie uniemożliwiają w pełni komfortowe życie. Bywają źródłem kompleksów i odbierają radość życia. Nie tylko wstyd i względy estetyczne mają znaczenie. Problemy zdrowotne, uciążliwe konsumowanie posiłków i wiele innych niedogodności staje się udziałem osób, które straciły naturalne zęby.

Stomatologia od dekad radziła sobie z tym problemem, ale nie dawała nigdy rozwiązania w pełni satysfakcjonującego. Leczenie implantologiczne zbliża się dzięki szybkiemu postępowi techniki i nauki do rozwiązania niemal pozbawionego ograniczeń. Posiada zalety, których tradycyjne rozwiązania nie mają, nie posiada wad, które tradycyjne rozwiązania miały i mieć będą. Czy mamy do czynienia z metodą idealną? Jeszcze nie, ale wszystko na to wskazuje, że już niedługo możemy mieć. 

Leczenie implantologiczne

Implanty zębowe (stomatologiczne)

Implanty zębowe (stomatologiczne)

Ten sposób leczenia staje się z dnia na dzień coraz popularniejszy i dostępny – także w sensie możliwości finansowych przeciętnego konsumenta. Koszt implantacji jednego zęba to uśredniając około trzy tysiące złotych. Wygórowana stawka? Niekoniecznie. Sumując wydatki na regularne wizyty u dentysty, koszty leczenia chorób wywołanych ubytkami, koszty osobiste kwota ta okaże się nie aż tak wysoka. Spójrzmy prawdzie w oczy. Dotychczasowe metody leczenia, owszem są tańsze, ale nie mają tak wielu zalet jak leczenie implantologiczne.

Czym są implanty?

Mają długość od ośmiu do szesnastu milimetrów. Grubość od dwóch do sześciu milimetrów. Zazwyczaj wykonane są z tytanu, materiału wyjątkowo wytrzymałego i  biokompatybilnego. Nie wywołuje on reakcji alergicznych i jego obecność w ciele jest obojętna dla organizmu, a więc jest całkowicie bezpieczna. Implant jest śrubą, którą po nawierceniu otworu w kości umieszcza się w ciele pacjenta. Co ważne zakładanie implantów nie wiąże się z koniecznością szlifowania sąsiednich zębów. 

Zapewne zastanawiają się już Państwo czy to boli? Otóż nie! Zabieg wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym, tak więc pacjent praktycznie nic nie odczuwa. Wyspecjalizowany chirurg albo periodontolog sprawi, że wszystko przebiegnie szybko, sprawnie i naprawdę bezboleśnie. Wizyta u dentysty niemal każdemu kojarzy się ze scenami dantejskimi i bólem... Stop! W przypadku tej metody wyobraźnia powinna być utrzymana w ryzach, bowiem nie ma podstaw. Współczesna stomatologia daleka jest od swoich początków, gdy rzeczywiście każdy zabieg był bolesny. W przypadku implantacji takiego ryzyka nie ma. Po okresie od czterech do sześciu miesięcy, kiedy nastąpi integracja implantu z kością, do pracy zabiera się protetyk. W zależności od przypadku, potrzeb zaproponuje nam wykonanie korony, mostu lub protezy. 

Zalety leczenia implantami

Piekne zęby to jedna z zalet leczenia implatami

Piekne zęby to jedna z zalet leczenia implatami

Korzyści i zalety leczenia implantologicznego można podzielić na zdrowotne i osobiste. Implanty przed wszystkim powstrzymują rozwój chorób związanych z ubytkami, chronią przed uszkodzeniami. Mają wpływ na aparat mowy – ubytki zmieniają ton i barwę naszego głosu, czasami w bardzo krępujący sposób. Posiłki znów stają się przyjemnością, nie trzeba się przejmować, co jemy i jak jemy. Higiena, która jest tak ważna dla zachowania zdrowia i ładnego wyglądu także jest o wiele łatwiejsza z implantami. W przeciwieństwie do innych metod implanty są bardzo stabilne i trwałe. Ławo można je czyścić przywracając zębom doskonały wygląd. Zdrowy, biały. Szacuje się, że skuteczność tej metody jest bliska stu procentom. Tylko jedno z czterdziestu z wykonanych wszczepień skutkuje odrzuceniem przez organizm. 

Implanty są dopasowywane do naturalnego koloru pozostałych zębów, i kształtu. Nie wyróżniają i idealnie wkomponowują w całość uzębienia. Nie są także odczuwalne. Co ważne przywracają pewność siebie, jedzenie czy uśmiechanie się przestaje być krępujące. To ważny element, bowiem leczenie implantologiczne ma efekt psychologiczny. Trudny do przecenienia. Wygląd, zdrowie, komfort - tym właśnie są implanty, nowoczesnym sposobem leczenia i podwyższania jakości życia.

Implanty zębowe (stomatologiczne) - rekomendowane kliniki:
 • Miasto: Bydgoszcz

  Klinika spełnia najwyższe standardy zarówno w leczeniu stomatologicznym jak i w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika specjalizuje się w odbudowie i naprawie uśmiechów – zarówno na naturalnych zębach, jak i na implantach. W klinice wykorzystywane są najnowocześniejsze metody leczenia. Pacjenci traktowani są holistycznie i indywidualnie. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Uzdrowisko oferuje specjalistyczną rehabilitację między innymi przy zastosowaniu egzoszkieletu,  profesjonalne leczenie, szeroki wachlarz zabiegów przyrodoleczniczych oraz aktywny wypoczynek. Dzięki nowo otwartej klinice stomatologicznej na światowym poziomie, uzdrowisko oferuje również kompleksowe leczenie stomatologiczne. »

 • Miasto: Gdańsk

  Klinika HappySmile to nowoczesny gabinet spełniający najwyższe standardy w leczeniu stomatologicznym jak i również w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika spełnia najwyższe europejskie standardy. Wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt medyczny, dzięki temu w klinice wykorzystywane są nowoczesne metody leczenia. »

 • Miasto: Kraków

  Albusdent to profesjonalna klinika stomatologiczna, która oferuje najwyższej jakości kompleksowe usługi stomatologiczne. Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów z poza Krakowa stworzyliśmy specjalny projekt Dental Treatment Poland, który obejmuje takie usługi jak: Dental Implants Cracow, Orthodontics Cracow i wiele innych. Serdecznie zapraszamy! »

 • Miasto: Busko-Zdrój

  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej DENTALVITA to nowoczesna klinika świadcząca kompleksowe usługi stomatologiczne z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii, laseroterapii, stomatologii zachowawczej, estetycznej i dziecięcej, endodoncji, protetyki stomatologicznej, periodontologii oraz ortodoncji. »

 • Miasto: Szczecin

  Wieloletnie doświadczenie zawodowe naszego zespołu lekarzy w dziedzinie stomatologii, jak i również dermatologii stanowi dla naszych Pacjentów gwarancję jakości wykonywanych usług. Zabiegi w naszej klinice przeprowadzane są bezpiecznie, kompleksowo oraz bezboleśnie, przy wykorzystaniu najnowocześniejszej aparatury specjalistycznej. »

 • Miasto: Gdańsk

  Gabinet Stomatologiczny DentiNeo oferuje nowoczesne i komfortowe leczenie stomatologiczne w Gdańsku. Pasjonata stomatologii dr Adam Bielawski zapewni Państwu kompleksowy i najwyższy standard leczenia stomatologicznego.  W DentiNeo zadowolenie pacjentów stanowi wartość priorytetową. »

 • Miasto: Wrocław

  Centrum Stomatologiczne „Dens” istnieje we Wrocławiu już od 1988r. Posiadamy filie w 3 różnych miejscach Wrocławia, w tym w ścisłym centrum Starego Miasta. Nasze metody leczenia oparte są na osiągnięciach najnowocześniejszej współczesnej stomatologii. Korzystamy z najnowszego sprzętu i materiałów renomowanych światowych firm. »

 • Miasto: Władysławowo

  Gabinet we Władysławowie istnieje na rynku od 1987 roku. Gwarancja doświadczenia, profesjonalny sprzęt, wykwalifikowany personel, stabilizacja i zaufanie wsparte są wieloletnim doskonaleniem zawodowym. Możemy pochwalić się setkami zadowolonych Pacjentów z kraju jak i również z zagranicy. »

 • Miasto: Warszawa

  W naszych komfortowych, klimatyzowanych wnętrzach oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną w oparciu o nowoczesny sprzęt, najnowsze techniki leczenia oraz miłą i fachową kadrę lekarzy specjalistów. Naszym pacjentom gwarantujemy indywidualne podejście, najwyższą jakość i długotrwałe efekty leczenia. »

 • Miasto: Gdynia

  Clinica del Mare znajduje się w prestiżowym kompleksie Sea Towers w Gdyni.  Klinika oferuje kompleksowe leczenie stomatologiczne przez lekarzy dentystów o uznanej w środowisku pozycji zawodowej. Posiadamy najnowocześcniejszy sprzęt oraz pracujemy na sprawdzonych materiałach, co gwarantuje najwyższy poziom zabiegów i najwyższy standard usług. »

 • Miasto: Warszawa

  Centrum Stomatologii Dental Fraternity to nowoczesna klinika stomatologiczna w Warszawie. Wysoko wykwalifikowany oraz doświadczony zespół lekarzy kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta. Oferujemy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym poziomie. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika specjalizuje się przede wszystkim w usługach z zakresu chirurgii szczękowej, implantologii, protetyki, stomatologii zachowawczej i estetycznej oraz ortodoncji. W procesie leczenia stosujemy najnowocześniejsze techniki współczesnej stomatologii, protetyki i ortodoncji. »

 • Miasto: Słubice

  Klinika świadczy szeroki zakres leczenia stomatologicznego oraz ortodontycznego. Ciągły, szybki rozwój pozwala stale podnosić poziom naszych usług oraz umożliwia korzystanie z nowoczesnych rozwiązań - dysponujemy bardzo dobrym wyposażeniem. »

 • Miasto: Kraków

  Profesjonalne Studio Stomatologii Aesthetica Dermadent powstało z myślą o zapewnieniu Państwu pięknego wyglądu i uśmiechu oraz zdrowia Państwa zębów, dziąseł i całej jamy ustnej. Nasza klinika spełnia najostrzejsze światowe standardy, stosujemy systemy ISO 9001:2008 oraz 14001. »

 • Miasto: Bielsko-Biała

  Naszym celem jest zapewnienie klientowi komfortu oraz wysokiej jakości prac poprzez świadczenie usług stomatologicznych na światowym poziomie. Korzystamy z najnowszej wiedzy i technik bazując na wieloletnim doświadczeniu. Stosujemy nowoczesne, bezwiertłowe techniki leczenia zębów. »

 • Miasto: Kraków

  Centrum Stomatologii Estetycznej INDEXMEDICA dzięki połączeniu doświadczenia i umiejętności wraz z nowoczesnymi materiałami i technikami zapewnia Pacjentom bezstresowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie. Zapraszamy na leczenie do Krakowa. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej