Piezocision - zabieg dekortykacji przyzębia - alternatywa dla aparatu ortodontycznego

Zabieg PiezoCison, czyli zabieg dekortykacji przyzębia, stanowi alternatywę dla osób, które nie chcą zdecydować się na założenie aparatu ortodontycznego. Wszystko po to, aby skrócić czas oczekiwania na wymarzone efekty. Niestety, jeśli pacjent wybierze aparat ortodontyczny, na rezultaty będzie musiał czekać nawet dwa lata. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem dla pacjenta będzie zastosowanie zabiegu ultradźwiękową metodą Piezocision. Piezocision dorównuje skutecznością aparatowi ortodontycznego, ale na efekty nie trzeba długo czekać.

Piezocision - zabieg dekortykacji przyzębia

Na czym polega zabieg dekortykacji przyzębia?

Zabieg polega na nacięciu kości korowej wyrostków zębodołowych. To działanie powoduje pobudzenie kości gąbczastej do przemiany. Dekortykacja przyzębia ma za zadanie wykorzystanie zdolności organizmu do samo odbudowy, samo regeneracji.
Chirurg stomatolog nakłada pacjentowi specjalny aparat, a dopiero następnie wykonuje zabieg Piezocision. Takie działanie przyspiesza przesuwanie się zębów. Teraz tylko pacjent musi pamiętać o tym, aby stawiać się na wizyty kontrolne aktywacyjne dokładnie co dwa tygodnie. Po zabiegu zęby można przesuwać aparatem typu invisalgin lub stałym.

Jak przebiega zabieg Piezocison?

Do wykonania zabiegu stomatolog wykorzystuje specjalistyczne urządzenie o nazwie Piezotome (Piezotome Solo, Piezotome 2), której producentem jest francuska firma Aceton Satelec. Urządzenie składa się z centralnej jednostki oraz rękojeści. Rękojeść ma możliwość zainstalowania 6 różnych rodzajów końcówek zabiegowych. Służą one do ultradźwiękowej przedimplantacyjnej chirurgii.

Wykorzystanie ultradźwiękowej metody powoduje, że cięte są wyłącznie zmineralizowane twarde tkanki bez niszczenia delikatnych tkanek miękkich. Dzięki temu, że naczynia krwionośne nie są uszkadzane, zabieg jest prawie bezkrwawy. Przed zabiegiem pacjent otrzymuje miejscowe znieczulenie.

Podstawowe zalety wykorzystania takiej metody naprawy zgryzu, to:

 1. Można go wykonać po nałożeniu aparatu lingwalnego oraz ortodontycznego.
 2. Zabieg można wykonać u osób z niewielkimi krzywiznami i z dużymi wadami zgryzu, takimi jak szkieletowy zgryz otwarty, zwężenie szczęki.
 3. Czasem pozwala na uniknięcie ekstrakcji zębów.
 4. Nie ma ram wiekowych, jeśli chodzi o wykonanie zabiegu.

Już po sześciu miesiącach, pacjent uzyska takie efekty wizualne, jak przy tradycyjnym zastosowaniu samego aparatu ortodontycznego. Oczywiście w przypadku cięższych przypadków, leczenie się wydłuża w czasie, nawet do roku.

Ortodoncja - najlepsze kliniki i gabinety stomatologiczne:
 • Miasto: Bydgoszcz

  Klinika spełnia najwyższe standardy zarówno w leczeniu stomatologicznym jak i w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika specjalizuje się w odbudowie i naprawie uśmiechów – zarówno na naturalnych zębach, jak i na implantach. W klinice wykorzystywane są najnowocześniejsze metody leczenia. Pacjenci traktowani są holistycznie i indywidualnie. »

 • Miasto: Gdańsk

  Klinika HappySmile to nowoczesny gabinet spełniający najwyższe standardy w leczeniu stomatologicznym jak i również w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Klinika spełnia najwyższe europejskie standardy. Wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt medyczny, dzięki temu w klinice wykorzystywane są nowoczesne metody leczenia. »

 • Miasto: Kraków

  Albusdent to profesjonalna klinika stomatologiczna, która oferuje najwyższej jakości kompleksowe usługi stomatologiczne. Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów z poza Krakowa stworzyliśmy specjalny projekt Dental Treatment Poland, który obejmuje takie usługi jak: Dental Implants Cracow, Orthodontics Cracow i wiele innych. Serdecznie zapraszamy! »

 • Miasto: Busko-Zdrój

  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej DENTALVITA to nowoczesna klinika świadcząca kompleksowe usługi stomatologiczne z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii, laseroterapii, stomatologii zachowawczej, estetycznej i dziecięcej, endodoncji, protetyki stomatologicznej, periodontologii oraz ortodoncji. »

 • Miasto: Wrocław

  Centrum Stomatologiczne „Dens” istnieje we Wrocławiu już od 1988r. Posiadamy filie w 3 różnych miejscach Wrocławia, w tym w ścisłym centrum Starego Miasta. Nasze metody leczenia oparte są na osiągnięciach najnowocześniejszej współczesnej stomatologii. Korzystamy z najnowszego sprzętu i materiałów renomowanych światowych firm. »

 • Miasto: Władysławowo

  Gabinet we Władysławowie istnieje na rynku od 1987 roku. Gwarancja doświadczenia, profesjonalny sprzęt, wykwalifikowany personel, stabilizacja i zaufanie wsparte są wieloletnim doskonaleniem zawodowym. Możemy pochwalić się setkami zadowolonych Pacjentów z kraju jak i również z zagranicy. »

 • Miasto: Warszawa

  W naszych komfortowych, klimatyzowanych wnętrzach oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną w oparciu o nowoczesny sprzęt, najnowsze techniki leczenia oraz miłą i fachową kadrę lekarzy specjalistów. Naszym pacjentom gwarantujemy indywidualne podejście, najwyższą jakość i długotrwałe efekty leczenia. »

 • Miasto: Gdynia

  Clinica del Mare znajduje się w prestiżowym kompleksie Sea Towers w Gdyni.  Klinika oferuje kompleksowe leczenie stomatologiczne przez lekarzy dentystów o uznanej w środowisku pozycji zawodowej. Posiadamy najnowocześcniejszy sprzęt oraz pracujemy na sprawdzonych materiałach, co gwarantuje najwyższy poziom zabiegów i najwyższy standard usług. »

 • Miasto: Warszawa

  Centrum Stomatologii Dental Fraternity to nowoczesna klinika stomatologiczna w Warszawie. Wysoko wykwalifikowany oraz doświadczony zespół lekarzy kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta. Oferujemy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym poziomie. »

 • Miasto: Szczecin

  Klinika specjalizuje się przede wszystkim w usługach z zakresu chirurgii szczękowej, implantologii, protetyki, stomatologii zachowawczej i estetycznej oraz ortodoncji. W procesie leczenia stosujemy najnowocześniejsze techniki współczesnej stomatologii, protetyki i ortodoncji. »

 • Miasto: Słubice

  Klinika świadczy szeroki zakres leczenia stomatologicznego oraz ortodontycznego. Ciągły, szybki rozwój pozwala stale podnosić poziom naszych usług oraz umożliwia korzystanie z nowoczesnych rozwiązań - dysponujemy bardzo dobrym wyposażeniem. »

 • Miasto: Kraków

  Profesjonalne Studio Stomatologii Aesthetica Dermadent powstało z myślą o zapewnieniu Państwu pięknego wyglądu i uśmiechu oraz zdrowia Państwa zębów, dziąseł i całej jamy ustnej. Nasza klinika spełnia najostrzejsze światowe standardy, stosujemy systemy ISO 9001:2008 oraz 14001. »

 • Miasto: Bielsko-Biała

  Naszym celem jest zapewnienie klientowi komfortu oraz wysokiej jakości prac poprzez świadczenie usług stomatologicznych na światowym poziomie. Korzystamy z najnowszej wiedzy i technik bazując na wieloletnim doświadczeniu. Stosujemy nowoczesne, bezwiertłowe techniki leczenia zębów. »

 • Miasto: Kraków

  Centrum Stomatologii Estetycznej INDEXMEDICA dzięki połączeniu doświadczenia i umiejętności wraz z nowoczesnymi materiałami i technikami zapewnia Pacjentom bezstresowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie. Zapraszamy na leczenie do Krakowa. »

Kredyty i poyczki dla lekarzy OLLIE Szkolenia z Medycyny Estetycznej