Depilacja laserowa

Kilka zabiegów i możemy zapomnieć o denerwującym owłosieniu. Brzmi jak bajka, niekoniecznie. Depilacja laserowa pozwala skutecznie pozbyć się zbędnych włosków. Depilacja laserowa z całą pewnością jest bardzo efektywną metodą, w większości przypadków pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia. Badania wykazały, że zaledwie 10% włosów może odrosnąć, ale są one wtedy słabsze, cieńsze i delikatniejsze, przez co i mniej widoczne. Depilacja laserowa jest jednym z rodzajów epilacji, gdzie włosy usuwane są wraz z cebulkami. Depilacja lserowa polega na usuwaniu włosów za pomocą lasera o odpowiedniej długości fali, gdzie światło laserowe zamieniane jest na ciepło, które następnie usuwa włos.

Depilacja laserowa twarzy
Depilacja laserowa Light Sheer Duet w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED

Od czego zależy skuteczność depilacji laserowej?

Występuje następująca zależność:, im ciemniejsze włosy, a jaśniejsza skóra, tym bardziej skuteczny zabieg. Związane jest to z działaniem lasera. Światło pochodzące z wiązki laserowej kierowane jest na powierzchnie ciała i wychwytywane przez ciemny barwnik skóry i włosów-melaninę. Laser najlepiej dochodzi tylko do ciemnych cebulek. U pacjentów o jasnych czy siwych włosach depilacja laserowa jest mało skuteczna.

Czy depilacja laserowa boli?

Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, czesto nawet przy zastosowaniu głowic chłodzących, pacjent odczuwa dyskomfort. Uczucie bólu zależy od indywidualnych predyspozycji, jak również od okolicy ciała poddanej depilacji. Tam, gdzie skóra jest najbardziej delikatna-bikini, okolice ust, tam też bolesność zabiegu jest większa. Na godzinę przed zabiegiem należy zastosować krem znieczulający na powierzchnię skóry.

Depilacja laserowa - ile zabiegów należy wykonać?

To, ile zabiegów zapewni zadowalający efekt zależy od kilku czynników. Ważny jest tutaj cykl wzrostu włosa. Laser usuwa tylko te włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, czyli w stadium anagenu. Na włoski w fazie spoczynkowej znajdujące się pod skórą wiązka lasera niestety nie zadziała. Po kilku tygodniach należy wykonać kolejną serie zabiegów, aby usunąć te, które wcześniej znajdowały się w fazie spoczynkowej. Najczęściej zadowalający efekt uzyskuje się po 4 zabiegach. Zależne jest to również od części ciała, predyspozycji genetycznych, czy rodzaju włosa. Większej ilości zabiegów wymagają osoby z zaburzeniami hormonalnymi np. Hirsutyzmem.

Jakie miejsca można depilować laserowo?

Najczęściej depilowanymi miejscami są: nogi zwłaszcza łydki, pachy oraz okolice bikini, czy partie ciała, które standardowo są poddawane domowej depilacji. Zdecydowanie częściej poddają się depilacji kobiety, choć pacjentami salonów coraz częściej są także mężczyźni. Zwykle decydują się oni na depilację laserową pleców, ramion, czy brzucha.

Przeciwskazania do depilacji laserowej

Depilację laserową zawsze powinna poprzedzić konsultacja lekarska, w trakcie, której lekarz uzyskuje niezbędne informacje na temat stanu zdrowia. Ustala on również indywidualną dawkę promieniowania laserowego.

Do bezwzględnych przeciwskazań do zabiegu należą:

 • bielactwo
 • ciąża
 • tendencja do przebarwień
 • choroby skóry: łuszczyca, skłonność do chorób ropnych
 • padaczka

Depilacji nie wykonuje się także u osób ze świeżą opalenizną, zarówno tą naturalną, jak i uzyskaną poprzez korzystanie z solarium, czy samoopalacza.

Zalecenia po zabiegu laserowej depilacji

Depilacja laserowa wbrew pozorom jest zabiegiem inwazyjnym, a co się z tym wiąże może wywołać odczyny skórne. Naturalną rekcją skóry po takim zabiegu jest zaczerwienieni, nieznaczne przebarwienia, czy niewielkie strupki. Objawy te ustępują zwykle w ciągu kilki dniu, u osób wybitnie wrażliwych -po kilku tygodniach. W przypadku długiego utrzymywania się niepokojących zmian na skórze należy skorzystać z porady dermatologa.

Pielęgnacja po zabiegu

Należy przestrzegać zaleceń lekarskich, dzięki czemu będzie można uniknąć wystąpienia powikłań.

Nie należy:

 • opalać się, po zabiegu przez minimum 2 tygodnie korzstać z kremów z wysokim filtrem UV 50+
 • stosować na wydepilowaną skórę dezodorantów, mydła, preparatów na bazie alkoholu, przez kilka dniu po zabiegu
 • stosować ziół i leków światłoczułych np. nagietka, dziurawca, retinoidów, antybiotyków- głównie z grupy tetracyklin, leków hormonalnych
 • stosować peelingów i kosmetyków złuszczających naskórek do dwóch tygodni po depilacji.

Należy:

 • kilka razy dziennie stosować na skórę krem łagodzący oraz delikatny balsam, który pozwoli zregenerować i ukoić skórę
 • używać do mycia letniej, najlepiej przegotowanej wody.

Depilacja laserowa jest zabiegiem polecanym szczególnie osobą, które borykają się z nadmiernym owłosieniem w eksponowanych częściach ciała. Alternatywą do tego zabiegu może być elektroliza depilacja, czyli trwałe usuwanie owłosienia prądem. Należy, jednak pamiętać, że są to zabiegi inwazyjne i nad ich bezpieczeństwem i wykonaniem powinien czuwać dermatolog z odpowiednim doświadczeniem


Gdzie najlepiej zrobić depilację  laserową?

Depilacja laserowa - najlepsze kliniki i gabienty w Polsce:
 • Miasto: Warszawa

  Revival Clinic to renomowana placówka specjalizująca się w nowoczesnych, innowacyjnych metodach leczenia z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii, dermatologii estetycznej i ogólnej, ginekologii estetycznej i ogólnej, kosmetologii, laryngologii, chirurgii, proktologii i flebologii. Pracują w niej wysoko wykwalifikowani specjaliści zapewniający usługi na najwyższym poziomie. »

 • Miasto: Bydgoszcz

  Klinika spełnia najwyższe standardy zarówno w leczeniu stomatologicznym jak i w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika specjalizuje się w odbudowie i naprawie uśmiechów – zarówno na naturalnych zębach, jak i na implantach. W klinice wykorzystywane są najnowocześniejsze metody leczenia. Pacjenci traktowani są holistycznie i indywidualnie. »

 • Miasto: Gdańsk

  Klinika HappySmile to nowoczesny gabinet spełniający najwyższe standardy w leczeniu stomatologicznym jak i również w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika spełnia najwyższe europejskie standardy. Wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt medyczny, dzięki temu w klinice wykorzystywane są nowoczesne metody leczenia. »

 • Miasto: Świebodzice

  Centrum Medycyny Estetycznej w Świebodzicach specjalizuje się w zabiegach na twarzy i prowadzi zaawansowane prace nad regeneracją biologiczną całego ciała. W Centrum przyjmują specjaliści z różnych dziedzin: chirurgii, dermatologii, endokrynologii, seksuologii, dietetyki, hirudoterapii, kosmetologii. Dysponujemy zapleczem zabiegowym i profesjonalnym sprzętem. »

 • Miasto: Warszawa

  KLINIKA ELITE od 1999 roku zapewnia swoim klientom dostęp do najnowszych i najbardziej skutecznych zabiegów. Klinika specjalizuje się w zabiegach odchudzających, usuwających cellulit, wykorzystujących światło lasera, a także tych z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. »

 • Miasto: Katowice

  Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach to nowoczesna, prywatna placówka świadcząca szeroki wachlarz kompleksowych usług medycznych, spełniających najwyższe, światowe standardy. Zdrowie naszych Pacjentów powierzamy autorytetom, najlepszym specjalistom w poszczególnych dziedzinach medycyny, lekarzom z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. »

 • Miasto: Warszawa

  Klinika medycyny estetycznej Face and Body Clinic oferuje szeroką gamę sprawdzonych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i kosmetyki profesjonalnej. Świadczymy również porady i ustalamy programy dietetyczne, które pomogą bezpiecznie i zdrowo schudnąć. Tylko u nas znajdziesz wszystko, co spowoduje, że poczujesz się dobrze i będziesz piękne wyglądać. »

 • Miasto: Poznań

  Gabinet Medycyny Estetycznej Milbrandt świadczy najwyższej jakości, szereg usług z zakresu medycyny estetycznej. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w Milbrandt stosowane są tylko sprawdzone zabiegi skutecznie zatrzymujące naturalny wygląd na długie lata. Do zabiegów wykorzystywane są najwyższej jakości preparaty renomowanych firm. »

 • Miasto: Częstochowa

  Dysponujemy najnowszym i światowej klasy sprzętem oraz aparaturą medyczną, która  pozwala na wykonanie prawie każdego zabiegu operacyjnego. Wykonujemy zabiegi operacyjne z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii ogólnej oraz urologii i chirurgii naczyń. W naszym centrum świadczymy również usługi z zakresu rehabilitacji i medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Jelenia Góra

  Viva Medica to ultranowoczesna klinika świadcząca szeroką gamę zabiegów z zakresu rehabilitacji i nieinwazyjnej estetyki ciała. Wady postawy, schorzenia neurologiczne, bóle kręgosłupa, nadwaga i otyłość, nadmiar tkanki tłuszczowej - wszystkie te schorzenia i problemy można skutecznie wyleczyć w Centrum Viva Medica. »

 • Miasto: Łódź

  Medical Margaret Spa to nowoczesny ośrodek z tradycjami, działający na rynku od 1999 roku. Personel stanowi wykwalifikowana kadra lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii, chirurgii plastycznej, okulistyki oraz fizjoterapeuci i kosmetolodzy. Tylko u nas szeroka gama zabiegów medycznych i upiększających. »

 • Miasto: Polanica Zdrój

  Willa mieści w sobie szesnaście gustownie urządzonych apartamentów wraz z bogato wyposażona strefa Medical & Wellness z siłownią. We współpracy z Centrum Odnowy Revita oferujemy również szeroką gamę zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane są przez dyplomowany personel i zespół lekarzy - specjalistów medycyny estetycznej. »

 • Miasto: Szczecin

  Wieloletnie doświadczenie zawodowe naszego zespołu lekarzy w dziedzinie dermatologi , jak i również stomatologii stanowi dla naszych Pacjentów gwarancję jakości wykonywanych usług. Zabiegi w naszej klinice przeprowadzane są bezpiecznie, kompleksowo oraz bezboleśnie, przy wykorzystaniu najnowocześniejszej aparatury specjalistycznej. »

 • Miasto: Bielsko-Biała

  San-Med Hair Transplant to profesjonalna klinika transplantacji włosów dr Artura Sandelewskiego, gdzie wykonuje się nowatorskie zabiegi przeszczepu włosów metodą BHT, FUE, FUT. W leczeniu łysienia stosujemy wszystkie metody z zakresu diagnostyki i medycyny włosa. Wykonujemy zabiegi mające na celu zahamowanie  procesów wypadania włosów. »

 • Miasto: Wrocław, Kraków, Gdynia

  Pragniemy zaoferować naszym Klientom najwyższe kompetencje, wiedzę i doświadczenie znakomitych specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii. Wykonujemy nowatorskie nieinwazyjne zabiegi estetyczne na bazie kolagenu aktywnego biologicznie oraz innych naturalnych biopreparatów ANNA PIKURA. »

 • Miasto: Łódź

  Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób skóry oraz korektą defektów natury estetycznej. Na rynku usług dermatologicznych posiadamy 10 letnie doświadczenie, zapewniając Pacjentom jak najlepszą diagnostykę i skuteczne leczenie. Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są przez specjalistów we współpracy z dermatologiem, kosmetologiem oraz chirurgiem. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika jest jednym z największych, renomowanych prywatnych ośrodków w kraju, wyspecjalizowanych w chirurgii plastycznej. Kilkunastoletnie doświadczenie, doskonała kadra medyczna, nowoczesna infrastruktura, a przede wszsytkim tysiące zadowolonych Pacjentów - to tylko niektóre cechy, które wyróżniają Klinikę Chirurgii Plastycznej Beauty Group. »

 • Miasto: Poznań

  Klinika oferuje szerokie spektrum zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii i kosmetologii wykonywane przez doświadczonych specjalistów medycyny estetycznej, przy użyciu najnowszych rozwiązaniań technologicznych co gwarantuje doskonałe efekty. »

 • Miasto: Gdynia

  Oferujemy kompleksową gamę zabiegów upiększających i mikropigmentację włosów HFS. Polecamy również masaże i zabiegi SPA oraz usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Pracujemy na urządzeniach HI-TECH, dzięki którym skutecznie likwidujemy problemy kosmetyczne twarzy i ciała. »

 • Miasto: Katowice

  Jesteśmy nowoczesną kliniką zajmującą się chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną, dermatochirurgią, kosmetologią i odnową biologiczną. Nasi lekarze specjalizują się w laserowych zabiegach poprawiających sylwetkę ciała, odmładzających twarz i usuwających schorzenia skóry. »

 • Kraków | Katowice

  Oferujemy bogate spektrum zabiegów z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, Anti-Aging i Beauty oraz profesjonalnej pielęgnacji ciała i twarzy. Sieć profesjonalnych Salonów Kosmetyczno - Dermatologicznych w Krakowie i Katowicach. »

 • Miasto: Kraków

  Medicor–Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej to zespół ekspertów. Kompleksowa pielęgnacja, najwyższa jakość produktów i urządzeń, odpowiednio dobrane suplementy, synergia współpracy lekarza z kosmetyczką i masażystą zapewniają optymalne efekty i satysfakcję klientów. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej