Metody wybielania zębów

Piękny biały uśmiech jest bardzo ważny dla osób nie tylko ze sfery biznesu. Każdy z nas chciałby posiadać bialutkie ząbki, aby temu sprostać w dzisiejszych czasach wystarczy zastosować jedną z metod wybielania zębów. Dzielimy je na sposoby domowe oraz wykonywane przez profesjonalnych dentystów w gabinetach. O niekorzystnym wpływie wybielania zębów sposobami domowymi często słyszymy od znajomych. Jednakże czy zawsze mają oni rację.

Wybielanie zębów przed i po
Efekty przed i po wybielaniu zębów

Domowe wybielanie zębów

Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że domowe wybielanie zębów jest po prostu tańsze ale i było ono wykorzystywane już w starożytności. Domowe wybielanie zębów to także korzystanie ze specjalistycznych past do wybielania dostępnych w drogeriach i aptekach jak i w sprzedaży wysyłkowej. Ceny wahają się od kilku złotych do kilkuset nawet. Podejmując decyzję o wybielaniu zębów przede wszystkim pamiętajmy, że zęby wybielimy tylko do takiego odcienia z jakim przyszło się nam urodzić. Chcąc wybielić zęby należy ograniczyć, a najlepiej zrezygnować z picia gorących napoi, spożywania bezpośrednio po przygotowaniu gorących dań i zup. Wybielanie zębów uderza także w palaczy - powinni oni rzucić palenie, inaczej efekty mogą być niezadowalające. Często po wybielaniu bądź już podczas prowadzenia procesu wybielania pojawia się przykra dolegliwość jaką jest nadwrażliwość dziąseł.

Wybielanie zębów u dentysty

Teraz warto przyjrzeć się najczęściej zalecanymi przez specjalistów metodami wybielania zębów. Od razu zaznaczmy mitem jest jakoby wybielanie zębów u dentysty bądź w profesjonalnych gabinetach było bezbolesne. Wybielać możemy lampą, bądź skorzystać z metody nakładkowej. Innym rozwiązaniem jest wybielanie jednoseansowe.

Poniżej przedstawiamy możliwe sposoby wybielania zębów w klinikach i gabinetach stomatologicznych:

 • Wybielanie zębów metodą nakładkową (metoda domowa: środek i odciski dostaniemy z kliniki)
  • Wybielanie zębów Nite White
  • Wybielanie zębów TRES WHITE
  • Wybielanie zębów Opalesence
 • Wybielanie zębów lampą - jednowizytowe
  • Wybielanie zębów lampą Zoom
  • Wybielanie zębów lampą Bio White Accelerator
  • Wybielanie zębów lampą Whitedent
  • Wybielanie zębów lampą Beyond
  • Wybielanie zębów lampą Beyond StayWhite
  • Wybielanie zębów Brite Smile
 • Wybielanie zębów laserem lasersmile
 • Wybielanie zębów Opalesence Xtra BOOT
 • Wybielanie martwego zęba Opalesence Endo
 • Wybielanie martwego zęba Endoperox
 • Wybielanie zębów systemem Pola Office
 • Zabieg zniesienia nadwrażliwości po wybielaniu

Zabieg wybielania zębów lampą
Wybielanie zębów lampą w Klinice VIP Dental w Bielsku-Białej

Trudno jednoznacznie napisać, która z metod jest najlepszą, widomo jednak, iż im krócej trwa wybielanie zębów tym częściej z powrotem odwiedzimy dentystę, aby ponownie rozjaśnił nam uśmiech. W zależności od metody ceny wahają się od 300 do 1500 zł. Wybielanie zębów można często wykonać dużo taniej, ponieważ kliniki i gabinety stomatologiczne bardzo często oferują atrakcyjne promocje na wybielanie zębów.

Wybielanie zębów - najlepsze kliniki stomatologiczne:
 • Miasto: Bydgoszcz

  Klinika spełnia najwyższe standardy zarówno w leczeniu stomatologicznym jak i w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika specjalizuje się w odbudowie i naprawie uśmiechów – zarówno na naturalnych zębach, jak i na implantach. W klinice wykorzystywane są najnowocześniejsze metody leczenia. Pacjenci traktowani są holistycznie i indywidualnie. »

 • Miasto: Kamień Pomorski

  Uzdrowisko oferuje specjalistyczną rehabilitację między innymi przy zastosowaniu egzoszkieletu,  profesjonalne leczenie, szeroki wachlarz zabiegów przyrodoleczniczych oraz aktywny wypoczynek. Dzięki nowo otwartej klinice stomatologicznej na światowym poziomie, uzdrowisko oferuje również kompleksowe leczenie stomatologiczne. »

 • Miasto: Gdańsk

  Klinika HappySmile to nowoczesny gabinet spełniający najwyższe standardy w leczeniu stomatologicznym jak i również w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika spełnia najwyższe europejskie standardy. Wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt medyczny, dzięki temu w klinice wykorzystywane są nowoczesne metody leczenia. »

 • Miasto: Kraków

  Albusdent to profesjonalna klinika stomatologiczna, która oferuje najwyższej jakości kompleksowe usługi stomatologiczne. Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów z poza Krakowa stworzyliśmy specjalny projekt Dental Treatment Poland, który obejmuje takie usługi jak: Dental Implants Cracow, Orthodontics Cracow i wiele innych. Serdecznie zapraszamy! »

 • Miasto: Busko-Zdrój

  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej DENTALVITA to nowoczesna klinika świadcząca kompleksowe usługi stomatologiczne z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii, laseroterapii, stomatologii zachowawczej, estetycznej i dziecięcej, endodoncji, protetyki stomatologicznej, periodontologii oraz ortodoncji. »

 • Miasto: Szczecin

  Wieloletnie doświadczenie zawodowe naszego zespołu lekarzy w dziedzinie stomatologii, jak i również dermatologii stanowi dla naszych Pacjentów gwarancję jakości wykonywanych usług. Zabiegi w naszej klinice przeprowadzane są bezpiecznie, kompleksowo oraz bezboleśnie, przy wykorzystaniu najnowocześniejszej aparatury specjalistycznej. »

 • Miasto: Gdańsk

  Gabinet Stomatologiczny DentiNeo oferuje nowoczesne i komfortowe leczenie stomatologiczne w Gdańsku. Pasjonata stomatologii dr Adam Bielawski zapewni Państwu kompleksowy i najwyższy standard leczenia stomatologicznego.  W DentiNeo zadowolenie pacjentów stanowi wartość priorytetową. »

 • Miasto: Wrocław

  Centrum Stomatologiczne „Dens” istnieje we Wrocławiu już od 1988r. Posiadamy filie w 3 różnych miejscach Wrocławia, w tym w ścisłym centrum Starego Miasta. Nasze metody leczenia oparte są na osiągnięciach najnowocześniejszej współczesnej stomatologii. Korzystamy z najnowszego sprzętu i materiałów renomowanych światowych firm. »

 • Miasto: Władysławowo

  Gabinet we Władysławowie istnieje na rynku od 1987 roku. Gwarancja doświadczenia, profesjonalny sprzęt, wykwalifikowany personel, stabilizacja i zaufanie wsparte są wieloletnim doskonaleniem zawodowym. Możemy pochwalić się setkami zadowolonych Pacjentów z kraju jak i również z zagranicy. »

 • Miasto: Warszawa

  W naszych komfortowych, klimatyzowanych wnętrzach oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną w oparciu o nowoczesny sprzęt, najnowsze techniki leczenia oraz miłą i fachową kadrę lekarzy specjalistów. Naszym pacjentom gwarantujemy indywidualne podejście, najwyższą jakość i długotrwałe efekty leczenia. »

 • Miasto: Gdynia

  Clinica del Mare znajduje się w prestiżowym kompleksie Sea Towers w Gdyni.  Klinika oferuje kompleksowe leczenie stomatologiczne przez lekarzy dentystów o uznanej w środowisku pozycji zawodowej. Posiadamy najnowocześcniejszy sprzęt oraz pracujemy na sprawdzonych materiałach, co gwarantuje najwyższy poziom zabiegów i najwyższy standard usług. »

 • Miasto: Warszawa

  Centrum Stomatologii Dental Fraternity to nowoczesna klinika stomatologiczna w Warszawie. Wysoko wykwalifikowany oraz doświadczony zespół lekarzy kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta. Oferujemy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym poziomie. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika specjalizuje się przede wszystkim w usługach z zakresu chirurgii szczękowej, implantologii, protetyki, stomatologii zachowawczej i estetycznej oraz ortodoncji. W procesie leczenia stosujemy najnowocześniejsze techniki współczesnej stomatologii, protetyki i ortodoncji. »

 • Miasto: Słubice

  Klinika świadczy szeroki zakres leczenia stomatologicznego oraz ortodontycznego. Ciągły, szybki rozwój pozwala stale podnosić poziom naszych usług oraz umożliwia korzystanie z nowoczesnych rozwiązań - dysponujemy bardzo dobrym wyposażeniem. »

 • Miasto: Kraków

  Profesjonalne Studio Stomatologii Aesthetica Dermadent powstało z myślą o zapewnieniu Państwu pięknego wyglądu i uśmiechu oraz zdrowia Państwa zębów, dziąseł i całej jamy ustnej. Nasza klinika spełnia najostrzejsze światowe standardy, stosujemy systemy ISO 9001:2008 oraz 14001. »

 • Miasto: Bielsko-Biała

  Naszym celem jest zapewnienie klientowi komfortu oraz wysokiej jakości prac poprzez świadczenie usług stomatologicznych na światowym poziomie. Korzystamy z najnowszej wiedzy i technik bazując na wieloletnim doświadczeniu. Stosujemy nowoczesne, bezwiertłowe techniki leczenia zębów. »

 • Miasto: Kraków

  Centrum Stomatologii Estetycznej INDEXMEDICA dzięki połączeniu doświadczenia i umiejętności wraz z nowoczesnymi materiałami i technikami zapewnia Pacjentom bezstresowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie. Zapraszamy na leczenie do Krakowa. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej